سامسونگ

سامسونگ ۳۵۵ میلیارد دلار در بخش تراشه، بیوتکنولوژی و 6G سرمایه‌گذاری می‌کند

سامسونگ ۳۵۵ میلیارد دلار در بخش تراشه، بیوتکنولوژی و 6G سرمایه‌گذاری می‌کند

سرمایه‌گذاری هنگفت سامسونگ که درمقایسه‌با پنج سال گذشته ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است، باعث رشد بلندمدت شرکت در بخش‌های استراتژیک می‌شود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به‌گزارش Sammobile، سامسونگ اعلام کرد که در پنج سال آینده، حدود ۳۵۵ میلیارد دلار برای بخش‌های صنایع نیمه‌هادی و زیست دارویی هزینه خواهد کرد. این شرکت در فناوری‌های نسل بعدی نیز سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا از رقبایش پیشی بگیرد.
غول فناوری کره‌ای درمقایسه‌با برنامه پنج‌ساله قبلی خود که ارزشش درحدود ۲۵۹ میلیارد دلار بود، ۳۰ درصد سرمایه‌گذاری خود را افزایش داده است. بدین‌ترتیب، از مجموع سرمایه‌گذاری ۳۵۵ میلیارد دلاری سامسونگ ۲۸۳ میلیارد دلار در کره‌جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت اعلام کرد که تمام دنیا متوجه می‌شوند که صنایع نیمه‌هادی و زیست دارویی چقدر حیاتی هستند.

بیشتر ۳۵۵ میلیارد دلار صرف طراحی و ساخت نیمه‌هادی خواهد شد

سامسونگ گفت که برای بهبود معماری تراشه‌های نیمه‌هادی و فرایند تولید و تراشه‌های حافظه سرمایه‌گذاری خواهد کرد. افزون‌براین، تحقیقاتش را درزمینهٔ مواد و فناوری‌های جدید تقویت می‌کند. غول کره‌ای پردازنده‌های اپلیکیشن و حسگرهای تصویر دوربین را بهبود خواهد بخشید و روی بهبود چیپست‌هایی کار خواهد کرد که از حافظه و راهکارهای منطقی روی همان معماری برخوردارند.
پیش‌بینی می‌شود این شرکت تولید انبوه تراشه‌های سه‌نانومتری GAA را اواخر سال ۲۰۲۲ آغاز کند. این فرایند جدید ساخت نیمه‌هادی احتمالاً پیشرفت‌های درخورتوجهی در سرعت و فضا و بهره‌وری توان به‌همراه خواهد داشت. امیدواریم که این اقدام به Samsung Foundry کمک کند تا از رقیب اصلی خود، TSMC، در بخش تولید تراشه‌های قراردادی پیشی بگیرد.

سامسونگ ازطریق سرمایه‌گذاری فناوری‌های زیست‌دارویی را بهبود خواهد بخشید

Samsung Biologics و Samsung Bioepis نیز از بخشی از این سرمایه‌گذاری برای بهبود فناوری‌های زیست‌دارویی بهره‌مند خواهند شد. سامسونگ افزود که به سرمایه‌گذاری در فناوری‌های هوش مصنوعی، 5G و 6G ادامه خواهد داد.
برای جلوگیری از مشکلاتی مانند کمبود تراشه، سامسونگ با سرمایه‌گذاری روی فناوری‌های نیمه‌هادی و ساخت و سازوکار زنجیرهٔ تأمین کامل اقداماتی انجام می‌دهد. سامسونگ اعلام کرد که سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در پنج سال آینده حدود ۸۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد.
اعلام سرمایه‌گذاری سامسونگ پس‌ازآن صورت گرفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحدهٔ آمریکا، چند روز پیش از کارخانهٔ تراشهٔ Pyeongtaek شرکت Samsung Foundry در کره‌جنوبی بازدید کرد. بایدن با لی جائه یینگ، معاون سامسونگ و یون سوک یول، رئیس جمهور جدید کره‌جنوبی، نیز دیدار کرد.
سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در کرهٔ جنوبی است و به جرأت می‌توان گفت که نقش مهمی را در اقتصاد این کشور ایفا می‌کند. برای اینکه بتوان شرکتی را به چنین موقعیتی رساند، حتماً باید آن را به خوبی مدیریت کرد. این مسئله برای سامسونگ صدق می‌کند؛ زیرا باوجود چالش‌های موجود موفق شده برای سه سال متوالی به‌عنوان بهترین شرکت کرهٔ جنوبی باقی نماند.
سام‌موبایل با استناد به گزارش اخیر CEO Score می‌نویسد، در سال ۲۰۲۱ سامسونگ در بین ۵۰۰ تجارت برتر کرهٔ جنوبی، عنوان شرکتی با بهترین مدیریت را از آن خود کرده است. این یعنی شرکت مذکور موفق شده سه سال متوالی رتبهٔ اول را برای خود حفظ کند و این دستاورد بزرگی محسوب می‌شود. CEO Score از سال ۲۰۱۷ پتانسیل مدیریتی شرکت‌های کره جنوبی را اندازه‌گیری می‌کند. برخی از شرکت‌های وابسته به این مجموعه مانند Samsung Biologics نیز به دلیل مدیریت مؤثرشان مورد تحسین قرار گرفته‌اند.

World of Words

منبع: sammobile


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *