michael-kors-logo

تاریخچه برند مایکل کورس Michael Kors

تاریخچه برند مایکل کورس Michael Kors

مایکل کورس Michael Kors (متولد شده تحت نام کار اندرسون Karl Anderson در 9 آگوست سال 1959) یک طراح مد مقیم در شهر نیویورک آمریکا است که لباس‌های ورزشی برای زنان طراحی می‌کند. او رییس افتخاری و مدیر ارشد اجرایی کمپانی‌اش یعنی کمپانی با مسئولیت محدود مایکل کورس (KORS) می‌باشد که در رابطه با لوازم جانبی مد فعالیت می‌کند. کورس اولین طراح لباس‌های آماده برای زنان برای برند مد فرانسوی یعنی سلین (Celine) از سال 1997 تا 2003 بود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها

کورس تحت نام کارل اندرسون کوچک در لانگ آیلند نیویورک متولد شد، او پسر خوآن همبرگر Joan Hamburger ، مدل سابق بود که اولین شوهر او کارل اندرسون دانشجوی کالج بود. مادر او با بیل کورس زمانی که او 5 سال داشت دوباره ازدواج کرد و نام خانوادگی او به کورس تغییر پیدا کرد. مادرش به او گفت که او می‌توانسته است یک اسم کوچک جدید نیز برای او انتخاب کند و او بعداً اسم خودش را به مایکل دیوید کورس تغییر داد. او در شهر مریک نیویورک بزرگ شد و از دبیرستان جان اف کندی در شهر بلمور Bellmore نیویورک فارغ التحصیل شد. مادر او یهودی بود و پدر او نیز نژاد سوئدی داشت. کورس با شریک خود، Lance LePere در 16 آگوست سال 2011 ازدواج کرد.
کورس از زمانی که خیلی جوان بود میل و اشتیاق فراوانی به مد داشت. مادر او تصور می‌کرد این میل پسرش به این قضیه ربط داشت که او در صنعت پوشاک یک مدل بوده است. مایکل حتی لباس عروسی مادرش را برای ازدواج دومش زمانی که 5 سال سن داشت طراحی کرده بود. به عنوان یک نوجوان، کورس شروع به طراحی لباس‌ها و فروختن آن‌ها در زیرزمین خانه‌اش کرد. در سال 1977، او در موسسه‌ی مد تکنولوژی در شهر نیویورک ثبت نام کرد. گرچه او بعد از تنها 9 ماه از موسسه بیرون انداخته شد و در خیابان 57 ام کاری در یک بوتیک پیدا کرد، محلی که در آن جای کوچکی به او برای فروش طراحی‌هایش اختصاص داده شده بود. کمی بعد از این زمان، داون ملو (Dawn Mello)، رییس بخش مد در فروشگاه Bergdorf او را کشف کرد. او از کورس خواست که مجموعه‌ی خود را به خریداران این فروشگاه نشان دهد و او از آن زمان مجموعه‌اش را داشته است.

ورشکستگی

در سال 1981، کورس بخشی برای فروش لباس‌های زنانه طراحی شده توسط خودش را در فروشگاه‌های Bloomingdale’s، Bergdorf Goodman, Lord & Taylor, Neiman Marcus و Saks Fifth Avenue در اختیار داشت. به دنبال یک ورشکستگی در سال 1993 او مجبور شد برای مدتی خط تولید کورس را متوقف کند. او دوباره در سال 1997 توانست به روی پای خود بایستد و یک خط تولید با قیمت پایین‌تر راه اندازی کرد و در همان زمان اولین طراح لباس‌های آماده‌ی زنان در کمپانی مد سلین فرانسه نام گرفت. در مقامی که در سلین بر عهده داشت، کورس برای این کمپانی مد، موفقیت‌های فراوانی در زمینه‌ی لوازم جانبی مد (نظیر کیف) به همراه آورد و نظر منتقدین را به سوی آن جلب کرد. کورس در اکتبر سال 2003 سلین را ترک کرد و توجه‌اش را بر برند خودش معطوف کرد. کورس خط تولید لباس‌های مردانه را در سال 2002 راه اندازی کرد.

