اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-مسترکارت-ارزدیجیتال

بانک‌ها و تاجرها به‌زودی می‌توانند در شبکه گسترده مسترکارت، خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال را به مشتریانشان ارائه دهند

اقتصاد بازار رمزارزها در شُرُف گسترش است. مسترکارت اعلام کرده است همه بانک‌ها و تاجرانی که از خدمات این شرکت بهره می‌برند، به‌زودی می‌توانند بر بستر وسیع شبکه پرداخت مسترکارت خدمات ارزهای دیجیتال را ارائه دهند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|طبق اعلام CNBC، شرکت خدمات پرداخت مسترکارت در حال آماده شدن برای اعلام خبری بسیار مهم است. هریک از هزاران بانک و میلیون‌ها تاجری که از خدمات شبکه مسترکارت بهره می‌برند، به‌زودی می‌توانند خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را هم به مشتریانشان ارائه دهند.

به گزارش CNBC، این خدمات شامل کیف‌پول‌های بیت کوین و کارت‌های اعتباری و کارت‌های خرید نقدی است که با پرداخت به‌صورت ارز دیجیتال پاداش دریافت خواهند کرد و نیز امکان خرج کردن دارایی‌های دیجیتال در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. همچنین، در برنامه کاربران وفادار به این سرویس امکان تبدیل امتیاز خطوط هوایی یا هتل‌ها به بیت کوین فراهم خواهد شد.

مدیران مسترکارت در گفت‌وگو با CNBC اعلام کرده‌اند که این شرکت پرداخت برای انجام این کار با شرکت رمزارزی «Intercontinental Exchange» همکاری خواهد کرد. Intercontinental Exchange ارائه‌دهنده پشت‌صحنه خدمات مراقبتی برای افرادی است که در این سرویس ثبت‌نام خواهد کرد.

شری هیموند، معاون اجرای مشارکت‌های دیجیتال مسترکارت، در مصاحبه اخیرش گفت:

می‌خواهیم به همه شرکایمان این امکان را ارائه دهیم که به‌راحتی بتوانند خدمات ارزهای دیجیتال را به هر فعالیتشان اضافه کنند. شرکای ما اعم از بانک‌ها یا فین‌تک‌ها یا تاجران می‌توانند از طریق ادغام با بستر Baktt، امکان خریدوفروش و نگه‌داری ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه دهند.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-مسترکارت-ارزدیجیتال

این خبر می‌تواند باعث گسترش در خور توجه در نحوه به ‌دست‌ آوردن و خرج کردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کاربرانی معمولی در آمریکا شود. مسترکارت یکی از شبکه‌های پرداخت پرطرفدار در سراسر جهان محسوب می‌شود که در حال ‌حاضر با بیش از بیست هزار موسسه مالی در سراسر جهان ارتباط دارد. بر اساس اعلام این شرکت، تعداد مسترکارت‌های فعال تا به این لحظه حدود ۲/۸ میلیارد است.

اگرچه بیت کوین در چند ماه گذشته با شکست قیمتی در خور توجهی مواجه شد، مدتی است که مجددا به رکورد بالای ۶۰ هزار دلار رسیده است؛ به همین دلیل، علاقه افراد به پادشاه ارزهای دیجیتال بیشتر شده است. رگولاتورهای ایالات‌متحده به صندوق‌های مالی اجازه دادند تا برای اولین بار در این ماه ETF بیت کوین ارائه دهند. این در حالی است که سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ مثل Pimco، غول اوراق قرضه، اعلام کرده است که در حال بررسی معاملات ارزهای دیجیتال است.

به گفته هیموند، این علاقه باعث شده است مشتریان مسترکارت از خدمات این شبکه برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال درخواست کمک کنند. به گفته وی، با توجه ‌به این وضعیت بانک‌ها می‌توانند با حفظ مشتریان روی پلتفرم‌هایشان، از مهاجرت انتقال مقدار چشمگیر دلار به صرافی‌های ارز دیجیتال جلوگیری کنند.

ارزش سهام ‌Bakkt که از هفته گذشته به‌عنوان شرکت سهامی عام آغاز شده است، حالا با انتشار این خبر بیش از ۷۰ درصد افزایش یافته است. قرار بود مسترکارت و Bakkt همکاری‌شان را در اواخر روز دوشنبه در کنفرانس سالانه Money 2۰/20 در لاس‌وگاس اعلام کنند.

گاوین مایکل، مدیرعامل Bakkt، اعلام کرده است که این مشارکت علاوه بر ارائه کیف‌پول‌های رمزارزها و کارت‌های اعتباری به‌وسیله بانک‌ها، به تاجران و رستوران‌ها این امکان را می‌دهد تا به‌جای ارائه امتیازهای سنتی به مشتریان وفادارشان، به آن‌ها ارز دیجیتال هدیه دهند. افزون ‌بر این، او اشاره کرده است که می‌توان امتیازهای موجود را با نرخ‌های تعیین‌شده به ارزهای دیجیتال تبدیل کرد و مشتریان می‌توانند از مزایای آن بهره ببرند.

مایکل در یکی از مصاحبه‌هایش گفت:

موانع ورود را کاهش می‌دهیم و این امکان را فراهم می‌کنیم که مردم در ازای دریافت امتیازهای خاص، بتوانند آن امتیازها را به ارزهای دیجیتالی تبدیل کنند. این راهکاری ساده و آسان برای شروع است؛ زیرا شما از پول نقد استفاده نمی‌کنید و درواقع امتیازی که دارایی‌ای با کاربردهای خاص است، در ترازنامه مالی خود قرار می‌دهید.

World of Words

منبع: cnbc


دیدگاه ها بسته شده اند.