دایملر و BYD-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

پایان توافق تجاری دایملر و BYD؛ مشارکت طرف آلمانی در برند دنزا کاهش یافت

پایان توافق تجاری دایملر و BYD؛ مشارکت طرف آلمانی در برند دنزا کاهش یافت

دایملر به همراه شریک تجاری چینی خود یعنی BYD به قرارداد جدیدی رسیدند. از این پس سهم گروه دایملر در برند دنزا به 10 درصد خواهد رسید.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|این دو شرکت در سال 2010 به توافق تجاری جدیدی رسیدند که در آن به صورت 50:50 فن آوری و تحقیقات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. از دل این توافق برند دنزا متولد شد.
حال در توافق جدید دایملر تنها 10 درصد از سهام دنزا را در اختیار خواهد داشت و باقی 90 درصد در اختیار BYD خواهد بود.

همکاری مشترک

BYD قصد دارد تا با استفاده از تجربیات به دست آمده در این همکاری مشترک برند دنزا را به طور گسترده در بازار خودروی چین عرضه کند.
گروه دایملر نقشه راه کاملاً متفاوتی را با برند BYD دارد و قصد دارد تا آخر دهه میلادی برند مرسدس بنز را به طور کامل برقی سازی کند.
در حال حاضر مرسدس بنز با سری محصولات EQ در بازار چین حاضر است و 4 محصول تمام برقی را در این بازار به فروش می‌رساند.
BYD از ابتدا به دنبال عرضه محصولات برقی بوده است و تقریباً توانسته در بیش از 50 کشور جهان حاضر شود.
BYD سابقه حضور بسیار کوتاه مدتی را در بازار کشور ما نیز داشته است که پس از بازگشت مجدد تحریم‌ها این برند چینی نیز کشور ما را ترک کرد.
مرسدس بنز نیز اخیراً یک کانسپت جدید برقی با نام EQXX رونمایی کرده که آیرودینامیک‌ترین محصول این شرکت است.
این کانسپت جدید تنها از یک موتور برقی با قدرت کمتر از 300 اسب بخار نیرو می‌گیرد و با استفاده از نسل جدید باتری‌های ساخت شرکت CATL چین که وزن بسیار سبکی دارند. برد حرکتی برابر با 1000 کیلومتر را ممکن ساخته است.
شایان ذکر است این کانسپت جدید ضریب درگ برابر با 0.18 دارد که به نوع خود جز کمترین‌ها در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود.

خودرو دنزا-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

سدان هیبریدی

همچنین نوامبر گذشته بود که کمپانی چینی بی‌وای‌دی (BYD) از سدان هیبریدی شارژی Destroyer 05 در نمایشگاه خودروی گوانگژو رونمایی کرد. در آن مقطع بی‌وای‌دی به رونمایی کلی و انتشار برخی مشخصات اصلی – مثل پیمایش ۱۲۰ کیلومتر مسافت در حالت تمام الکتریکی – بسنده کرده بود؛ اما با گذشت مدت کوتاهی حالا این شرکت جزئیات بیشتری از سدان جذاب خود را منتشر کرده است.

نظر ابعاد

سدان بی‌وای‌دی Destroyer 05 از نظر ابعاد مابین تویوتا کرولا و تویوتا کمری قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم دقیق‌تر باشیم، باید بگوییم این خودرو طولی برابر با ۴۷۸۰ میلی‌متر، عرضی برابر با ۱۸۳۷ میلی‌متر، ارتفاعی برابر با ۱۴۹۵ میلی‌متر و ۲۷۱۸ میلی‌متر فاصله محوری دارد. از لحاظ طراحی این خودرو کاملاً استاندارد بوده و چراغ‌های LED باریک مشخصه اصلی آن در نمای روبروست. همانند اکثر مدل‌های روز این خودرو نیز به جلو پنجره‌ای حجیم مجهز شده است.
این سدان چینی به سیستم هیبریدی DM-i تجهیز شده و با دو باتری متفاوت قابل انتخاب خواهد بود. درباره ظرفیت این باتری‌ها اطلاعاتی در دست نیست، اما می‌دانیم که باتری کوچک‌تر انرژی لازم برای پیمایش ۵۵ کیلومتر مسافت در حالت تمام الکتریکی را تأمین می‌کند.
همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، باتری قوی‌تر هم تا ۱۲۰ کیلومتر مسافت دوام می‌آورد. البته ذکر این نکته ضروری است که ارقام مذکور بر اساس استاندارد چینی WLTC محاسبه شده‌اند.

World of Words

منبع: carscoops


دیدگاه ها بسته شده اند.