Qubit-Finance-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

هکرها 80 میلیون دلار رمز ارز از پلتفرم دیفای Qubit Finance به سرقت بردند

هکرها 80 میلیون دلار رمز ارز از پلتفرم دیفای Qubit Finance به سرقت بردند

هکرها در جدیدترین اقدام خود به Qubit Finance، یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) حمله سایبری کردند که طی آن، حدود 80 میلیون دلار رمز ارز از این پلتفرم به سرقت رفت. حالا کیوبیت در حال تلاش برای بازپس‌گیری رمز ارزها سرقت شده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|Qubit Finance در گزارش حادثه‌ای که از طریق Medium به اشتراک گذاشت، صحت این هک را تأیید کرده است. طبق این گزارش، هکرها عصر روز پنجشنبه 7 بهمن حمله خود را انجام داده‌اند.
کیوبیت سرویسی را ارائه می‌کند که به عنوان «پل» بین بلاکچین‌های مختلف شناخته می‌شود، به این معنی که سپرده‌های ایجاد شده توسط یک رمز ارز را می‌توان توسط ارز دیگری برداشت کرد. به همین ترتیب Qubit Finance، پلی بین اتریوم و شبکه زنجیره هوشمند بایننس (BSC) راه‌اندازی می‌کند.

تجزیه و تحلیل

شرکت حسابرسی و امنیت بلاکچین Certik در تجزیه و تحلیل خود ادعا می‌کند هکرها توانسته‌اند از نوعی نقص امنیتی کد قرارداد هوشمند کوبیت سوءاستفاده کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد سپرده‌ای با 0 اتریوم را ارسال کرده و در مقابل آن تقریباً 80 میلیون دلار بایننس کوین برداشت کنند. تحلیلگران این شرکت نوشتند:
«در حالی که ما از دنیایی که اتریوم در آن رایج است، خارج می‌شویم و به سمت یک دنیای واقعاً چند زنجیره‌ای حرکت می‌کنیم، پل‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. مردم باید بتوانند دارایی‌های خود را از یک بلاکچین به بلاکچین دیگری منتقل کنند، اما این کار باید به گونه‌ای انجام پذیرد تا برای هکرهایی که می‌توانند بیش از 80 میلیون دلار سرقت کنند، قابل نفوذ نباشد.»

هک شدن-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

تلاش برای بازپس‌گیری 80 میلیون دلار رمز ارز سرقت شده

در همین حال تیم مالی Qubit بیانیه‌ای را در توییتر منتشر کرد که در آن به صورت مستقیم از هکرها درخواست شده تا با آن‌ها مذاکره کنند و ضرر و زیان جامعه کیوبیت به حداقل برسد.
در گزارش حادثه این شرکت همچنین ادعا شده که آن‌ها حداکثر پاداش ممکن تحت برنامه کشف باگ را به هکرها اهدا خواهند کرد که به نظر می‌رسد این مبلغ 250 هزار دلار است؛ اما همان طور که در بیانیه بالا گفته شده، آن‌ها قصد دارند تا برای همکاری هکرها با آن‌ها پاداش یک میلیون دلاری به آن‌ها بدهند.
از زمان راه‌اندازی شبکه زنجیره هوشمند بایننس در سال 2020، چندین پروژه DeFI مورد حمله هکرها قرار گرفته‌اند. طبق گزارش‌های منتشر شده، شدیدترین آن‌ها شامل هک 31 میلیون دلاری Meerkat Finance در مارس 2021، هک Uranium Finance به مبلغ 50 میلیون دلار در آوریل و هک 88 میلیون دلاری Venus Finance در ماه مه می‌شود.

World of Words

منبع: medium


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *