هواوی

کاهش ۲۹ درصدی درآمدهای برند هواوی در سال ۲۰۲۱ در پی تحریم‌های آمریکا

کاهش ۲۹ درصدی درآمدهای برند هواوی در سال ۲۰۲۱ در پی تحریم‌های آمریکا

هواوی غول فناوری چین درآمد سال ۲۰۲۱ را ۹۹.۴۵ میلیارد دلار اعلام کرد که در مقایسه با سال گذشته حدود ۲۹ درصد کاهش یافته است. از جمله دلایل اصلی این کاهش درآمد به تحریم‌های ایالات‌متحده اشاره شده که فروش گوشی‌های این شرکت را در سراسر جهان کاهش داده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|هواوی در زمان دولت ترامپ به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی ایالات‌متحده معرفی شد و همین امر مشکلات زیادی برای کسب و کار این شرکت به وجود آورد. طبق گزارش منتشر شده، درآمد غول فناوری چین در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۹۹.۵ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته نزدیک به یک سوم کاهش یافته است.

محیط کار غیرقابل پیش‌بینی

همچنین غول فناوری چین با اشاره به مواردی مانند محیط کار غیرقابل پیش‌بینی، انزوای جهانی رو به رشد و سیاسی شدن فناوری، از سال ۲۰۲۲ تحت عنوان یک «چالش جدی» یاد کرد.
«گوئو پینگ»، رئیس دوره‌ای هواوی در پیام سال جدید خود خطاب به کارمندان توضیح داد که کسب‌وکار اپراتور آن‌ها ثبات خود را حفظ کرده و واحد سازمانی آن‌ها شاهد رشد بوده است. او همچنین عنوان کرد که تحول دیجیتال در اقتصادهای جهانی به یک موتور رشد بزرگ تبدیل شده است و فرصت‌های جدیدی در زمینه فناوری‌های سبز و بدون کربن به وجود آورده است اما نسبت به تردیدهای سال آینده هشدار داد.

چالش‌های هواوی در سال ۲۰۲۲

گوئو گفت: محیط کار غیرقابل پیش‌بینی، سیاسی شدن فناوری و جنبش رو به رشد جهانی زدایی، چالش‌های جدی ایجاد می‌کنند. در مقابل، ما باید به استراتژی خود پایبند باشیم و به عناصر خارجی که خارج از کنترل ماه هستند، پاسخ‌های منطقی ارائه کنیم.
او همچنین خاطرنشان کرد که هواوی همچنان روی زیرساخت‌ها و دستگاه‌های هوشمند تمرکز خواهد کرد و با مواردی از جمله ایجاد «تیم‌های یکپارچه» و «شرکت‌های تابعه خاص» به دنبال ارائه پاسخی سریع‌تر به نیازهای مشتریان است.

هواوی-اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها

توسعه محصول

غول ارتباطات چین، به طور خاص در سال ۲۰۲۲ با ارائه استقلال بیشتر به دفاتر محلی، به دنبال ساده‌سازی فرآیندهای تصمیم‌گیری تجاری خود است. رئیس دوره‌ای هواوی در توضیح برنامه‌های توسعه محصول این شرکت بیان کرد:
دو اکوسیستم EulerOS و HarmonyOS به یک استراتژی متن باز پایبند خواهند بود و به تمام توسعه‌دهندگان اپلیکیشن اجازه می‌دهند تا از آن‌ها استفاده کنند و از آن‌ها بهره‌مند شوند. ما همچنان به ساخت و کمک به جوامع توسعه‌دهندگان آنلاین و همچنین مراکز نوآوری فیزیکی خود ادامه خواهیم داد.
طبق توضیحات او، هواوی سرمایه‌گذاری خود را در سیستم‌های عامل هارمونی و EulerOS افزایش خواهد داد، اما جزئیات بیشتری درباره آن‌ها ارائه نکرد.

سرمایه‌گذاری بیشتر

گوئو همچنین توضیح داد که آن‌ها قصد دارند سرمایه‌گذاری بیشتری در کسب و کار برق دیجیتال انجام دهند که در ژوئن ۲۰۲۱ تحت عنوان Huawei Digital Power Technologies راه‌اندازی شد. هدف این بخش تجاری دیجیتالی کردن انرژی سنتی و تولید محصولاتی است که قابلیت‌های الکترونیکی دیجیتال و قدرت را ادغام می‌کند.
او همچنین به پتانسیل رشد هواوی در صنعت خودرو نیز اشاره کرد و توضیح داد که ترجیح می‌دهد این شرکت یک «تأمین‌کننده ترجیحی» قطعات جدید در خودروهای هوشمند باشد. غول فناوری چینی قصد دارد در سال آینده یک میلیارد دلار در زمینه تحقیق و توسعه برای قطعات هوشمند خودرو هزینه کند.

World of Words

منبع: zdnet


دیدگاه ها بسته شده اند.