اپل-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

اپل با بهبود مزایای کار به دنبال جذب نیروهای جدید و حفظ نیروهای فعلی خواهد بود

اپل با بهبود مزایای کار به دنبال جذب نیروهای جدید و حفظ نیروهای فعلی خواهد بود

اپل در اقدامی به منظور جذب نیروهای جدید می‌خواهد مزایای کار در اپل استورهای خود را در آمریکا افزایش دهد. بر اساس این تغییرات که قرار است در 270 خرده‌فروشی اپل در ایالات متحده اجرا شود، کارمندان از مرخصی استعلاجی و استحقاقی بیشتری بهره‌مند می‌شوند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به گزارش بلومبرگ، سازنده آیفون می‌خواهد در دوره همه‌گیری کرونا و کمبود نیروی کار مزایای بیشتری را برای کارمندان خود در نظر بگیرد. این تغییرات برای کارمندان تمام وقت و نیمه وقت اپل در نظر گرفته شده است. بر این اساس، مرخصی استعلاجی کارمندان دو برابر می‌شود و از 6 روز به 12 روز افزایش می‌یابد. از این مرخصی می‌توان برای درمان اختلالات روانی و بردن اعضای خانواده به دکتر هم استفاده کرد.
به‌علاوه، کارمندان حالا پس از سه سال کار در اپل می‌توانند از مرخصی استحقاقی سالانه بیشتری بهره‌مند شوند. این مرخصی قبلا از سال پنجم به بعد افزایش پیدا می‌کرد.

اپل مرخصی زایمان نیروهای پاره وقت را افزایش می‌دهد

کارمندان پاره وقت این شرکت حالا تا شش روز مرخصی استحقاقی بیشتر دریافت می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای زایمان تا شش هفته مرخصی بگیرند و بعدا این قابلیت را خواهند داشت تا در چهار هفته نخست بازگشت به کار به‌صورت تدریجی کار بیشتری انجام دهند.
اپل همچنین دسترسی به خدمات مراقبت از فرزندان یا والدین را با تخفیف برای نیروهای خود فراهم می‌کند. سخنگوی این شرکت در گفتگو با بلومبرگ تایید کرده که کوپرتینویی‌ها ماه‌ها مشغول برنامه‌ریزی برای این تغییرات بوده‌اند.
سیاست‌های کاری اپل از تاریخ دوشنبه 15 فروردین 1401 در آمریکا اجرا می‌شود و این مزیت‌های شغلی جدید را برای کارمندان فعال می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها در دوره همه‌گیری ویروس کرونا در حفظ کارمندان خود دچار مشکل شده‌اند. از این رو، خیلی از آن‌ها حقوق کارمندان را افزایش داده و مزایای مختلفی را برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند. اپل هم در راستای همین تحولات دست به تغییر سیاست‌های خود زده است.
همچنین اپل امروز اعلام کرد که قصد دارد قابلیت جدیدی موسوم به Tap to Pay را به آیفون بیاورد. این قابلیت به آیفون‌های سازگار اجازه می‌دهد بدون نیاز به تماس فیزیکی یا هیچ سخت‌افزار اضافه‌ای فقط با سرویس اپل پی از کارت‌های اعتباری و سایر کیف پول‌های دیجیتال پول دریافت یا پرداخت کنند.

جذب نیرو توسط اپل

در ادامه سال جاری

بر اساس اطلاعاتی که در وب‌سایت این شرکت آمده، ویژگی مذکور در ادامه سال جاری میلادی در آمریکا راه‌اندازی می‌شود و به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا با استفاده از آیفون XS یا مدل‌های جدیدتر بدون نیاز به تماس از طریق اپلیکیشن‌های iOS پول دریافت کنند.
کسب و کارها با این قابلیت می‌توانند از کاربر بخواهند آیفون یا اپل واچ خود را به آیفون آن‌ها نزدیک کنند تا مبلغ مربوطه به‌صورت امن از طریق فناوری NFC بدون نیاز به تماس فیزیکی از کارت اعتباری یا کیف پول دیجیتال خریدار به فروشنده منتقل شود.

اپل: Tap to Pay اولین بار در بهار عرضه می‌شود

در حال حاضر کسب و کارها برای پذیرش پرداخت‌های بدون تماس باید از سخت‌افزارهایی مثل Square Reader استفاده کنند. این دستگاه‌ها به‌صورت بی‌سیم یا با سیم به آیفون وصل می‌شوند و امکان پرداخت را فراهم می‌کنند.
شرکت Stripe اولین کسب و کاری خواهد بود که بهار امسال امکان استفاده از قابلیت Tap to Pay on iPhone را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. به گفته اپل، سایر پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌ها در دنباله سال از این ویژگی پشتیبانی خواهند کرد. همچنین گفته شده که اپل استورها هم در دنباله سال این ویژگی را در اختیار مشتریان قرار خواهند داد.
با این وجود به نظر می‌رسد که قابلیت Tap to Pay در زمان راه‌اندازی منحصر به ایالات متحده آمریکا خواهد بود. چون فعلا به نام هیچ کشور دیگری اشاره نشده است. باید منتظر بمانیم تا ببینیم این سرویس چه زمانی به‌طور کامل پیاده‌سازی می‌شود و شرکت‌ها تا چه اندازه از آن استقبال خواهند کرد.

World of Words

منبع: bloomberg


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *