مایکروسافت و متا-اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها

همکاری متا و مایکروسافت در متاورس: تیمز با پلتفرم Workplace ادغام می‌شود

متا (فیسبوک سابق) اکنون با رقیب سازمانی خود یعنی مایکروسافت همکاری می‌کند تا به عنوان بخشی از همکاری‌های آینده در حوزه متاورس، پلتفرم Workplace را با مایکروسافت تیمز ادغام کند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|در همکاری بین دو غول فناوری، قابلیت‌های تیمز و Workplace متا به صورت متقابل در اختیار یکدیگر قرار خواهد گرفت. برای مثال، کاربران Workplace از اوایل سال ۲۰۲۲ می‌توانند جلسات ویدیویی مایکروسافت تیمز را در گروه‌های خود به صورت لایو پخش کنند. از طرفی دیگر کاربران پلتفرم مایکروسافت به محتوای Workplace دسترسی خواهند داشت.

Workplace

با این وجود Workplace به عنوان یک برگه پین شده در مایکروسافت تیمز ظاهر می‌شود. مدیر اپلیکیشن ساخته شده توسط «متا پلتفرمز» در بیانیه خود به CNBC توضیح داد که این مشارکت برای مشاغلی طراحی شده است که تاکنون از تیمز و Workplace در موارد مختلفی استفاده می‌کنند. او در مصاحبه خود گفت:

می‌توانم بگویم که ما در مواردی از جمله جامعه، ارتباط و خدمت به تمام کارمندان بهترین هستیم. تیمز نیز مسلماً در زمینه بهره‌وری بهترین است، بنابراین این دو سرویس‌های برتری هستند و اکنون برای حل یکی از مشکلات تجربه کارکنان با یکدیگر ادغام می‌شوند.

متا و مایکروسافت

علاوه بر این موضوع که متا و مایکروسافت از این ادغام سود خواهند برد، به نظر می‌رسد شرکت تحت هدایت مارک زاکربرگ شاهد پیشرفت بزرگ‌تری خواهد بود. تعداد مشترکان Workplace در اوایل سال جاری از ۷ میلیون کاربر فراتر رفته بود ما در مقایسه با ۲۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه گزارش شده توسط مایکروسافت تیمز، چندان چشمگیر به نظر نمی‌رسد.

همچنین لازم به ذکر است که این اولین همکاری Workplace با مایکروسافت محسوب نمی‌شود، زیرا هم اکنون شیرپوینت، وان‌درایو و آفیس ۳۶۰ در سرویس متعلق به متا حضور دارند.

برندهایی که با متا همراه شدند

انویدیا در «سانتا کلارا» کالیفرنیا از پلتفرم Omniverse Enterprise پرده برداشت که با قیمت سالانه ۹۰۰۰ دلار از طریق شرکت‌هایی مثل دل و لنوو عرضه می‌شود و امکان ساخت جهان‌های مجازی را فراهم می‌کند. این پلتفرم اجازه می‌دهد توسعه‌دهندگان قدرت بسیار بیشتری از تراشه‌های انویدیا دریافت کنند.

«جنسن هوآنگ»، مدیرعامل انویدیا می‌گوید: « Omniverse اساساً لایه‌ای از اینترنت است، لایه‌ای از جهان فیزیکی. این پلتفرم قرار است تمام این جهان‌های مختلف را در بلندمدت با هم تلفیق کند.» به باور تحلیلگر شرکت Wells Fargo کسب و کار «امنی‌ورس» می‌تواند ظرف مدت ۵ سال ۱۰ میلیارد دلار ارزش پیدا کند.

متاورس-اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها

شبیه‌سازی دقیق

این پروژه ابزاری برای شبیه‌سازی دقیق صحنه‌های سه‌بعدی است و امکان همکاری آنی در فضاهای مجازی مشترک را فراهم می‌کند. حالا مهندسانی که در نقاط مختلف دنیا حضور دارند، می‌توانند به‌صورت مشترک در پروژه‌های مختلف مثل ساخت پل‌ها و ساختمان‌ها همکاری کنند. این پلتفرم از فناوری‌های انویدیا مثل رهگیری پرتوی آنی بهره می‌گیرد و برای کار روی ورک‌استیشن‌های این شرکت بهینه‌سازی شده است.

نهایی شدن ادغام با متاورس

همکاری بین این دو شرکت درست زمانی اعلام شد که غول‌های فناوری در حال آماده شدن برای مقابله با یکدیگر در فضای متاورس بودند که هم اکنون در حال ظهور است. مایکروسافت نیز در هفته گذشته با اضافه کردن آواتارهای سه بعدی به تیمز و امکان برقراری جلسات مجازی از طریق فضاهای مجازی، وارد دنیای متاورس شده بود.

World of Words

منبع: gizmodo


دیدگاه ها بسته شده اند.