vinfast -اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

خودروساز ویتنامی VinFast با دو محصول برقی وارد بازار آمریکا می‌شود

آمریکا از نظر میزان فروش، دومین بازار بزرگ خودرویی جهان پس از چین محسوب می‌شود. به همین جهت این بازار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و تمامی شرکت‌های مطرح به دنبال تصاحب سهمی از آن هستند. جدیدترین شرکتی که قصد ورود به این بازار پرسود را دارد، برندی از ویتنام است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها| این برند وینفست (VinFast) نام دارد و با رونمایی از دو شاسی‌بلند برقی در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس تمایل خود را برای ورود به آمریکا نشان داده است.

وینفست در نظر دارد با صرف ۲۰۰ میلیون دلار و بهره‌مندی از معافیت مالیاتی ۲۰.۵ میلیون دلاری، مقری را در ایالات‌متحده راه‌اندازی کند. این مقر با مساحت تقریبی ۱۴۰۰ متر مربع در ناحیه پلایا ویستای لس‌آنجلس تأسیس خواهد شد. گفته می‌شود این مقر برای بیش از ۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی کرده و دو مدل VF e35 و VF e36 در آنجا مونتاژ خواهند شد.

کراس‌اوور VF e35

کراس‌اوور VF e35، برای رقابت با مدل‌هایی چون تسلا مدل Y، هیوندای آیونیک ۵ و فولکس واگن ID.4 طراحی و تولید شده است. این کراس‌اوور ویتنامی توسط پینینفارینا طراحی شده و چهره جذاب و بروزی دارد. شاید بتوان چراغ‌های جلوی دو تکه را شاخص‌ترین ویژگی VF e35 دانست. این چراغ‌ها از طریق یک نوار LED باریک به جلوپنجره خیلی کوچک که میزبان لوگوی وینفست است، متصل می‌شوند.

چراغ‌های عقب سرتاسری

عادت کرده‌ایم این روزها اکثر مدل‌های جدید را با چراغ‌های عقب سرتاسری ببینیم. این مساله درباره وینفست VF e35 نیز صادق است و چراغ‌های عقب آن در قسمت میانی، جایی که لوگوی V قرار دارد، به هم وصل می‌شوند. در این نما رنگ متفاوت سپر از بدنه و اسپویلر سقفی تا حدودی VF e35 را از آن حالت یکنواختی و سادگی بیش از حد دور کرده‌اند.

VF e35-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

وینفست VF e35 در داخل کابین نیز طراحی بروزی دارد. بی‌شک نمایشگر بزرگ ۱۵.۴ اینچی حاضر در قسمت میانی داشبورد، اصلی‌ترین عنصر این بخش است. درست مثل تسلا مدل ۳ این خودرو نیز فاقد نمایشگر پشت فرمان بوده و نمایشگر مذکور وظیفه ارائه تمامی اطلاعات و کنترل تجهیزات مختلف را بر عهده دارد.

به گفته وینفست

به گفته وینفست، کراس‌اوور برقی VF e35 از فناوری خودران سطح سوم سود می‌برد. این سطح از فناوری خودران به واسطه استفاده از ۱۴ دوربین، سنسورهای لایدار و ۱۹ سنسور ۳۶۰ درجه حاصل شده است.

در رابطه با مشخصات فنی، متاسفانه اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته؛ با وجود این گفته می‌شود وینفست VF e35 در نسخه تک و دو موتوره که به ترتیب ۲۰۱ و ۴۰۲ اسب بخار قدرت دارند، از سال آینده وارد بازار آمریکا خواهد شد. این کراس‌اوور خوش‌استیل با دو پک باتری به فروش خواهد رسید. پک استاندارد برای پیمایش ۴۵۹ کیلومتر مسافت کفایت می‌کند، اما پک حجیم‌تر تا ۴۹۹ کیلومتر نیاز به شارژ مجدد ندارد.

رده‌ای بالاتر

درباره وینفست VF e36 به‌طور خلاصه باید گفت این کراس‌اوور طراحی کمابیش مشابهی با VF e35 دارد، اما در رده‌ای بالاتر از آن جای می‌گیرد. بر اساس برخی گزارش‌ها نیروبخش این کراس‌اوور پیشرانه‌ای دو موتوره با ۴۰۲ اسب بخار قدرت است و باتری ۱۰۶ کیلووات ساعتی انرژی آن را تأمین می‌کند. برد حرکتی قوی‌ترین نسخه این کراس‌اوور نیز ۶۷۹ کیلومتر اعلام شده است.

World of Words

منبع: carscoops


دیدگاه ها بسته شده اند.