برند اینتل-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

اولتیماتوم برند اینتل: کارمندان واکسینه نشده به مرخصی بدون حقوق می‌روند

اولتیماتوم برند اینتل: کارمندان واکسینه نشده به مرخصی بدون حقوق می‌روند

اینتل به کارمندان خود اطلاع داده که اگر تاکنون واکسن نزده‌اند، باید تا تاریخ ۴ ژانویه (۱۴ دی) واکسن کرونا را دریافت کنند یا توضیح دهند که به چه دلیلی قادر به دریافت واکسن نیستند. در غیر این صورت به مرخصی اجباری بدون حقوق فرستاده می‌شوند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس و بر اساس یادداشت «کریستی پامبیانچی»، مدیر منابع انسانی اینتل، کارمندانی که هنوز واکسن نزده‌اند، حتی اگر دورکاری می‌کنند باید از شرکت معافیت بگیرند یا به‌صورت هفتگی تست کرونا بدهند. او همچنین گفته بود که شرکت تا تاریخ ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) درخواست معافیت‌های پزشکی یا مذهبی را بررسی خواهد کرد.
چنان‌چه درخواست معافیت کارمندان پذیرفته نشود، اینتل آن‌ها را از تاریخ ۴ آوریل (۱۵ فروردین ۱۴۰۱) به حداقل سه ماه مرخصی بدون حقوق می‌فرستد. با این حال، ظاهراً قرارداد این افراد فسخ نخواهد شد و آن‌ها همچنان می‌توانند از مزایای درمانی بهره‌مند شوند.

اینتل تزریق واکسن کرونا را اجباری می‌کند

الزام اینتل به دریافت واکسن کووید-۱۹ به منظور تبعیت از قانون واکسیناسیون اجباری جو بایدن اجرایی می‌شود. دولت آمریکا از شرکت‌هایی که بیش از ۱۰۰ کارمند دارند خواسته تا همه نیروهای خود را واکسینه کنند. تراشه ساز آمریکایی هنوز به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این مورد واکنشی نشان نداده است.

اقدام مشابه

چندی قبل، گوگل هم در اقدام مشابهی اعلام کرد که کارمندان واکسینه نشده را به مرخصی اجباری می‌فرستد. این شرکت گفت اگر نیروها تا تاریخ ۲۳ دی واکسن نزنند یا بابت شرایط خود معافیت دریافت نکنند، به مرخصی ۳۰ روزه فرستاده می‌شوند. اگر پس از این دوره همچنان واکسن نزده باشند، گوگل می‌تواند قرارداد آن‌ها را فسخ کند.

واکسیناسیون-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر
فیسبوک و مایکروسافت هم تصمیمات مشابهی را برای کارمندان خود اتخاذ کرده‌اند. آن‌ها به نیروهایشان گفته‌اند که باید تا زمان بازگشایی دفاتر شرکت در سال ۲۰۲۲ واکسن زده باشند. در آن سو، اپل هنوز سخت‌گیری‌ها را تا این اندازه افزایش نداده و فعلاً فقط به دریافت منظم تست کرونا از کارمندانش ادامه می‌دهد.
همچنین «پت گلسینگر» مدیرعامل اینتل اخیراً در گفتگویی اعلام کرده که تمرکز اصلی او روی یک برنامه پنج ساله است. از این رو، گلسینگر از مردم و سرمایه‌گذاران خواسته که عملکرد او را بر اساس گزارش‌های فصلی اینتل ارزیابی نکنند و توجه بیشتری به چشم‌انداز بلند مدت شرکت داشته باشند.

باشگاه اقتصادی واشنگتن

مدیرعامل اینتل به تازگی در «باشگاه اقتصادی واشنگتن» حاضر شده و اظهارات جالب توجهی را مطرح کرده است. به گزارش وال استریت ژورنال، پت گلسینگر درباره رویکرد مدیریتی خود گفت: «من در یک مأموریت پنج ساله وظیفه دارم تمام بخش‌های کسب و کار را دوباره سرپا و سالم کنم. آیا این کار ظرف مدت چهار سال یا حتی کمتر انجام شدنی است؟ نه، به هیچ وجه. آیا ممکن است دوران مدیریت من به شش، هفت یا هشت سال برسد؟ اگر ایام خوشی را سپری کنیم و عملکرد سالم و مطلوبی داشته باشیم، شاید».
بالاترین مقام اینتل افزود: «اگر بخواهید عملکرد من را بر اساس گزارش‌های فصلی ارزیابی کنید، شکست می‌خورم. [ولی] خودم می‌خواهم در یک مقیاس دو، سه یا چهار ساله در تلاش برای بازیابی شرایط یکی از مهم‌ترین شرکت‌های این صنعت ارزیابی شوم».

World of Words

منبع: apnews


دیدگاه ها بسته شده اند.