uber-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

دارا خسروشاهی: اوبر بالاخره یک روز پذیرش بیت کوین را آغاز می‌کند

دارا خسروشاهی: اوبر بالاخره یک روز پذیرش بیت کوین را آغاز می‌کند

مدیرعامل اوبر می‌گوید این شرکت هم بالاخره یک روز بیت کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت هزینه به اپلیکیشن خود اضافه می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد که اوبر هنوز شرایط را برای پذیرش این رمزارز مناسب نمی‌بیند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به گزارش بلومبرگ، «دارا خسروشاهی» مدیرعامل اوبر می‌گوید هزینه صرافی‌ها و اثرات زیست‌محیطی استخراج ارز دیجیتال بر شبکه برق از جمله مواردی است که موجب شده این شرکت هنوز بیت کوین نپذیرد. خسروشاهی ادامه می‌دهد: «ما دائما در حال صحبت در این باره هستیم. هرگاه مکانیزم تبادلات مالی کم‌هزینه‌تر و فناوری‌ها با محیط‌زیست سازگارتر شوند، فکر کنم ما هم کمی بیشتر به سمت دنیای رمزارزها خواهیم رفت.»

اوبر در پذیرش بیت کوین احتیاط خواهد کرد

منتقدان از نوسانات بسیار زیاد رمزارزها به عنوان یکی از اصلی‌ترین مشکلات این ارزها یاد می‌کنند. قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود 42 هزار دلار است، در حالی که این رمز ارز در ماه نوامبر سال 2021 تا حوالی رکورد تاریخی 69 هزار دلار بالا رفت.
شرکت‌های بزرگ در پذیرش این رمزارز به عنوان یک روش پرداخت آهسته و با تردید عمل کرده‌اند. تسلا پارسال ابتدا خرید خودرو با بیت کوین را ممکن کرد، بعدا به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی از تصمیم خود منصرف شد. مایکروسافت یکی از شرکت‌هایی است که از سال‌ها بیش در فروشگاه آنلاین خود بیت کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت قبول می‌کند.
تسلا دوباره از ماه ژانویه سال 2022 پذیرش رمزارزها را این بار در قالب دوج کوین برای برخی از محصولات کوچک‌تر در فروشگاه آنلاین خود آغاز کرد. ایلان ماسک مدت‌هاست به عنوان یکی از طرفداران این پروژه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و گاها با توییت‌های خود قیمت این ارز دیجیتال را بالا و پایین می‌برد.
ماسک حتی اخیرا از رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد خواسته بود که پذیرش بیت کوین را آغاز کنند. این درخواست حداقل برای کلاهبرداران فرصت کسب درآمد خوبی را به وجود آورد.

داراخسروشاهی-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر
«ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا با انتشار توییت جنجالی، از توقف امکان خرید خودروهای تسلا با بیت کوین خبر داد. وی این تصمیم را به دلیل نگرانی در مورد آسیب‌های زیست محیطی گرفته است.
بلافاصله پس از انتشار توییت ایلان ماسک، قیمت بیت کوین با افت حدود ۱۰ درصد روبرو شد که بسیاری از تحلیلگران این ریزش را به توییت وی نسبت می دهند. اکنون و در زمان نوشتن این خبر، قیمت بیت کوین طی یک روز گذشته (تایم فریم ۲۴ ساعته) با افت ۱۲.۲۴ درصدی روبرو است.

توجه به بیت کوین

روز چهارم فروردین‌ماه یعنی ۴۹ روز قبل، ایلان ماسک نظر دیگری داشت و مشخص بود به بیت کوین توجه می‌‌کند. کمتر از دو ماه قبل تسلا از امکان خرید خودروهای این شرکت با رمزارز محبوب بیت کوین خبر داد. اما اکنون ورق برگشته، ایلان ماسک نظرش تغییر کرده است و می‌گوید نگران محیط زیست است.
این سوال پیش می‌آید، روزی که ایلان ماسک هشتک بیت کوین را به قسمت بیوگرافی خود اضافه کرد، وارد سرمایه گذاری در این حوزه شد و حتی این رمزارز محبوب را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت برای خودروهای تسلا پیشنهاد داد،‌ آیا به موضوعات زیست محیطی توجهی نداشت؟
حالا بعد از گذشت چند ماه، ایلان ماسک می‌گوید نگران آسیب‌های زیست محیطی و مصرف بیشتر سوخت‌های فسیلی است و به همین دلیل امکان خرید خودروهای تسلا را با بیت کوین متوقف می‌کند.
مدیرعامل تسلا به دنبال رمزارزهایی است که کمتر از یک درصد انرژی بیت کوین را مصرف می‌کنند. وی می‌گوید رمزارزها در بسیاری از موارد ایده خوبی هستند و آینده امیدوار کننده‌ای دارند. اما وی نگران وضعیت محیط زیستی است و استخراج بیت کوین می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را برای محیط زیست ایجاد کند.

World of Words

منبع: bloomberg


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *