مایکل لیترز

برند مکلارن سر مهندس سابق فناوری و پورشه را استخدام کرد؛ جنگ استعدادها بر سر تولید سوپر اسپرت هیبریدی

برند مکلارن سر مهندس سابق فناوری و پورشه را استخدام کرد؛ جنگ استعدادها بر سر تولید سوپر اسپرت هیبریدی

مایکل لیترز رئیس سابق فناوری فراری که سابقه کار در شرکت پورشه را نیز دارد به طور رسمی جانشین مایک فلویت مدیرعامل سابق مک لارن شد. آقای مایک فلویت در 8 سال گذشته سکان دار مدیریت شرکت مک لارن بود. ورود او همزمان با آغاز عرضه محصول جدید شرکت مک لارن آرتورا است. این اولین خودروی هیبریدی تولید انبوه این شرکت انگلیسی است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|آقای لیترز نیز یکی از 3 مدیر رده بالایی است که سال گذشته پس از خانه تکانی اساسی شرکت مارانللویی را ترک کرده است.
دو مدیر دیگری که شرکت فراری را ترک کرده‌اند آقای نیکولا بواری و مدیر تولید شرکت یعنی وینچنزو رگازونی است.
پیش از این لیترز آلمانی در پورشه مسئول تولید محصولات SUV این شرکت بود. نظارت او بر توسعه و تولید پورشه کائن بسیار مهم بوده است.
لیترز در مرکز فناوری مک لارن در ووکینگ انگلستان مستقر خواهد شد. با این وجود اون مسئولیت مدیریت مرکز فناوری کامپوزیت مک لارن در روترهام را نیز بر عهده خواهد داشت.
ورود او همزمان با آغاز عرضه محصول جدید شرکت مک لارن آرتورا است. این اولین خودروی هیبریدی تولید انبوه این شرکت انگلیسی است.
آقای لیترز اعلام کرده که آماده شروع یک سفر هیجان انگیز است. مک لارن در حال حاضر یکی از تحسین بر انگیزترین شرکت‌ها در ساخت خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت است.
فصل جدیدی در تاریخ این برند آغاز خواهد شد تا مشتریان، کارکنان و طرفداران شرکت از تغییرات به وجود آمده راضی باشند.
پل والش مدیر اجرایی گروه مک لارن نیز از او استقبال کرده است و تجربه گسترده او در رهبری را در کنار ایده‌های جدید فنی و مهندسی ستایش می‌کند.
مک لارن از سال 2009 و با عرضه مدل MP4-12C رسماً تولید محصولات جدید را آغاز کرد و امروزه وارد دهه دوم ساخت و تولید سوپرخودروها خواهد شد.
آقای لیترز صراحتاً از تمایل خود مبنی بر استفاده از مواد جدید برای کاهش وزن سوپرخودروها در عصر برقی سازی این محصولات گفته است.
او اضافه وزن سوپرخودروهایی از جمله فراری SF90 Stradale را دردناک توصیف کرده است. زیرا این اضافه وزن عملکرد خودرو را به شکل محسوسی تحت تأثیر قرار می‌دهد.
او دقیقاً زمانی فراری را ترک کرد که این شرکت آماده عرضه اولین شاسی بلند تاریخ خود یعنی فراری Purosangue است.
مک لارن در حال برنامه ریزی برای حرکت سریع به سمت تولید محصولات برقی است و در این راستا قرار است تأمین کننده موتورهای الکتریکی جدید برای سری رقابت‌های Extreme E باشد.
مک لارن روزهای سختی را پس از شیوع گسترده ویروس کرونا پشت سر گذاشته است و با وجود محصولات خاص با عملکرد بالا نتوانسته موفقیت لازم در کسب و کار خود را پشت سر بگذارد.
این در حالی است که رقیب ایتالیای با افزایش تولید و سود بر روی هر محصول جدید روزهای رؤیایی را پشت سر گذاشته است و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این حوزه دهه طلایی را سپری کرده است.
مک لارن تزریق مالی جدیدی از سوی موسسه سرمایه گذاری عربستان صعودی و قطر دریافت کرده است و به سراغ کارکشته‌ترین افراد صنعت رفته تا کسب و کار خود را ارتقا دهد.
در حال حاضر تیم فرمول 1 مک لارن نیز همین وضعیت را دارد و بخشی از سهام آن واگذار شده است.
در هر صورت باید دید که با این تغییرات مک لارن می‌تواند روزهای بهتری را سپری کند یا خیر.

World of Words

منبع: autocar


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *