کانسپت تاتا آوینیا

کانسپت تاتا آوینیا معرفی شد؛ پیمایش 500 کیلومتر مسافت با 30 دقیقه شارژ

کانسپت تاتا آوینیا معرفی شد؛ پیمایش 500 کیلومتر مسافت با 30 دقیقه شارژ

شرکت هندی تاتا موتورز از یک کانسپت مدرن و پیشرفته رونمایی کرد. این کانسپت آوینیا (Avinya) نام داشته و از یک پیشرانه تمام الکتریکی بهره می‌برد. نکته جالب اینکه نام این خودرو از زبان سانسکریت برگرفته شده و به معنای نوآوری است. به طور خلاصه باید گفت ون کانسپت تاتا آوینیا برداشت کمپانی از محصولات آینده را به نمایش می‌گذارد و نسخه خیابانی آن تا سال 2025 تولید خواهد شد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|این خودرو می‌تواند با 30 دقیقه شارژ 500 کیلومتر را طی کند که در صورت قیمت مناسب، رقمی جذاب برای خودرویی با نشان تاتا به نظر می‌رسد.
کانسپت تاتا آوینیا طراحی بسیار جذاب و دلربایی داشته و بر اساس پلتفرم مخصوص خودروهای برقی ساخته شده است. چرخ‌های این مفهومی هندی تا حد امکان به گوشه‌های اتاق منتقل شده، به همین جهت فاصله محوری در بیشترین حد ممکن بوده و فضای داخلی کاملاً گسترده و دلباز احساس می‌شود.
در رابطه با مشخصات فنی تاتا موتورز حرفی به میان نیاورده و معلوم نیست که باتری چه ظرفیتی دارد. با وجود این کمپانی هندی ادعا می‌کند مینی ون آوینیا تنها با ۳۰ دقیقه شارژ و حتی کمتر، قادر است تا ۳۱۰ مایل یا ۵۰۰ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد.
از لحاظ طراحی ظاهری باید گفت آوینیا همتراز با کانسپت‌های اروپایی است. مثل بسیاری از کانسپت‌های اخیر، چراغ‌های این خودرو نیز هم در جلو و هم در عقب باریک و سرتاسری هستند. به طور کلی سبک طراحی آوینیا طوری است که بیننده را به یاد مفهومی‌های شرکت آئودی می‌اندازد.
حذف ستون B و باز شدن درها در خلاف جهت هم از دیگر خصوصیات قابل ذکر کانسپت تاتا آوینیا در نمای بیرونی هستند. ضمن اینکه در این خودرو خبری از آینه‌های رایج نیست و وظیفه نمایش عقب و اطراف به دوربین‌های جانبی سپرده شده است.
در داخل کابین تاتا آوینیا سادگی در دستور کار قرار گرفته و با فضایی مینیمال روبرو هستیم. در حالی که بسیاری از خودروسازان تمایل دارند از نمایشگرهای متعدد در محصولات خود استفاده کنند، تاتا موتورز تصمیم گرفته کانسپت خود را بدون نمایشگر مرکزی تولید کند.
به غیر از دو نمایشگر کوچک متصل به دوربین‌های جانبی، آوینیا یک نمایشگر دیگر در قسمت میانی غربیلک فرمان خود دارد. این امر باعث شده فرمان خودرو شبیه کنسول‌های بازی قابل حمل به نظر برسد.
آن‌طور که تاتا موتورز وعده داده، نسخه خیابانی آوینیا تا سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید. این خودرو بر مبنای پلتفرم GEN 3 که مخصوص مدل‌های برقی است، تولید خواهد شد.

World of Words

منبع: motor1


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *