اقیانوس آبی خبر اخبار برندها اپلیکیشن پیدا کردن چاله های خیابان

اپلیکیشن چاله یاب هندی!

طی دهه گذشته، فعالیت‌های متعددی مثل تاسیس استارت‌ آپ‌ های جدید، افزایش تامین سرمایه برای شرکت‌های تازه تاسیس، هجوم سرمایه‌گذاران و استارت‌ آپ‌ های خارجی در هند ، توسعه زیرساخت‌های قانونی و ادغام و تملک در سطح جهانی، انجام شده است.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها |  هند به خاطر استارت آپ های فناوری اش مشهور است. لینکدین که جزو شبکه های اجتماعی حوزه کسب و کار شناخته می شود، لیستی از استارت آپ های برتر هند را منتشر کرده است و سی ان بی سی گزارشی در این باره نوشته است. این استارت آپ ها از فکر های جدید برای سفر، حمل و نقل و گردشگری تا خیلی موارد دیگر را شامل می شود.

یک برند هندی اپلیکیشنی توسعه داده که با استفاده از سنسورهای موبایل از چاله‌های خیابان‌ها نقشه‌برداری کرده و وجود آنها را با پخش صدا هشدار می‌دهد.

خیابان‌های هندوستان چاله‌های بسیاری دارد که عامل بسیاری از تصادفات رانندگی هستند. بر اساس داده‌های دولت هند، در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲ هزار نفر از مردم هند به خاطر تصادفات ناشی از گودال‌ها جان خود را از دست داده و بیش از ۴ هزار نفر زخمی شده‌اند. این آمار برای تصادفات گزارش شده و رسمی است و اگر گزارش‌های غیر رسمی در نظر گرفته شوند آمار تصادفات بیشتر خواهد بود.

نقشه گوگل یا همان گوگل مپس (Google Maps) در سال‌های اخیر تأثیر بزرگی در نقشه‌برداری از خیابان‌های هند داشته اما هنوز هم اطلاعاتی در مورد گودال‌ها نمایش نمی‌دهد. به همین دلیل یک استارت آپ هندی به نام Intents با تکیه بر سنسورهای موبایل در پی رفع این مشکل است. Intents اوایل سال ۲۰۲۰ با هدف جمع‌ آوری داده در مورد گودال‌های خیابان‌ها و با خبر کردن کاربران از آنها به منظور جلوگیری از تصادفات تأسیس شد.

استفاده از تمام فناوری ها

این استارتاپ اپلیکیشنی توسعه داده که با استفاده از سنسورهای موبایل از جمله ژیروسکوپ و شتاب‌سنج، اطلاعات مربوط به گودال‌ها را جمع‌آوری می‌کند. هوش مصنوعی اَپ بالا و پایین رفتن ناگهانی خودرو و تغییرات در سرعت را شناسایی کرده و وجود چاله‌ها را با پخش صدا هشدار می‌دهد.

Intents-Go اقیانوس آبی خبر اخبار برندها

Intents-Go اقیانوس آبی خبر اخبار برندها

اپلیکیشن مورد بحث از فناوری شرکت نقشه‌برداری برند HERE استفاده کرده و در صورت قطع شدن اینترنت با استفاده از GPS داده‌ها را جمع‌آوری کرده و به محض اتصال دوباره داده‌ها را به سرور ارسال می‌کند. این اپ به داده‌های شخصی نیازی نداشته و برای بهبود حریم خصوصی داده‌ها را با استفاده از تکنیک رمزنگاری زیرساخت کلید عمومی (PKI) جمع‌آوری می‌کند.

 Intents  می‌گوید اپ‌های این برند (مخصوص رانندگان و افراد عادی) حالا بیش از ۱۲ هزار کاربر فعال دارند که بیش از ۸۰ درصد آنها را رانندگان تشکیل می‌دهند. این شرکت ادعا می‌کند که کاربران تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار گودال را ثبت کرده‌اند. نکته جالب اینکه اپلیکیشن تعمیر شدن گودال‌ها را نیز تشخیص داده و آنها را از سیستم حذف می‌کند.

Intents  اشاره می‌کند که هدف بعدی آنها ارتقا یادگیری ماشینی اپ برای تشخیص عمق گودال هاست و در حال توسعه نسخه iOS هستند. این استارتاپ همچنین می‌خواهد با برندها و  آژانس‌های دولتی همکاری کند تا گودال‌ها سریع‌تر تعمیر شده و آمار تصادفات کاهش پیدا کند.

World of word

 

برچسب‌ها:‌ بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *