سامسونگ

سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری سامسونگ در استارتاپ متاروسی DoubleMe

سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری سامسونگ در استارتاپ متاروسی DoubleMe

سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان محسوب می‌شود که در کره جنوبی مستقر شده است. طبق گزارش‌های منتشر شده، غول فناوری 25 میلیون دلار در استارتاپ مستقر در کره جنوبی «DoubleMe» سرمایه‌گذاری کرده است که در زمینه متاورس فعالیت دارد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|سامسونگ سال گذشته، دنیای متاورسی خود با نام «My House» را روی پلتفرم ZEPETO راه‌اندازی کرده بود و همچنین اولین فروشگاه مجازی خود را در «دی سنترالند» (Decentraland) ایجاد کرده بود. در این فروشگاه مجازی، بازدیدکنندگان می‌توانستند رویدادهای آنپکد غول کره‌ای را تماشا کنند و برخی آیتم‌های مجازی انحصاری را کسب کنند.
اما فراتر از ایجاد دنیای متاورسی خود برای اهداف بازاریابی، تبلیغاتی و سرگرمی، سامسونگ همچنین از طریق سرمایه‌گذاری، حضور خود در این دنیا را تقویت می‌کند. سرمایه‌گذاری 25 میلیون دلاری روی استارتاپ DoubleMe جدیدترین تلاش این شرکت برای حضور در دنیای متاورس بوده که کمتر روی جنبه‌های بازی و سرگرمی آن تمرکز دارد.
DoubleMe در سال 2015 تأسیس شده و عمدتاً بر ارائه رویکردهای نوآورانه برای تبدیل ویدیوهای دوبعدی به سه‌بعدی تمرکز دارد. همان‌طور که احتمالاً بدانید، متاورس در نهایت به نسخه‌ای سه‌بعدی و جذاب‌تر از اینترنت تبدیل خواهد شد که هسته اصلی آن بر تعامل و ویژگی‌های اجتماعی وابسته است. فضای متاورس می‌تواند یک بازی ساده باشد، اما همچنین از می‌توان برای برگزاری سخنرانی‌های مهم به صورت واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی استفاده کرد.
استارتاپ DoubleMe بیشتر تلاش دارد تا با استفاده از دستگاه‌هایی مانند مایکروسافت هولولنز 2، راه‌های جدیدی برای کاربران ایجاد کند تا با یکدیگر در متاورس تعامل مجازی داشته باشند. این استارتاپ از سرمایه 25 میلیون دلاری سامسونگ برای بازاریابی، توسعه محصول، جذب نیروی انسانی و موارد دیگری استفاده خواهد کرد.
سامسونگ همچنین در گزارش خود به سه ویژگی «تئاتر ارتباطات» برای ارائه آخرین اخبار شرکت، «جنگل پایداری» به منظور اهداف حفظ محیط زیست و «سکو سفارشی سازی» برای جشن گرفتن افتتاح این فروشگاه اشاره کرده که تمام آن‌ها به صورت مجازی در همین پلتفرم برگزار می‌شوند.
سامسونگ قصد دارد در طول سال به حضور در فضای مولتی‌ورس و پلتفرم‌های جدید ادامه و تجربه فروشگاه‌ها مجازی خود را در دسترس افراد بیشتری قرار دهد.
شرکت کره‌ای همچنین اخیراً در جریان نمایشگاه CES 2022 اعلام کرد که با توجه به افزایش تقاضا در زمینه توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT)، قصد دارد پشتیبانی از NFT را به تلویزیون‌های 2022 خود اضافه می‌کند. تلویزیون‌های هوشمند Micro LED، Neo QLED و The Frame تنها بخشی از دستگاه‌های 2022 این شرکت هستند که برای جستجو، خرید و تجارت هنرهای دیجیتال به پلتفرم مبتنی بر NFT سامسونگ مجهز خواهند شد.

کره جنوبی پیشتاز حوزه متاورس

بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری، از متاروس به عنوان آینده اینترنت برای تعامل با دیگران یاد می‌کنند و شاید نسبت به چند سال قبل، این مفهوم دیگر چندان دور از ذهن نباشد. بر اساس گزارش Bitcoinist کره جنوبی در حال حاضر پیشتاز اصلی بازار متاورس محسوب می‌شود و ظاهراً این کشور برای تبدیل شدن به رهبر اصلی آن یک برنامه پنج ساله را برنامه‌ریزی کرده است.

World of Words

منبع: bitcoinist


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *