cerner-oracle-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

اوراکل شرکت اطلاعات سلامت با برند Cerner را به مبلغ ۲۸.۳ میلیارد دلار خرید

اوراکل شرکت اطلاعات سلامت با برند Cerner را به مبلغ ۲۸.۳ میلیارد دلار خرید

اوراکل در خبری اعلام کرد که شرکت فناوری اطلاعات سلامت Cerner را در قرارداد هنگفتی به قیمت ۲۸.۳ میلیارد دلار خریداری کرده است. این معامله اوراکل را به شکل جدی‌تری وارد حوزه بهداشت می‌کند و موجب رشد کسب‌وکار زیرساخت ابری آن‌ها می‌شود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|در بیانیه خبری اوراکل آمده است: «شرکت اوراکل و Cerner امروز به‌صورت مشترک از توافقی مبنی بر خرید Cerner توسط اوراکل با قیمت ۹۵ دلار به ازای هر سهم یا مجموع رقم ۲۸.۳ میلیارد دلار خبر دادند.» با توجه به پتانسیل‌های بازار سلامت، پیش‌بینی می‌شود که اوراکل با این معامله بتواند سهم بازار محصولات ابری خود را به شکل چشمگیری افزایش دهد.

بزرگ‌ترین قرارداد تاریخ اوراکل

«هولگر مولر» تحلیل‌گر شرکت Constellation Research می‌گوید این معامله بزرگ‌ترین قرارداد تاریخ اوراکل است: «این اتفاق برای اوراکل بسیار هوشمندانه است و فناوری‌های آن‌ها را به شکلی عمیق‌تر وارد حوزه بهداشت می‌کند. معامله حاضر اطلاعات بسیار بیشتری را به سمت خدمات ابری اوراکل روانه می‌سازد. فراموش نکنیم که اوراکل با این خرید وارد یکی از بزرگ‌ترین و پر پتانسیل‌ترین صنایع حال حاضر دنیا می‌شود.»

Cerner به همراه اوراکل وارد کشورهای بیشتری می‌شود

«سفرا کتز» مدیرعامل اوراکل می‌گوید: «Cerner در سال‌های آینده با کمک ما وارد کشورهای بسیار بیشتری خواهد شد و درآمدهای ما را به شکل چشمگیری افزایش خواهد داد. ما در زمان خرید NetSuite هم دقیقاً همین استراتژی رشد را در پیش گرفتیم، اما تفاوتش اینجاست که پتانسیل کسب درآمد از Cerner بسیار بالاتر است.»
حالا که صحبت از توسعه فعالیت‌ها در سطح جهانی شد، شاید بد نباشد که اشاره‌ای به معامله مایکروسافت برای خرید نیوانس به ارزش ۱۹.۷ میلیارد دلار داشته باشیم. این غول دنیای فناوری هم با هدف مشابهی به دنبال ورود به بازار بهداشت است. ولی قرارداد مایکروسافت با موانعی از سوی رگولاتورهای بریتانیا روبرو شده و باید منتظر باشیم تا ببینیم در نهایت امکان نهایی شدن این قرارداد فراهم می‌شود یا خیر.
همچنین مایکروسافت به منظور توسعه فناوری‌های تشخیص گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی،‌ شرکت «نیوانس» (Nuance) که در بازار بهداشت و درمان محصولات متنوعی را عرضه کرده، با مبلغ ۱۹.۷ میلیارد دلار می‌خرد.

oracle buy cerner

تأیید ردموندی‌ها

دیروز گزارشی احتمالاً چنین خریدی را مطرح کرده بود و حالا ردموندی‌ها آن را تأیید کرده‌اند. مایکروسافت به ازای هر سهم ۵۶ دلار به شرکت نیوانس پرداخت خواهد کرد. این شرکت برای توسعه نرم افزار «Dragon» شناخته می‌شود. این برنامه از یادگیری عمیق برای رونویسی گفتار استفاده می‌کند و با گذشت زمان و شناسایی بهتر صدای کاربر، عملکرد بسیار دقیق‌تری از خود ارائه می‌دهد. نیوانس مجوز استفاده از این فناوری را برای بسیاری از سرویس‌ها و برنامه‌ها از جمله دستیار صوتی اپل سیری صادر کرده است.
تصاحب این شرکت به ارزش ۱۹.۷ میلیارد دلار، دومین خرید بزرگ مایکروسافت بعد از لینکدین در سال ۲۰۱۶ به ارزش ۲۶ میلیارد دلار محسوب می‌شود. ردموندی‌ها در شرایطی اقدام به خرید این شرکت کرده‌اند که فناوری‌های تشخیص گفتار به لطف یادگیری عمیق مبتنی بر هوش مصنوعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و مایکروسافت نیز برنامه‌های جدیدی را در این حوزه دنبال می‌کند.

استفاده از فناوری

رونویسی دیجیتال کاربردهای بسیاری دارد و از مشاوره پزشکی گرفته تا جلسات هیئت مدیره و سخنرانی‌های دانشگاه می‌توان از این فناوری استفاده کرد. در شرایط قرنطینه و دورکاری این فناوری فرصت‌های جدیدی را فراهم می‌کند. در شرایطی که بسیاری از جلسات به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، رونویسی گفتار می‌تواند گزینه بسیار کاربردی باشد.
برای مایکروسافت که تقریباً دو سوم درآمد خود را از طریق فروش نرم افزارهای سازمانی و رایانش ابری به دست می‌آورد، بهبود خدمات مربوط به رونویسی گفتار می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ردموندی‌ها می‌توانند از فناوری نیوانس برای برنامه مایکروسافت تیمز استفاده کنند.

World of Words

منبع: prnewswire


دیدگاه ها بسته شده اند.