202262-9-49-8-192

توییتر با برگزاری نظرسنجی، از سیاست ممنوعیت لینک‌دادن به شبکه‌های اجتماعی رقیب عقب‌نشینی کرد

توییتر با برگزاری نظرسنجی، از سیاست ممنوعیت لینک‌دادن به شبکه‌های اجتماعی رقیب عقب‌نشینی کرد

دیشب توییتر با انتشار پست در وبلاگ خود و یک رشته توییت، از یک سیاست جنجالی خبر داد: ممنوعیت لینک‌دادن به شبکه‌های اجتماعی رقیب. اما حالا توییتر پس از حجم بالای انتقادها، تصمیم گرفته است از این سیاست عقب‌نشینی کرده و با حذف پست و رشته توییت، یک نظرسنجی برای آن برگزار کند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|توییتر دیشب گفته بود که می‌خواهد مانع از تبلیغ رایگان شبکه‌های اجتماعی رقیب در پلتفرم خودش شود و به همین دلیل لینک‌های فیسبوک، اینستاگرام، ماستودون، Tribel ،Post ،Nost و Truth Social دونالد ترامپ را از حساب‌هایی که هدف اصلی‌شان پروموت محتوا در این پلتفرم‌ها باشد، حذف می‌کند.
طبق این سیاست، کاربران دیگر نمی‌توانستد در بیو (Bio) توییتر به پروفایل خود در سایر شبکه‌های اجتماعی لینک بدهند. علاوه بر این، امکان توییت محتوایی که کاربران را به دنبال‌کردن آن‌ها در پلتفرم‌های دیگر ترغیب می‌کنند، وجود نداشت. توییتر همچنین گفته بود استفاده از ابزارهای لینک‌دهی در بیو مانند Linktree و Lnk.Bio را محدود می‌کند. این شبکه اجتماعی همچنین می‌خواست تخطی از این سیاست را با تعلیق موقت و دائمی اکانت پاسخ دهد. اما حالا توییتر عقب‌نشینی کرده است.
عقب‌نشینی توییتر از یک سیاست جنجالی
توییتر پس از چندین ساعت، پست و رشته توییت مربوط به سیاست جدیدش را حذف کرد و به‌جای آن، حساب ایمنی توییتر یک نظرسنجی برای این تغییر سیاست برگزار کرده است.
در این نظرسنجی، توییتر از کاربران پرسیده که آیا باید سیاستی برای جلوگیری از ایجاد یا استفاده از حساب‌های موجود با هدف اصلی تبلیغ سایر شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد یا خیر.
در این نظرسنجی که تا 20 ساعت دیگر ادامه دارد، بیش از 130 هزار نفر شرکت کرده‌اند که 85.6 درصد آن‌ها با ایجاد چنین سیاستی مخالف هستند. با توجه به نتیجه‌ای که تا به این لحظه به‌دست آمده، بعید است توییتر بتواند سیاست مدنظرش را اجرایی کند.
در کنار این نظرسنجی، مالک جدید توییتر، ایلان ماسک هم یک نظرسنجی برگزار کرده است. ایلان ماسک در این نظرسنجی خواستار نظر کاربران درباره ادامه مدیریتش در توییتر شده و گفته است هر نتیجه‌ای که این نظرسنجی داشته باشد، از آن پیروی می‌کند. تا به این لحظه بیش از 12 میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند که 56.3 درصد آن‌ها خواهان کناره‌گیری ماسک هستند.
همچنین شکایت جدیدی که علیه توییتر ثبت شده، می‌گوید این شرکت بابت قرارداد نرم‌افزاری که داشته 1,092,000 دلار به طرف معامله پول پرداخت نکرده است. این قرارداد تا سال 2024 منقضی نمی‌شود و ظاهراً ایلان ماسک می‌خواهد 7 میلیون دلار باقی‌مانده این قرارداد را هم نپردازد. رقم مطالبات طرف مقابل مجموعاً به 8 میلیون دلار می‌رسد.
شرکت Imply Data Inc در دادگاه عالی کالیفرنیا در سن فرانسیسکو از توییتر به‌خاطر نقض قرارداد شکایت کرد. در این شکایت آمده است: «Imply به‌مدت بیش از چهار سال مجوز استفاده از نرم‌افزار انحصاری خود را به توییتر داده بود و توییتر بیش از 10 میلیون دلار به این شرکت پول پرداخت کرده. توییتر همواره از محصول Imply و پشتیبانی آن راضی بود، بنابراین طرفین در اواسط سال 2021 مدت زمان قرارداد خود را به‌مدت سه سال دیگر از 1 اکتبر 2021 تا 30 سپتامبر 2024 تمدید کردند.»
در ماه مه، یعنی چند هفته پس از اعلام خبر خرید توییتر توسط ایلان ماسک، این شرکت به Imply اعلام کرد که دیگر قرارداد خود را تمدید نمی‌کند، اما پذیرفت که قرارداد پیشین به قوت خود تا پایان سپتامبر 2024 باقی خواهد ماند.

World of Words

منبع: twitter

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *