دوج کوین و تسلا-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

تسلا از پذیرش دوج کوین برای خرید برخی محصولات خود خبر داد

تسلا از پذیرش دوج کوین برای خرید برخی محصولات خود خبر داد

تسلا غول خودروهای الکتریکی، از ساعاتی قبل برخی محصولات خود را وب‌سایتش با رمز ارز دوج کوین قیمت گذاری کرده است. بر اساس داده‌های وب‌سایت CoinMarketCap، بعد از اعلام این خبر، قیمت این رمز ارز جنجالی بیش از 13.33 درصد افزایش پیدا کرده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|برخی از کاربران توییتر، از جمله «بیلی مارکوس»، بنیانگذار دوج کوین از قرارگیری نماد دوج در کنار تسلا خبر داده‌اند. البته گفتنی است تسلا، دوج کوین را برای خودروهای برقی قبول نمی‌کند، اما امکان خرید برخی محصولات با این ارز دیجیتال وجود دارد. برای مثال امکان خرید تسلا Cyberquad که یک دوچرخه چهارچرخ 1900 دلاری مخصوص کودکان است با دوج کوین وجود دارد.

پذیرش دوج کوین توسط تسلا

پیش از این ایلان ماسک مدیرعامل تسلا از پذیرش دوج کوین خبر داده بود و توجه نشان دادن وی به این ارز دیجیتال باعث شده بود در بازار مورد توجه قرار گیرد. اوایل هفته جاری، یک مهندس نرم افزار متوجه شده بود که تسلا امکان اضافه کردن پرداخت با دوج کوین را به وب‌سایت خود آزمایش می‌کند و حالا مشخص شده بررسی وی دور از واقعیت نبوده است.
گفتنی است تسلا در بخش پرسش‌های متداول خود تاکید کرده که به غیر از دوج کوین هیچ رمز ارز دیگری را نمی‌پذیرد. این غول خودروهای الکترونیکی در ماه می 2021 از پذیرش بیت کوین برای خرید محصولات خود خبر داد، اما به دلیل برخی نگرانی‌های زیست محیطی از انجام این کار منصرف شد.
در زمان نگارش این خبر قیمت این رمز ارز با رشد 13.33 درصدی طی 24 ساعت گذشته به 0.194 دلار افزایش پیدا کرده است و باید دید این روند صعودی آیا متوقف می‌شود یا سیر صعودی بیشتری را طی می‌کند.

دوج کوین و تسلا-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر
برخی تحلیلگران بازار معتقد هستند که به دلیل تصمیم تسلا، قیمت دوج کوین جهش پیدا کرده و اکنون در تلاش است تا مقاومت 0.20 دلاری را بشکند. اگر دوج کوین بتواند از سد مقاومتی را بشکند، ممکن است بتواند قیمت‌های بالاتری را تجربه کند؛ اما اگر چنین اتفاقی رخ ندهد ممکن آیت حرکت نزولی را آغاز کند.

پذیرش بیت کوین

پذیرش بیت کوین توسط تسلا نیز در ماه می 2021 توانست بر قیمت این رمز ارز محبوب تاثیرگذار باشد و باید دید همین روال چه آینده‌ای را برای دوج کوین رقم می‌زند.
همچنین مایکرواستراتژی، شرکت نرم‌افزاری هوش تجاری که تاکنون سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی بیت کوین انجام داده است، اعلام کرد که بین ۹ تا ۲۹ دسامبر ۱۹۱۴ بیت‌کوین دیگر را به قیمت ۹۴.۲ میلیون دلار خریداری کرده است. با این وجود تاکنون ۱۲۴۳۹۱ بیت کوین به ارزش ۳.۷۵ میلیارد دلار توسط این شرکت خریداری شده و دارایی آن‌ها در مجموع به ۵.۹ میلیارد دلار رسیده است.
سیلور تاکنون بارها اعلام کرده که MicroStrategy برای سال‌های آینده نیز قصد دارد سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین را ادامه دهد. اوایل این ماه نیز اعلام شده بود که این شرکت بین ۲۹ نوامبر تا ۸ دسامبر ۱۴۳۴ بیت‌کوین را به ارزش حدود ۸۲.۴ میلیون دلار خریداری کرده است.
در نهایت نیز باید به این موضوع اشاره کرد که ارزش بیت کوین در ماه دسامبر با کاهش ۱۷ درصدی همراه بوده و پس از ماه می سال جاری بدترین عملکرد ماهانه خود را به ثبت رساند. در آن زمان این رمز ارز کاهش ۳۵ درصدی را تجربه کرده بود.

World of Words

منبع: u.today


 

دیدگاه ها بسته شده اند.