اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر- برند هوآوی

پروژه ذخیره انرژی ۱۳۰۰ مگاوات‌ساعتی هواوی برای عربستان سعودی

واحد فناوری انرژی دیجیتال هواوی قرارداد ساخت پروژه ذخیره انرژی ۱۳۰۰ مگاوات‌ساعتی عربستان سعودی را امضا کرد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|اجلاس جهانی ۲۰۲۱ «هواوی دیجیتال پاور» با شرکت بیش از ۶۷ کشور جهان در دبی برگزار شد. این اجلاس با هدف الهام ‌بخشیدن به اقدامات جمعی برای توسعه جامعه‌ای کم‌کربن و هوشمند با فناوری دیجیتال برگزار شده است. اولویت این اجلاس نیز بازیابی شرایط محیطی پس از همه‌گیری کرونا است.

هوآوِی بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد که نزدیک ۴۶٪ درصد در بخش پژوهش و توسعه کار می‌کنند. این شرکت نزدیک ۲۰ مؤسسه پژوهش و توسعه در کشورهای چین، ایالات‌متحده، آلمان، سوئد، هند، روسیه و ترکیه دارد و در سال ۲۰۱۱ در حدود ۳٫۷۴ میلیارد دلار در پژوهش و توسعه سرمایه‌گذاری کرد.

در سال ۲۰۱۰ هوآوی سود ۳٫۷ میلیارد دلار را ثبت کرد. کالاها و خدماتش در ۱۴۰ کشور به کار گرفته‌شده و هم‌اکنون ۴۵ شرکت از ۵۰ شرکت اپراتور مخابراتی بزرگ جهان، از تجهیزات هوآوِی بهره می‌برند.

در سال ۱۹۹۷، هوآوی نخستین قرارداد بین‌المللی خود را در زمینه ارائه محصولات شبکه خط ثابت با شرکت هنگ‌کنگی Hutchison Whampoa امضاء کرد. س از آن در همان سال محصولات وایرلس مبتنی بر GSM را راه‌اندازی کرد و در نهایت برای ارائه CDMA و UMTS گسترش یافت. در سال ۱۹۹۹، این شرکت مرکز تحقیق و توسعه (R&D) را در بنگلور هند به منظور توسعه دامنه گسترده‌ای از نرم‌افزارهای مخابراتی تأسیس کرد. از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ با IBM  در راستای مشاوره مدیریتی و تحول قابل توجه مدیریتی و ساختار توسعه محصول قرارداد بست. در سال ۲۰۰۰ هوآوی سرعت گسترش خود به بازارهای جهانی افزایش داد که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار را به دست آورد و یک مرکز R&D را در استکهلم سوئد تأسیس کرد. در سال ۲۰۰۱ هوآوی چهار مرکز R&D در ایالات‌متحده تأسیس کرد، در سال ۲۰۰۴ هوآوی به گسترش بین‌المللی خود با قراداد ساخت شبکه نسل سوم اپراتور موبایل Telfort هلند ادامه داد. این قرارداد بیش از ۲۵ میلیون دلار ارزش داشت که نخستین قرارداد با یک شرکت اروپایی بود. در سال ۲۰۰۵، برای اولین بار سفارش‌های قرارداد بین‌المللی از فروش داخلی پیشی گرفت. هوآوی یک توافق‌نامه چارچوب بین‌المللی را با ودافون امضاء کرد. در ماه مه ۲۰۰۸ هوآوی و اپتوس مرکز نوآوری تلفن همراه را در سیدنی استرالیا گسترش دادند. در سال ۲۰۰۸، این شرکت اولین استقرار خود در فناوری UMTS/ HSPA  را در مقیاس بزرگ جهانی در آمریکای شمالی برای ارائه نسل بعدی شبکه‌های وایرلس TELUS جدید و در بل کانادا با دسترسی سرعت بالای تلفن همراه ایجاد کرد. سال ۲۰۰۳ حجم قراردادهای این شرکت به رقم قابل ‌تامل ۸/۳ میلیارد دلار رسیده بود که نسبت به سال پیش از آن ۴۲ درصد رشد داشته و بالغ بر یک میلیارد دلار از این رقم، یعنی حدود ۲۷ درصد از این قراردادها مربوط به کشورهای خارجی بوده است. نکته جالب این‌که اگر میزان قراردادهای خارجی هوآوی را در همین سال با سال پیش از آن مقایسه کنیم، معلوم می‌شود که درآمدهای برون‌مرزی هوآوی حدود ۹۰ درصد رشد داشته است و این به معنی آن است که هوآوی در سال ۲۰۰۳ به عنوان یک چهره خوش‌نام در سطح بین‌المللی ظاهر شده است. پیش‌بینی مدیران هوآوی این است که فروش برون‌مرزی این شرکت در سال میلادی جاری، همین میزان از رشد را از آن خود کرده و نزدیک به ۲ میلیارد دلار خواهد رسید.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر- برند هوآوی

به گزارش گیزچاینا، واحد «فناوری انرژی دیجیتال» و «شانگ‌دونگ الکتریک پاور کانسترکشن» هواوی در این رویداد پروژه ذخیره انرژی شهر جدید دریای سرخ سعودی را با موفقیت امضا کرد. هواوی اعلام کرده است که ظرفیت ذخیره انرژی این پروژه ۱۳۰۰ مگاوات‌ساعت است که بزرگ‌ترین پروژه ذخیره انرژی در جهان محسوب می‌شود.

پروژه ذخیره انرژی شهر جدید دریای سرخ یکی از بخش‌های اصلی برنامه چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان است. این طرح چهارچوبی استراتژیک برای کاهش وابستگی این کشور به نفت است. هدف دیگر این پروژه تنوع ‌بخشیدن به اقتصاد عربستان و توسعه خدمات عمومی مانند بهداشت، آموزش، زیرساخت و تفریح و گردشگری است.

توسعه‌دهنده اصلی این پروژه ACWA Power و پیمان‌کار آن EPC SEPCO3 است. شهر جدید دریای سرخ موسوم به نئوم (Neom) در ساحل دریای سرخ واقع شده و یکی از اهداف عربستان سعودی این است که انرژی موردنیاز کل شهر فقط از طریق منابع تجدید پذیر تأمین شود.

World of Words

منبع: gizmochina


دیدگاه ها بسته شده اند.