تراکتور هیبریدی اقیانوس آبی خبر اخبار برندها

تراکتور هیبریدی Steyr Konzept موفق به کسب جایزه طراحی شد

برند اشتایر در تراکتور هیبریدی مفهومی Steyr Konzept که موفق به کسب جایزه طراحی خوب شده است، از پنج موتور الکتریکی داخل چرخ، پیشرانه دیزل و هواپیمای بدون سرنشین بهره می‌برد.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها | خودرو هیبریدی خودرویی است که برای حرکت کردن از ترکیب دو یا چند منبع مجزای قدرت استفاده می‌کند. در بیشتر موارد از این نام در اشاره به خودرو برقی دوگانه استفاده می‌شود که در سیستم پیشرانه آن‌ها یک موتور درون‌سوز (معمولاً بنزینی) در کنار یک یا چند موتور الکتریکی قرار دارد و خودرو این قابلیت را دارد که فقط از یکی از این منابع انرژی یا هر دو آن‌ها در کنار یکدیگر استفاده کند.

تراکتور هیبریدی (3)

تراکتور هیبریدی اقیانوس آبی خبر اخبار برندها

انواع دیگری از خودروهای هیبریدی هم وجود دارند که از سوخت‌های دیگری چون پروپان، هیدروژن یا انرژی خورشیدی بهره می‌برند. نوع تکنولوژی به کار رفته در ساخت این خودروها بستگی به هدف طراحان خودرو دارد؛ این که آیا خودرو هیبریدی برای بهره‌وری بالاتر در مصرف سوخت، قدرت بیشتر، مسافت طولانی‌تر حرکت با یک بار سوخت‌گیری یا کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای طراحی شده‌است. این خودروها به خودروهای سبز نیز معروفند. علاوه بر آن خودروهای هیبریدی این قابلیت را دارند که طبق سلیقه راننده فقط با موتور برقی کار کنند یا فقط با موتور بنزینی یا با هر دو موتور.

تراکتور هیبریدی اقیانوس آبی خبر اخبار برندها

تراکتور هیبریدی اقیانوس آبی خبر اخبار برندها

پیدایش

تراکتور Steyr Konzept اولین ‌بار در اواخر سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمد؛ اما اخیرا با دریافت جایزه طراحی خوب (Good Design Award) در سال ۲۰۲۰ شهرت بسیار زیادی کسب کرده است.

به گزارش Carscoops، تراکتور Steyr Konzept بسیار جالب به نظر می‌رسد؛ زیرا در اطراف سیستم محرکه الکتریکی هیبریدی ماژولار ساخته شده که شامل پیشرانه دیزل، یک ژنراتور و پنج (بله، پنج) موتور الکتریکی است و همگی آن‌ها به‌صورت جداگانه کنترل می‌شوند.

تراکتور هیبریدی (2)

تراکتور هیبریدی (2)

چهار موتور الکتریکی مورد استفاده توسط Konzept در توپی چرخ‌ها قرار دارند و انرژی آن‌ها از یک باتری نصب‌شده در مرکز تأمین می‌شود. مسئولان برند اشتایر می‌گویند: «این سیستم منجر به کارایی بسیار بالا در حرکت متغیر پیوسته الکتریکی می‌شود و قطعات متحرک کمتری دارد. در ضمن سیستم انتقال قدرت مکانیکی و اجزای هیدرولیکی حذف شده‌اند تا با کاهش تلفات توان، جریان انرژی بهینه را ارائه دهد.»

سیستم هیبریدی پیچیده می‌تواند هنگام حرکت در سرازیری، انرژی را بازیابی و ذخیره کند و تراکتور به‌راحتی از طریق یک سوکت استاندارد شارژ شود. استفاده از موتورهای الکتریکی در هر چهار چرخ به این معنی است که وسیله نقلیه می‌تواند نیرو را دقیقاً به جاهایی که لازم است ارسال کند که برای مسیرهای لغزنده مزرعه و مزارع چمن مناسب خواهد بود. برند اشتایر این خودروی مفهومی را با یک حالت تمام‌الکتریکی خالص تولید کرده است.

تراکتور هیبریدی (1)

تراکتور هیبریدی (1)

عوامل موفقیت

تراکتور مفهومی Steyr Konzept به دلیل تفکر خلاقانه و در عین حال کاربردی که در ساخت آن وجود داشت، جایزه طراحی خوب را دریافت کرد. این جایزه فناوری‌های Konzept، از جمله پیشرانه هیبریدی ابتکاری آن را که نه‌تنها کارآمد بلکه جمع‌وجور است، تصدیق می‌کند و به رسمیت می‌شناسد.

از دیگر فناوری‌های جذاب Steyr Konzept می‌توان به هواپیمای بدون سرنشین مجهز به حسگر برداشت محصول اشاره کرد که در حین کار میدانی جلوتر از خودرو حرکت می‌کند و وظیفه‌ی انتقال لحظه‌ای داده‌ را به داخل کابین بر عهده دارد. علاوه بر این، نمایشگر هدآپ و نمایشگر یکپارچه در پنجره سمت راست تراکتور هیبریدی مفهومی Steyr Konzept به چشم می‌خورد.

World of Words

برچسب‌ها:‌ بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *