پیکسل

پیکسل گوگل با رشد ۲۳۰ درصدی در آمریکا به جایگاه اپل و سامسونگ چشم دوخته است

پیکسل گوگل با رشد ۲۳۰ درصدی در آمریکا به جایگاه اپل و سامسونگ چشم دوخته است

درحالی‌که آمار جدید از افت تقاضا و فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ خبر می‌دهد، شرکت‌های اپل و سامسونگ و گوگل توانسته‌اند سهم خود را در آمریکا افزایش دهند.


قیانوس آبی خبر – اخبار برندها|بازار گوشی‌های هوشمند ایالات متحده‌ی آمریکا هیچ شباهتی به سایر نقاط جهان ندارد و این موضوع در آخرین گزارش Canalys نیز کاملاً مشخص است؛ گزارش مذکور به‌خوبی تفاوت اساسی بین آمار فروش و جایگاه برندها در آمریکا و سایر نقاط دنیا را نشان می‌دهد.
گزارش شرکت آماری Canalys نشان می‌دهد فروش کلی گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ نزدیک به ۶ درصد افت کرده است؛ ولی اپل و سامسونگ موفق شده‌اند فروش و سهم خود از بازار را افزایش دهند. آمار منتشرشده حاکی از آن است که از هر دو گوشی فروخته‌شده در آمریکا بین ماه‌های آوریل و ژوئن، یکی آیفون بوده است.
پس از دوره‌ای پرچالش در ۲۰۲۰، بازار سال گذشته توانست مجدداً روند صعودی خود را به‌دست آورد؛ ولی اکنون به‌دلایل مختلف دوباره به‌‌سمت رکود حرکت می‌کند. به‌گفته‌ی رونار بیورهود، تورم فراوان و کاهش اعتماد مصرف‌کننده و افت رشد اقتصادی از‌جمله عواملی است که میزان تقاضا را کاهش داده است. دراین‌میان، اکثر فروشندگان بزرگ موفق شده‌اند میزان فروش خود را با سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۱ هم‌سطح نگه دارند.
اپل به‌لطف عملکرد عالی آیفون 13 توانسته است فروشش را افزایش دهد و سامسونگ نیز به‌کمک گلکسی S22 و گلکسی S22 اولترا موفقیتش را حفظ کرده است. بااین‌حال، سود حاصل از محصولات میان‌رده‌ای همچون گلکسی A33 و گلکسی A53 کمتر از انتظارات بوده است.
به‌گفته‌ی تحلیلگران، افرادی که گوشی‌های ۲۵۰ تا ۶۰۰ دلاری می‌خریدند، اکنون دنبال دستگاه‌های بسیار ارزان‌تری هستند و این باعث افزایش فاصله‌ی بین گوشی‌های ارزان‌قیمت و پرچم‌دار شده است. تقاضا در بخش گوشی‌های ارزان‌تر همچون گلکسی A13 و موتو G پاور جدید و برندهای متعدد عرضه‌شده‌ی ورایزن و تی‌موبایل بدون تغییر باقی مانده است. افزون‌براین، گزارش Canalys بیانگر آن است که تمامی مدل‌های آیفون 13 به‌همراه آیفون SE (2022) و آیفون 12 بین ۵ گوشی پرفروش سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ بوده است.
از دیگر نکات جالب آمار منتشرشده، افزایش ۲۳۰ درصدی سهم گوگل از بازار آمریکا به‌لطف عرضه‌ی نسخه‌ی جدید گوشی‌های پیکسل است. تحلیلگران تخمین می‌زنند که میزان تقاضا در نیمه‌ی دوم سال نیز کاهشی باشد و شرکت‌ها به‌جای عرضه‌ی محصولات جدید، به‌سمت سرمایه‌گذاری عظیم در بازاریابی و عرضه‌ی محصولات فعلی در قالب بسته‌ی پیشنهادی و باندل حرکت کنند.

World of Words

منبع:gsmarena

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *