اقیانوس آبی خبر برند تویوتا اخبار برندها (2)

پروسه سیتی ۲۰۲۱؛ جدیدترین خودرو برقی برند تویوتا معرفی شد

ون برند تویوتا Proace City مدل ۲۰۲۱ با دو مدل مجهز به پیشرانه برقی و بنزینی تولید می‌شود. نسخه الکتریکی با ظرفیت پیمایش ۲۸۰ کیلومترپیکربندی‌های باری و مسافربری خواهد داشت.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها | تقریباً دو سال از زمانی می‌گذرد که برند تویوتا برای اولین‌ بار برنامه خود را برای گسترش ون Proace City با نسخه‌های برقی می‌گذرد. به گزارش Carscoops، تنها چند ماه پس از عرضه نسخه بزرگ‌تر Proace ورسو EV، خودروساز ژاپنی از نسخه‌های بدون آلایندگی ون سبک تجاری (LCV) و مدل مسافربری Proace City رونمایی کرد.

اقیانوس آبی خبر برند تویوتا اخبار برندها (1)

اقیانوس آبی خبر برند تویوتا اخبار برندها (1)

برند تویوتا زیر مجموعه PSA

همانند فرایند ورسو، مدل کوچک‌تر Proace City نیز توسط گروه PSA سابق ساخته شده است (اکنون زیرمجموعه گروه استلانتیس به شمار می‌رود) و در طراحی خود از سری ون‌های کامپکت این خودروساز فرانسوی شامل برندهای پژو پارتنر، سیتروئن برلینگو و اوپل/ واکسهال کامبو الگو می‌گیرد.

دو مدل از برند تویوتا Proace City با پیکربندی‌های مختلف از جمله ون باری، نسخه‌های پنج و هفت صندلی با فاصله محوری استاندارد و بلند و ون دوکابین در آینده نزدیک راهی بازار می‌شوند. قرار است این مدل‌ها در سه‌ماهه چهارم سال جاری به نمایندگی‌های اروپایی تویوتا برسد. ظرفیت بار و یدک‌کشی مدل‌های مجهز به پیشرانه احتراق داخلی تقریبا با نسخه الکتریکی مطابقت دارد و به ترتیب ۸۰۰ و ۷۵۰ کیلوگرم است.

اقیانوس آبی خبر برند تویوتا اخبار برندها (4)

اقیانوس آبی خبر برند تویوتا اخبار برندها (4)

تویوتا Proace City

تویوتا Proace City ۲۰۲۱ از همان سیستم محرکه برقی Proace ورسو استفاده می‌کند. این پیشرانه متشکل از یک موتور الکتریکی است که چرخ‌های جلو را حرکت می‌دهد و ۱۳۴ اسب‌بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و دارای باتری ۵۰ کیلووات ساعت است. بسته به پیکربندی ون، بین ۱۱٫۲ تا ۱۱٫۷ ثانیه طول می‌‌کشد تا Proace City از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت آن به ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود. ظرفیت پیمایش این طبق استاندارد WLTP بین ۲۶۰ تا ۲۸۰ کیلومتر است. شارژ مجدد باتری با استفاده از شارژر استاندارد تک‌فاز داخلی باید در شب انجام شود؛ زیرا ۷٫۵ ساعت طول می‌کشد. با شارژر سه‌فاز ۱۱ کیلووات اختیاری، زمان پر شدن باتری‌ها به ۵ ساعت کاهش می‌یابد. این باتری همچنین از شارژ سریع ۱۰۰ کیلووات DC پشتیبانی می‌کند و در مدت ۳۰ دقیقه می‌توان ۸۰ درصد آن را شارژ کرد.

اقیانوس آبی خبر برند تویوتا اخبار برندها (5)

اقیانوس آبی خبر برند تویوتا اخبار برندها (5)

دقیقاً مانند ون‌های دیگر برند تویوتا، Proace City ۲۰۲۱ دارای سوئیچی است که به رانندگان امکان انتخاب بین حالت‌های رانندگی اکو، نرمال و پاور (Power) می‌دهد. هر یک از آن‌ها قدرت خروجی و گشتاور را تنظیم می‌کنند و اوج قدرت خروجی فقط در حالت پاور در دسترس قرار می‌گیرد.

دقیقا همان تیپ‌هایی که برای نسخه‌های مجهز به پیشرانه احتراق داخلی وجود دارد، در نسخه‌های برقی نیز تکرار می‌شود. بنابراین ون جمع‌وجور و برقی Proace City در تیپ‌های بیس (Base) و کامفورت (Comfort) به بازار عرضه می‌شود؛ درحالی‌که مینی‌ون Proace ورسو در نسخه‌‌های کامبی (Combi)، شاتل (Shuttle)، فمیلی (Family) و فمیلی پلاس (+Family) برای مشتریان ارائه خواهد شد.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.