اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-ایرانسل

MTN  سهام خود در ایرانسل را واگذار نمی‌کند

یک سال پس از انتشار خبری مبنی بر خروج شرکت آفریقایی سهام‌دار ایرانسل، MTN اعلام کرد بازار مهم ایران را از دست نمی‌دهد و در کنار ایرانسل باقی می‌ماند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|شرکت MTN مرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد که قصد دارد به‌صورت تدریجی از خاورمیانه خارج شود و سهم ۴۹ درصدی خود در شرکت ایرانسل را واگذار کند. پس از اعلام این خبر، ایرانسل با انتشار بیانیه‌ی مشترکی با شرکت MTN توضیح داد که خروج سهام‌دارش در مدت سه تا پنج سال اتفاق خواهد افتاد و فعالیت ایرانسل به روال سابق ادامه خواهد یافت.

در آخرین اطلاع‌رسانی در این زمینه نیز، مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد در صورت خارج شدن MTN  از ایرانسل، مشکلی در روند کاری شرکت ایجاد نمی‌شود؛ چراکه بخش عملیات همواره در دست طرف ایرانی بوده است. درنهایت، امروز رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل گروه ام‌تی‌ان (MTN Group)  با بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل در تهران اعلام کردند که با وجود دیگر کشورهای منطقه، این شرکت در ایران باقی خواهد ماند.

اپراتور ایرانسل طبق آخرین گزارش سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات، ۴۳ درصد سهم بازار را از آن خود کرده است. بیژن عباسی‌آرند پوشش جمعیتی شبکه 4G  ایرانسل را ۸۲ درصد و معادل ۴۲ میلیون نفر عنوان کرد. اینترنت ثابت TD-LTE ایرانسل نیز اکنون در ۱۵۹ شهرستان کشور و برای بیش از ۷۳۰ هزار مشترک فعال است. در ۱۵ سالگی ایرانسل، این اپراتور ۱۴ میلیون مشترک روستایی را زیر پوشش خود قرار داده و برای حدود ۱۰ میلیون نفر در ۳۹۵۷ روستا استفاده از شبکه 4G را ممکن کرده است.

رشد سرانه مصرف دیتای شبکه ایرانسل از سال ۱۳۹۳ تاکنون، ۴۰ برابر افزایش و تأخیر ۲۰ برابر کاهش و سرعت تجربه‌شده کاربران ۱۱۸ برابر افزایش پیدا کرده است. رکورد مصرف روزانه دیتا هم ۱۶٫۸ پتابایت و متوسط سرعت شبکه ایرانسل ۴۰ مگابیت ‌بر ثانیه ثبت شده است. مدیرعامل ایرانسل می‌گوید تا پایان شهریور امسال، دولت از این اپراتور سهمی معادل ۵۵ هزار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان دریافت کرده است. او همچنین رویکرد اخیر شرکت ایرانسل را شکل‌گیری مراکز تحقیق و توسعه و بومی‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار عنوان کرد.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-ایرانسل

به گزارش روابط‌عمومی ایرانسل، رالف موپیتا، مدیرعامل گروه  MTN، درخصوص تمرکز این شرکت بر قاره‌ی آفریقا توضیح داد:

ما در حال خروج و واگذاری سایر شرکت‌های خود در منطقه‌ی خاورمیانه شامل سوریه و یمن و افغانستان هستیم؛ ولی درعین‌حال، درباره‌ی ایران چنین برنامه‌ای نداریم. ام‌تی‌ان همچنان بر ایران به‌عنوان بازاری مهم تمرکز خواهد داشت و این موضوع با رویکرد آفریقامحور گروه ام‌تی‌ان و برنامه‌ی ما برای خروج از کشورهایی مانند سوریه و یمن و افغانستان تناقضی ندارد.

ایران بازاری است که ما روی آن تمرکز داریم و این با رویکرد آفریقامحور ما تناقضی ندارد و در کنار آن و هم‌زمان با آن است. از شما می‌خواهیم که با قدرت مسیر خود در تحول دیجیتال در ایران را ادامه دهید و همان‌طور که به ‌عنوان مثال در ارائه‌ی خدمات شبکه نسل چهار تلفن‌همراه در ایران پیشتاز بودید، پیشتازی در ارائه‌ی نسل پنج 5G را نیز با قدرت ادامه دهید.

وی همچنین ایرانسل را یکی از دو شرکت برتر گروه MTN در زمینه‌ی ترافیک شبکه ارتباطی دانست و بر ادامه‌ی مسیر ایرانسل به‌عنوان کسب‌وکاری موفق و راهبر بازار تأکید کرد. سبیسی جوناس، رئیس هیئت‌مدیره‌ی گروه MTN نیز تأکید کرد که این شرکت با وجود شرایط ژئوپولتیک منطقه، دوشادوش ایرانسل به همکاری و حمایت از کسب‌وکار در ایران ادامه خواهد داد.

مدیرعامل ایرانسل در این دیدار ابراز امیدواری کرد که همکاری این دو شرکت در آینده بیش‌ازپیش گسترش یابد. بیژن عباسی‌آرند همچنین گزارشی از شرایط موجود کسب‌وکار در ایران ارائه داد و آخرین دستاوردهای ایرانسل را در زمینه‌های مالی و تجاری و ارائه‌ی خدمات دیجیتال به مشترکان خود و جامعه‌ی مخاطبان ایرانی تشریح کرد.

World of Words

منبع: ایرانسل


دیدگاه ها بسته شده اند.