اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-بیتکوین

آمریکا برای اولین بار با عبور از چین، به قطب استخراج بیت‌کوین دنیا تبدیل شد

بر اساس داده‌های آماری دانشگاه کمبریج، ایالات‌متحده برای اولین بار توانسته با عبور از چین به مقصد شماره یک استخراج‌کنندگان بیت کوین در جهان تبدیل شود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|بیت کوین شباهت‌های زیادی با سایر ارزها دارد ولی مهم‌ترین آن، پذیرفته شدن بیشتر و بیشتر توسط تجار، خرده فروش‌ها و مردم عادی، چه آنلاین و چه آفلاین، به عنوان راهی برای دریافت و پرداخت است. این روزها خرید پیتزا با بیت‌کوین هم در برخی کشورها ممکن است، یا حتی انجام خریدهای روزانه در سوپرمارکت‌ها.

تفاوت‌ها

با این حال، بیت‌کوین خیلی با ارزهای سنتی فرق دارد. برخلاف دلار و پوند و یورو، بیت‌کوین توسط هیچ دولتی پشتیبانی نمی‌شود. بلکه نوعی پول کاملا غیرمتمرکز است. بیت‌کوین به هیچ نوع سیستم بانک مرکزی یا سیستم کنترل پولی متصل نیست و این بخشی بزرگ از جاذبه آن است. در عوض، به جای تبدیل شدن به بخشی از یک سیستم که اغلب توسط حرص و طمع افراد یا دستکاری‌های قدرت‌ها قابل آلوده شدن است، این ارز در دنیایی آنلاین گسترش یافته که توسط ریاضیات و پروتکل‌های رمزگذاری هوشمند هدایت می‌شود.

جایگزینی بیت کوین در دنیا

با حذف واسطه‌های میانی در تبادلات، جا به جایی بیت‌کوین بدون هزینه‌های موسساتی صورت می‌گیرد. هر طرف تبادل، ناشناس بودن خود را حفظ می‌کند که این البته برای طرف‌های درگیر خوبی‌ها و بدی‌هایی دارد. خرج کردن و گرفتن بیت‌کوین‌ها به آسانی فرستادن یک ایمیل است، قابل انجام با کامپیوتر یا تلفن هوشمند. این سادگی مانع از آن شده که سیستم ریاضیاتی بسیار پیچیده‌ای که تمام نقل و انتقالات را محافظت می‌کند و امنیت و رسمی بودن آن‌ها را تأیید، مورد توجه افراد قرار گیرد.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-بیتکوین

افزایش تولید در آمریکا

به گفته مرکز کمیته سرمایه‌گذاری‌های جایگزین کمبریج، یک سوم هش بیت‌کوین مربوط به ایالات‌متحده است که نسبت به سپتامبر ۲۰۲۰ افزایش ۴۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس اعلام مرکز کمیته امور مالی جایگزین کمبریج تا ماه جولای ۳۵.۴ درصد از هش بیت کوین به ایالات‌متحده مربوط می‌شود. حدود دوازده ماه قبل، چین از نظر هش ریت پیشرو بازار بود و اکنون ایالات‌متحده این جایگاه را از آن خود کرده است. اعمال محدودیت‌های مربوط به استخراج رمزارزها و معاملات مربوط به آن‌ها در چین، این فرصت را به ایالات‌متحده داده تا بتواند به عنوان قطب استخراج بیت کوین در جهان تبدیل شود.

ترک چین به مقصد آمریکا

طی مدت اخیر، بسیاری از استخراج‌کنندگان رمزارز چین را ترک کرده‌اند که از آن به عنوان مهاجرت بزرگ ماینرهای رمزارز یاد می‌شود. تعداد زیادی از استخراج‌کنندگان آمریکا را مقصد نهایی خود انتخاب کرده‌اند.

داده‌های تازه منتشر شده کمبریج میانگین ماهانه سهم چین از هش ریت جهانی را در ماه ژوئیه نشان می‌دهد که تغییری بزرگ از سپتامبر ۲۰۲۰ داشته است. در آن مقطع زمانی چنین حدود ۶۷ درصد بازار استخراج را در اختیار داشت.

«بواز سوبرادو»، تحلیلگر داده‌های فین تک از لندن می‌گوید چین سلطه خود را به صورت کامل در بازار رمزارزها از دست داده است. این در حالی است که آمریکا وضعیت متفاوتی دارد. به عنوان مثال، ایالت‌هایی مانند تگزاس دارای پایین‌ترین قیمت انرژی در جهان هستند. در نتیجه می‌توانند برای استخراج‌کنندگان رمزارز گزینه مناسبی باشند. به علاوه ایالات‌متحده با منابع انرژی تجدیدپذیر سر و کار دارد.

World of Words

منبع: cnbc


دیدگاه ها بسته شده اند.