اخبار برندها- اقیانوس آبی خبر- تیک تاک -چالش

ترند جدید برند تیک تاک که می‌تواند برای سلامت مضر باشد

دیو رامیرز قوطی منجمد را با دو دست فشار می‌دهد تا ماده‌ی طلایی‌رنگ مثل خمیر دندان بیرون بیاید. بعد گاز محکمی به آن می‌زند. در ویدیویی در برند تیک تاک می‌گوید: «دروغ نمی‌گویم. واقعا آدم را سر حال می‌آورد.» و به این ترتیب ترند جدید برند تیک تاک، ترند عسل منجمد متولد شد.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها|این ترند تا کنون ۹۰۰ میلیون بازدید را به خود دیده است. کاربران، ویدیوهایی را ضبط می‌کنند که آن‌ها را در حالی نشان می‌دهد که مقداری عسل را در یک قوطی ریخته، آن را داخل فریزر می‌گذارند و چند ساعت بعد، تکه‌های چسبناکی از آن را داخل دهانشان می‌گذارند.

 این ترند از ۹ ژوئیه، زمانی که رامیرز آن ویدیو را منتشر کرد تا حالا تکامل پیدا کرده است. حالا فقط عسل نیست که منجمد می‌شود؛ انواع و اقسام شربت ذرت گزینه‌های دیگر هستند. نسخه‌های دیگر این ترند با سس سیراچا و بابل‌تی انجام می‌شود.

بعضی از سازندگان ویدیوها ـ از جمله رامیرز ـ وارد شراکت با کمپانی‌های تولید شکلات شده‌اند تا محصولاتشان به عنوان خوراکی‌های فریزشده مورد استفاده سازندگان ویدیو قرار بگیرد. رامیرز می‌گوید: «فکر می‌کنم دلیل این همه جلب توجه این است که همه در خانه‌شان عسل دارند. مردم می‌گویند “خب من عسل دارم. بگذار امتحان کنم ببینم چه می‌شود!”»

اخبار برندها- اقیانوس آبی خبر- تیک تاک -چالش

 اما به گفته‌ی متخصصان، مثل خیلی دیگر از ترندهای موجود در شبکه‌های اجتماعی، خوردن عسل منجمد خطراتی را به همراه دارد. سارا ریوون، متخصص تغذیه، می‌گوید که خوردن مقادیر زیاد عسل می‌تواند به دل‌درد و اسهال منجر شود: «من فکر می‌کنم مثل خیلی دیگر از ویدیوهای وایرال و پربازدید تیک تاک، عامل “شوکه‌کنندگی” هم در این امر دخیل بوده است. یک مقدار بامزه است و باحال هم هست. ولی افراد می‌توانند کارهای خیلی بهتری با عسل انجام دهند.»

وی می‌گوید که خوردن مقادیر زیاد عسل برای مدت زمان طولانی می‌تواند به چاق شدن و خرابی دندان بیانجامد: «وقتی شما چیزی می‌خورید که این قدر میزان شکرش بالاست، به همین اندازه، جهش انسولین در بدن‌تان خواهید داشت که بعد از مدتی و با پایین افتادن قند خون‌تان باعث خواهد شد که بدن‌تان به رعشه بیافتد.»

رامیرز که ۵.۵ میلیون فالوور در برند تیک تاک دارد، می‌گوید که در ابتدا قصدش به وجود آوردن یک ترند جدید برند تیک تاک نبوده است. او می‌گوید که ویدیوهایی در یوتیوب دیده بوده که افراد در آن‌ها آبنبات‌های استوانه‌ای را می‌خوردند و تلاش کرده خودش هم چیزی شبیه آن آبنبات‌ها بسازد که ناموفق بوده. بعد عسل را امتحان کرده و جواب گرفته.

 حالا برای رامیرز که کاربران برند تیک تاک با نام «پادشاه عسل» می‌شناسندش، خلاق بودن و استفاده از سایر خوراکی‌ها کلید جذابیت این ترند شده است.

World of Words

منبع: روزیاتو


برچسب‌ها:‌ بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.