را اندازی خط تولید

علاوه بر نشان دادن طراحی‌های خود توسط مدل‌هایی که لباس‌ها را بر تن می‌کنند و به مهمانان نشان می‌دهند، خطوط تولید MICHAEL Michael Kors و KORS Michael Kors در سال 2004 راه اندازی شدند. خط تولید MICHAEL شامل کیف‌های دستی و کفش‌های زنان و همچنین لباس‌های حاضری زنان می‌شود. خط تولید KORS در رابطه با شلوارهای جین و صندل است. در حال حاضر کورس مجموعه‌ای کاملی از بوتیک‌ها در شهرهای نیویورک، بورلی هیلز، پالم بیچ، منهاست و شیکاگو دارد. سال 2011، سیزدهمین سالی بود که کورس در این زمینه فعالیت داشته است.

michael-kors-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

در میان افراد مشهوری که طراحی‌های او را بر تن کرده‌اند افرادی نظیر جنیفر لوپز، راش مک آدامز، الیسا، هایدی کلوم و کاترین زتا جونز دیده می‌شود. میشل اوباما لباس بی آستین سیاه طراحی شده توسط او را در اولین نمایش خود به عنوان بانوی اول آمریکا بر تن کرد.
کورس یکی از قضات جایزه‌ی اِمی در برنامه‌ی تلویزیونی Project Runway بود که در شبکه‌ی تلویزیونی براوو در طول 5 فصل به نمایش داده شد و فصل بعدی در شبکه‌ی Lifetime پخش شد. در 18 دسامبر سال 2012، اعلام شد که کورس این شوی تلویزیونی را ترک می‌کند و توسط طراح دیگری به اسم Zac Posen جایگزین می‌شود.
در ژانویه‌ی 2014، مجله‌ی آمریکایی Forbes گزارش داد که کورس حالا دارای یک ثروت شخصی برابر با بیش از 1 میلیارد دلار است که او را به میلیاردر دیگری در صنعت مد تبدیل کرده است.

دیگر افتخارات

در سال 2013، مایکل توسط مجله‌ی The Time 199، در لیست سالانه‌ی این مجله در بین 100 فرد با نفوذ در جهان قرار گرفت. او همچنین در لیست 100 نفر بانفوذ نیویورکی در روزنامه‌ی New York Observer در بخش مد قرار گرفت. کورس مورد تقدیر موسسه‌ی مد تکنولوژی (FIT) قرار گرفته است و جایزه‌ی سال 2013 این انستیتو را برای هنرمندی مد دریافت کرده است. همین اواخر، کورس در لیست 50 نفر با قدرت سال 2014 مجله‌ی Out قرار گرفت. در سال 2012، به او جایزه‌ی یک عمر فعالیت‌های هنری یعنی قلب طلایی توسط موسسه‌ی غیرانتفاعی God’s Love We Deliver اعطا شد که سازمانی است که غذاهای تازه در اختیار افرادی که مبتلا به ایدز هستند قرار می‌دهد، کورس بیش از 20 سال است که با این سازمان همکاری می‌کند.

در سال 2010، کورس جایزه‌ی Oliver R. Grace را برای خدمات برجسته در رابطه با تحقیقات پیشرفته برای درمان سرطان دریافت کرد، یک جایزه‌ی افتخاری که از سوی موسسه‌ی تحقیقاتی سرطان، یک موسسه‌ی غیرانتفاعی آمریکایی که تلاش خود را صرف درمان‌های پیشرفته برپایه‌ی سیستم ایمنی برای مبارزه با سرطان کرده است، به او اعطا شد. در سال 2010، کورس جوان‌ترین فردی بود که تا به حال جایزه‌ی یک عمر فعالیت‌های برجسته‌ی Geoffrey Beene را از سوی انجمن طراحان مد آمریکا (CFDA) دریافت کرد و جایزه‌ی FIFI بنیاد Fragrance را برای یک عمر فعالیت برجسته دریافت کرد. در سال 2007، کورس به عنوان طراح سال در نمایشگاه مد برگزار شده در دانشگاه Marymount انتخاب شد.

World of Words

منبع: michaelkors


دیدگاه ها بسته شده اند.