ces2022-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

ابهام در برگزاری نمایشگاه 2022 CES: شرکت‌های بزرگ از حضور فیزیکی انصراف دادند

ابهام در برگزاری نمایشگاه 2022 CES: شرکت‌های بزرگ از حضور فیزیکی انصراف دادند

موج جدید ویروس کرونا که در اثر جهش واریانت امیکرون به وجود آمده، بسیاری از کشورها را درگیر کرده و برگزاری رویدادها را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. بزرگ‌ترین رویداد پیش روی دنیای فناوری، نمایشگاه CES 2022 است که تا چند روز دیگر باید در لاس وگاس برگزار شود، اما بسیاری از شرکت‌ها از حضور فیزیکی در این مراسم انصراف داده‌اند. حالا مشخص نیست که سرنوشت نمایشگاه کالاهای الکترونیک مصرفی امسال بالاخره چه خواهد شد و شاید دوباره قربانی کرونا شود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|مایکروسافت جدیدترین شرکتی بود که امروز با انتشار بیانیه‌ای از حضور فیزیکی در CES 2022 انصراف داد. این شرکت یکی از حاضران اصلی این نمایشگاه به حساب می‌آمد اما حالا اعلام کرده که دستاوردهای خود را به شکل مجازی با مخاطبان به اشتراک خواهد گذاشت.
گوگل، اینتل، فیسبوک، توییتر، آمازون، لنوو، انویدیا، تیک تاک، AT&T، پین‌تر است و چندین شرکت دیگر از جمله برندهایی هستند که برنامه حضوری خود را در این نمایشگاه لغو کرده‌اند. شماری از این شرکت‌ها از جمله انویدیا، اینتل و گوگل قصد دارند برنامه‌های خود را به‌صورت آنلاین برگزار کنند و همچنان با CTA، متصدی برگزاری CES همکاری داشته باشند، اما برخی شرکت‌ها مثل تی-موبایل حتی از برگزاری رویدادی دیجیتالی صرف‌نظر کرده‌اند.

نمایشگاه CES 2022 چه سرنوشتی خواهد داشت؟

دیروز اکانت رسمی CES در توییتر اعلام کرد که بیش از ۲۲۰۰ شرکت حضور در محل برگزاری مراسم را تأیید کرده‌اند و رویداد آن‌ها از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ دی ماه به کار خود ادامه می‌دهد. CTA معتقد است که با در نظر گرفتن تدابیر بهداشتی، کاهش تعداد حاضران و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌توان ضمن ارائه یک تجربه فیزیکی جذاب سلامت شرکت‌کنندگان را حفظ کرد. البته اکانت CES وعده داده که شرایط دسترسی دیجیتالی به محتوای رویدادهای این نمایشگاه تا حد امکان فراهم خواهد شد.

ces-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر
انجمن فناوری‌های مصرفی (CTA) روز چهارشنبه گفته بود که تاکنون ۴۲ شرکت از حضور فیزیکی در نمایشگاه CES 2022 انصراف داده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد که هنوز شرکت‌هایی مثل سامسونگ، سونی و ال‌جی قصد حضور در لاس وگاس را دارند و برنامه‌های فیزیکی خود را لغو نکرده‌اند. احتمالاً کوالکام، وان پلاس، اچ‌تی‌سی و بی‌ام‌و هم به نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک ۲۰۲۲ خواهند رفت. ولی باید منتظر ماند و دید تا در روزهای منتهی به ۱۵ دی ماه چه شرکت‌های دیگری از حضور در این نمایشگاه انصراف می‌دهند و سرنوشت این رویداد چه خواهد شد.

رویداد فناوری

با این وجود مایکروسافت که در گذشته یکی از شرکت‌کنندگان برجسته این کنفرانس محسوب می‌شد نیز اکنون در کنار غول‌های فناوری دیگری قرار خواهد گرفت که در این رویداد فناوری مهم و بزرگ که اوایل سال آینده میلادی برگزار خواهد شد، به صورت دیجیتال حضور خواهد داشت تا نوآوری‌های خود را به نمایش بگذارد.
تاکنون شرکت‌های بزرگی مانند لنوو، تی‌موبایل، آمازون، متا (فیسبوک سابق)، جنرال موتورز، اینتل، توییتر و گوگل به دلیل نگرانی‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا از حضور در محل برگزاری رویداد صرف‌نظر کرده‌اند. شیوع گونه جدید امیکرون در ایالات‌متحده یک بار دیگر به سرعت در حال افزایش است و جمعیت زیادی را فرا گرفته است.
در همین حال CTA، هیئت نظارت بر این رویداد اصرار دارد که با انجام برخی اقدامات بهداشتی مانند نیاز به گواهی واکسیناسیون، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی CES 2022 بدون مشکل برگزار خواهد شد. با این وجود طبق اعلام همین هیئت تاکنون ۴۲ شرکت‌کننده از حضور در آن منصرف شده‌اند.

World of Words

منبع: techcrunch


 

دیدگاه ها بسته شده اند.