اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-ارزدیجیتال-شبیا اینو

«شیبا اینو» با رکوردشکنی در قیمت به یازدهمین رمزارز بزرگ بازار تبدیل شد

رمزارز «شیبا اینو» که با هدف شوخی و مزاح به وجود آمده بود، با رشدی خیره‌کننده رکورد قیمت تاریخی خود را شکست و حالا از نظر ارزش بازار به یکی از بزرگ‌ترین رمزارزها تبدیل شده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|شیبا اینو که ظاهرا با تقلید از دوج‌کوین ساخته شده، با رشد ۴۰ درصدی در هفت روز گذشته حالا به یازدهمین رمزارز بزرگ بازار تبدیل شده است. این رمزارز در یک سال گذشته بیش از ۴۵ میلیون درصد رشد داشته و اخیرا تا ۰.۰۰۰۰۴۲ دلار صعود کرده است.

در حدود شش ماه قبل،‌ بیت کوین توانست به بالاترین قیمت فروش دست پیدا کند ولی با نوسانات بسیاری روبرو شد تا جایی که از نقطه اوج بالای ۶۰ هزار دلاری به پایین‌تر از ۳۰ هزار دلار نیز رسید. زمانی که محبوب‌ترین رمزارز بازار روزهای نزولی را طی می‌کرد حتی گفته می‌شد قیمت آن به کمتر از ۲۰ هزار دلار نیز می‌رسد، اما این اتفاق نیفتاد و مجددا توانست اوج تاریخی دیگری را بعد از گذشت بیش از پنج ماه به نام خود ثبت کند.

در زمان نوشتن این خبر، قیمت بیت کوین توانست در برخی صرافی‌ها از جمله صرافی بایننس از مرز ۶۶ هزار دلار نیز عبور کند. باید دید آیا این روند ادامه خواهد داشت یا پس از اصلاح مجددا اوج دیگری خواهد گرفت.

مدیر یکی از بزرگ‌ترین صندوق‌های پوشش ریسک در مصاحبه‌ای با CNBC می‌گوید بیت کوین توانسته بر طلا برتری پیدا کند و دنیا به سمت دیجیتالی شدن در حرکت است و نمی‌توان منکر چنین موضوعی شد. «پاول تودر جونز» می‌گوید رمزارزها دارایی ضد تورمی هستند. وی معتقد است که از سال ۲۰۲۰، بسیاری از شرکت‌ها دارایی بیت کوین خود را اعلام کرده‌اند و رمزارزها مورد توجه بسیاری از شرکت‌ها قرار دارد.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-ارزدیجیتال-شبیا اینو

رمزارز شیبا اینو درست مثل دوج‌کوین که در جایگاه نهمین رمزارزها بزرگ بازار قرار گرفته، نمادی به شکل سگ شیبا اینو دارد. رشد باورنکردنی این رمزارز برخی سرمایه‌گذاران آن را میلیونر کرده است. چهره‌های سرشناسی از دنیای موسیقی و ورزش از این رمزارز حمایت کرده‌اند.

چند ماه پیش «ویتالیک بوترین»، هم‌بنیان‌گذار اتریوم اعلام کرد که ۱ میلیارد دلار از دارایی‌های خود در شیبا اینو را به صندوق کمک به مبارزه با کووید-۱۹ در هند اهدا می‌کند. کارزاری در وب‌سایت Change.org هم با گردآوری بیش از ۳۰ هزار امضا خواستار اضافه شدن کوین شیبا اینو به پلتفرم معاملاتی «رابین‌هود» شده بود.

سایر رمزارزها هم در چند وقت اخیر رشد قابل توجهی داشته‌اند. بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین رمزارز بازار چند روز پیش به قیمت تاریخی ۶۷ هزار دلار رسید. این رمزارز در ماه جاری حدود ۵۰ درصد رشد داشته و در حال حاضر در حوالی ۶۲ هزار دلار معامله می‌شود.

کارشناسان دلیل رشد اخیر بازار را متأثر از تأیید صندوق‌های قابل معامله رمزارزی توسط نهادهای قانونی آمریکا می‌دانند. سرمایه‌گذاران از مدت‌ها قبل با امید به تأیید این صندوق‌ها دوباره به این بازار اقبال نشان دادند و همین مسئله موجب رشد قیمت‌ها شد. افزون بر این، حمایت سرمایه‌گذاران بزرگی مثل «جورج سوروس» از بازار رمزارزها باعث شد عده بیشتری از کاربران به دنبال حضور در این بازار باشند.

World of Words

منبع: edition


دیدگاه ها بسته شده اند.