بازار موبایل در سالی که گذشت اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (3)

بازار موبایل رکورد رشد 6 سال گذشته را شکست

انتظار می‌رود امسال بازار جهانی موبایل، که برندهای مطرحی در آن فعالیت میکنند بیشترین رشد خود را از سال ۲۰۱۵ میلادی داشته باشد. احتمالا فروش گوشی‌ها به ۱.۳۸ میلیارد دستگاه برسد و رشد ۷.۷ درصدی نسبت به سال گذشته داشته باشد.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها | طبق گزارش اخیر IDC، این تاثیرات مثبت احتمالا تا سال آینده نیز ادامه خواهد داشت و با رشد ۳.۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ روبه‌رو خواهد شد. فروش گوشی‌ها در این دوره زمانی ۱.۴۳ میلیارد تخمین زده می‌شود. علت این رشد، حرکت دنیا به سمت استفاده از تکنولوژی و دستگاه‌های 5G و همچنان تقاضای برای دستگاه‌های ۴G میان‌رده است که در سال گذشته با توجه به همه‌گیری کووید-۱۹ دچار رکود شد.

بازار موبایل در سالی که گذشت اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (2)

بازار موبایل در سالی که گذشت اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (2)

در فناوری

فناوری 5G یا شبکه نسل پنجم ارتباطات سیار سلولی که برخی به اشتباه آن را نسل پنجم اینترنت یا نسل پنجم اپراتورهای تلفن همراه می‌نامند، جدیدترین نسل سیستم‌های ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم (4G) ارایه شده و با سرعت فوق‌العاده‌ای که دارد باعث ایجاد تحول در شبکه‌های موبایل خواهد شد؛ اما 5G دقیقا چگونه این کار را انجام می‌دهد و چه چیزی باعث تفاوت آن با 4G می‌شود؟

فناوری ارتباطات از راه دور موبایل نسل پنجم یک تغییر بزرگ در شبکه‌های موبایل است که سرعت انتقال و دریافت داده نسبت به چیزی که حالا با شبکه‌های 4G تجربه می‌کنیم کاملا متفاوت است.

حالا برندهای مخابراتی بزرگ دنیا زیرساخت‌های این فناوری را توسعه ‌داده‌اند و در حال راه‌اندازی فناوری 5G هستند و غیر از ایالات متحده‌ی آمریکا، سوییس، چین، ژاپن و استرالیا و نروژ، کشورهای جهان سوم نیز در حال تست این فناوری کرده‌اند.

بازار موبایل در سالی که گذشت اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (4)

بازار موبایل در سالی که گذشت اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (4)

سال ۲۰۲۱

طبق گفته‌های این گزارش، سال ۲۰۲۱ میلادی بیشترین نرخ رشد بازار را از سال ۲۰۱۵ میلادی تجربه می‌کند و این در حالی است که دنیا به سمت دستگاه‌های 5G تغییر مسیر می‌دهد. همچنین این تغییر، ارائه‌دهندگان خدمات نرم‌افزاری را دچار تحول کرده است. رشد این خدمات به ۹.۷ درصد و ۳۷۶ دلار در سال ۲۰۲۱ رسیده است. دستگاه‌های LTE با ورود 5G به دنیای موبایل با کاهش ۲۷ درصدی قیمت در سال ۲۰۲۱ روبه‌رو می‌شوند.

به گفته IDC، با رشد احتمالی ۱۳۰ درصدی فروش دستگاه‌های 5G در سال ۲۰۲۱، تقریبا تمام جهان غیر از چین شاهد رشد سه رقمی در فروش این دستگاه‌ها خواهند بود. انتظار می‌رود چین با سهم ۵۰ درصدی در سال ۲۰۲۱ در بازار ۵G پیشرو باشد و پس از آن، ایالات متحده آمریکا با سهم ۱۶ درصدی قرار بگیرد. از سایر بازارهای مطرح می‌توان به غرب اروپا و آسیا (غیر از چین و ژاپن) با سهم ۲۳.۱ درصدی اشاره کرد.

بازار موبایل در سالی که گذشت اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

بازار موبایل در سالی که گذشت اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

IDC:

طبق گفته IDC: گوشی‌های هوشمند با محصولاتی مانند کامپیوتر‌های شخصی، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و دستگاه‌های هوشمند خانگی رقابت می‌کنند، اما این موضوع مانع از بهبود وضعیت بازار موبایل‌ ها نمی‌شود. به نظر می‌رسد که تولید دستگاه‌های 5G در حال افزایش و قیمت آن‌ها رو به کاهش است. انتظار می‌رود تا آخر سال جاری میلادی میانگین قیمت گوشی‌های 5G اندرویدی با کاهش ۱۲ درصدی به ۴۵۶ دلار و تا آخر ۲۰۲۲ به کمتر از ۴۰۰ دلار برسد تا کار برای آیفون‌های اپل سخت‌تر شود.

World of Words

برچسب‌ها:‌ بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.