گوچی-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

جشن 100 سالگی گوچی

جشن 100 سالگی گوچی

هر ساله تعداد زیادی از همکاری‌های برندهای مختلف را در دنیای مُد شاهد هستیم. برخی از این همکاری‌ها آنقدر تاثیرگذار هستند که باعث ایجاد تحول یا روند جدیدی در مُد می‌شوند. یکی از جالب‌ترین و پرطرفدارترین همکاری‌های صنعت مُد از اول سال 2021 تا به امروز همکاری دو برند لوکس گوچی Gucci و بالنسیاگا Balenciaga که هردو زیر مجموعه کمپانی لوکس کرینگ kering هستند بود. این همکاری در قالب یک مجموعه با تلفیق امضاهای دو برند و ترکیب تاریخ پربار گوچی با مُد مدرن شکل گرفت.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|کمی قبل از جشن 100 سالگی برند گوچی Gucci، شایعاتی درباره‌ی همکاری این برند با برند بالنسیاگا Balenciaga فضای مجازی را پر کرد. این در حالی بود که گوچی در هفته مُد میلان امسال حضور نداشت و همین باعث بال و پر گرفتن شایعات شد. روز جشن 100 سالگی گوچی فرا رسید و شایعات درست از آب درآمد!
گوچیاگا یا بالوچی تلفیق نام این دو برند به تیتر اول صفحات اخبار مُد تبدیل شد. جشن 100 سالگی گوچی با همکاری بالنسیاگا به صورت لایو میزبان تمام علاقه‌مندان این دو برند در سراسر دنیا بود. اما این همکاری شبیه همکاری‌های دیگری که از برندهای لوکس دیده‌ایم نبود!
نه تنها متفاوت‌تر بلکه فوق‌العاده‌تر از بهترین همکاری‌هایی که در مُد اتفاق افتاده است. بالنسیاگا که همیشه در همکاری‌هایش حرف اول را می‌زد در این مجموعه به نظر رسید تحت تاثیر شکوه جشن 100 سالگی گوچی مطیع این برند است و تمام شو پر بود از شکوه جشنی که فقط بخشی از زینت آن توسط بالنسیاگا چشم‌گیرتر شده بود.

حماسه‌ای بزرگ در 100 سالگی گوچی

الساندرو میشل مدیر هنری گوچی درباره‌ی این شو فوق‌العاده گفته است: “من چیزی می‌خواستم که هرکسی بتواند آن را درک کند به همین دلیل محبوب‌ترین قسمت مُد کت‌واک را انتخاب کردم.” این طراح چند ساعت قبل شروع شو در یک ویدئو اینستاگرامی گفت: “در هر حماسه بزرگی هیچ کس نمی‌داند چه چیزی واقعی است و چه چیزی واقعی نیست.” به نظر می‌رسد این جمله الساندرو به جشن رویایی گوچی اشاره کرده. جرد لتو Jerad Leto دوست صمیمی الساندرو هم درباره این کالکشن گفته بود: “مردم حق دارند عقلشان را از دست بدهند” و کاملا درست گفته بود!
در هر حماسه بزرگی هیچ کس نمی‌داند چه چیزی واقعی است و چه چیزی واقعی نیست
5 بخش اصلی که الساندرو برای برگزاری این جشن از آن‌ها استفاده کرد را در ادامه به شما می‌گوییم.

1- میراث تام فورد Tom Ford

این شو که Aria نام گذاری شده بود، در ابتدای ویدئو این شو یکی از مدل‌ها به کلابی با نام Savoy وارد شد. این مدل کت و شلوار مخمل قرمزی درست مانند همان کت و شلواری که تام فورد برای کالکشن پاییز 1996 گوچی طراحی کرده بود به تن داشت. یادآوری و بازسازی تاریخ گوچی از همین ابتدای ویدئو شروع شد. Savoy Hotel نام هتلی در لندن است که یک قرن پیش Guccio Gucci داستانش را در آن آغاز کرد.
از همین ابتدای ویدئو می‌توان فهمید الساندرو میشل Alessandro Michele برای تدارک جشنی باشکوه برای 100مین سالگرد گوچی به میراث باقی مانده از تام فورد در این برند نیز سرک کشیده. الساندرو میشل با استفاده از امضاهای فورد در این شو به تام فورد ادای احترام کرد. کمی جلوتر به یک هرج و مرج باشکوه از کت‌واک مدل‌ها از میان راهرویی آرایش شده با فلشرهای که یادآور هالیوود است می‌رسیم.

2- Savoy Hotel

گوچیو گوچی طراح مُد ایتالیایی و موسس خانه‌ی مُد گوچی در Savoy Hotel که یک هتل لوکس بود و افرادی مانند Wineston Churchill به آنجا رفت و آمد داشتند، چمدان‌ مهمان‌های ثروتمند هتل را جابجا می‌کرد. کمی بعد به چمدان‌های این مهمانان علاقه‌مند شد و تصمیم گرفت به فلورانس برگردد و چمدان و لوازم سفر طراحی کند.

3- موزیک

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این شو انتخاب جالب موزیک‌ها بود!
استفاده از آهنگ‌های هیپ‌هاپی که در متن ترانه‌شان از نام برند گوچی یاد کرده‌اند توجه علاقه‌مندان این موزیک‌ها را نیز جلب کرد. این اولین بار بود که موزیک مدرن در ویدئوی شو گوچی استفاده می‌شد اما نتیجه و بازخوردها رضایت بخش بود. دلیل استفاده از این موزیک‌ها ایجاد فضای پرشور یک جشن به افتخار تاریخ 100 ساله این برند بود.

4- کیف‌های قلبی شکل

کیف‌های این مجموعه از آیتم‌های اصلی این مجموعه بودند و چشمان زیادی را محصور زرق و برق خود کردند. برخی از این کیف‌ها به شکل یک قلب پوشیده از پولک بودند که به سرعت محبوب شدند و خودشان را در استایل سلبریتی‌ها جای دادند. در مراسم اسکار امسال Celeste یکی از همین‌ها کیف‌ها را دست داشت.

جشن 100 سالگی گوچی

5- سبک و سیاق مجموعه

الساندرو که برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم سنگ تمام گذاشته بود؛ از امضاهای Demna Gvasalia هم کمک گرفته بود. تلفیق سیلوئت‌های بالنسیاگا و پارچه‌های کلاسیک گوچی یک صحنه‌ هنری بی‌نظیر از همکاری دو برند بزرگ ساخت. یکی دیگر از نکات جالب استفاده از طراحی‌های دمنا با پارچه‌هایی با پترن گوچی بود. طراحی‌های بی نظیر برای طرفداران هردو برند!
شاید بتوان گفت قابل توجه ترین بخش این کالکشن کت‌های پوشیده شده از پولک و کیف‌های این دو برند بود. طراحی‌های منحصربه‌فرد کلاه‌، هارنس و شلاق‌های مخصوص ورزش سوارکاری و ترکیب آن‌ها با لباس‌های پرزرق و برق همچنین اکسسوری‌هایی با تلفیق نام دو برند، استفاده از پترن‌های شلوغ و جواهرات منحصربه‌فرد ذات ماکسیمال گوچی را به خوبی نشان می‌داد.

اما داستان 100 سالگی برند گوچی به کجا رسید؟

ویدئوی این مجموعه به جشن در یک باغ سرسبز زیبا با موسیقی ملایمی رسید و باد که در میان لباس و موهای مدل‌ها می‌رقصید حاوی پیام الساندرو میشل “آزادی” بود. الساندرو میشل در این باره گفت: “برای من این تنها یک فیلم نیست، طلوع یک چیز جدید است.”
مهمانی 100 سالگی برند گوچی خالص‌ترین شکل مُد در قالب یک شوی کلاسیک بود که الساندرو میشل به خوبی آن را به تصویر کشید. این مجموعه بی‌نظیر مروری بر تاریخ 100 ساله‌ی گوچی و ایجاد روندی نو در مُد بود که تمام علاقه‌مندان و حتی منتقدان این دو برند را تحت تاثیر قرار دارد.
مدیر ارشد اجرایی کرینگ فرانسوا-هانری پینو Francois-henri Pinault درباره دمنا گواسالیا و الساندرو میشل به وُگ گفت: “من دیده‌ام که چطور دیدگاه‌های نوآورانه، فراگیر و نمادین این دو طراح با خواسته‌ و انتظارات مردم همسو است.”
الساندرو میشل گفته بود: “تاریخچه طولانی گوچی را نمی‌توان در یک مراسم جای داد.” به همین دلیل بهترین شیوه برای برگزاری یک جشن ماندگار را انتخاب کرد: یک مجموعه، یک کت‌واک. که به نظر می‌رسد انتخاب او جواب داد و تمام توجه‌ها را معطوف برند لوکس ایتالیایی محبوب کرد. در این مطلب ما از یکی از موفق‌ترین همکاری‌های صنعت مُد با شما صحبت کردیم و به گوشه کنارهای جشن 100 سالگی گوچی سرک کشیدیم.

World of Words

منبع: wwd


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *