والکری AMR Pro برند آستون مارتین- اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر

معرفی والکری AMR Proبرند آستون مارتین؛ ابرخودرویی با قابلیت استفاده در پیست اتومبیل رانی

آستون مارتین والکری AMR Pro به عنوان مدل مخصوص پیست‌ معرفی شده و برند آستون مارتین ادعا دارد که این خودرو می‌تواند در زمانی کمتر از ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه یک دور پیست مسابقات ۲۴ ساعته لمانز را طی کند.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|پیش از این قرار بود برند آستون مارتین با همکاری برند ردبول و شرکت Multimatic یک خودروی مسابقه‌ای برای کلاس جدید مسابقات استقامت بر پایه مدل والکری طراحی کند اما این همکاری به سرانجام نرسید.

با این وجود والکری AMR Pro ادامه همان مسیری است که آستون مارتین به تنهایی آن را ادامه داده است.

توبیاس مورس مدیرعامل جدید آستون مارتین در مورد این پروژه می‌گوید:

والکری AMR Pro یک پروژه بلند پروازانه است و ما قصد داریم تا DNA این مدل را در محصولات آینده این شرکت نیز به کار ببریم.

والکری AMR Pro برند آستون مارتین - اقیانوس آبی خبر

طراح افسانه‌ای

آدریان نوی سر مهندس و طراح افسانه‌ای برند ردبول که طراحی مدل اصلی را بر عهده داشت است نیز اعلام کرده که والکری AMR Pro یک پروژه خاص است و عملکرد آن در سطح بسیار بالایی قرار دارد و می‌توان آن را در حد و اندازه خودروهای مسابقه‌ای LMP1 دانست.

از آنجا که این مدل قرار نیست در هیچ یک از سری رقابت های اتومبیل رانی شرکت کند. نیازی به قوانین سخت گیرانه ندارد. در نتیجه طراحان آستون مارتین در حدود ۳۸۰ میلی متر فاصله بین دو محور را افزایش داده‌اند.

همچین در بخش جلو و عقب شاسی نیز شاهد افزایش طول به ترتیب برابر با ۹۶ و ۱۱۵ میلی متر هستیم.

علاوه بر این موارد٬ یک کیت آیرودینامیکی خاص نیز به خودرو اضافه شده که به تنهایی ۲۶۰ میلی متر به طول خودرو اضافه می‌کند. در نتیجه این تغییرات در حدود ۲ برابر مدل شهری نیروی رو به پایین تولید می‌کند. همچنین قابلیت تحمل شتاب جانبی بیش از ۳ G را نیز دارد.

والکری AMR Pro از موتور ۶.۵ لیتری V12 ساخت کازورث نیرو می‌گیرد و بخش سیستم هیبریدی آن که در مدل شهری استفاده شده به طور کامل حذف شده است.

حداکثر دور موتور برابر با ۱۱۰۰۰ rpm است و حداکثر قدرت موتور نیز به بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار می‌رسد.

برای سبک سازی این ابرخودرو استفاده گسترده‌ای از فیبرکربن شده است به گونه‌ای که جناغ های سیستم تعلیق خودرو نیز از کربن ساخته شده است. شیشه جلو و کنار نیز از جنس پرسپکس است که وزن را تا جای ممکن کاهش می‌دهد.

مسابقات استقامات از نسل جدید اتومبیل ها یعنی کلاس LMDH موسوم به هایپرکارها بهره می‌برد و قرار است پورشه، فراری، تویوتا و..در این کلاس حضور پیدا کنند.

آستون مارتین تنها ۴۰ دستگاه از این ابرخودرو برند استون مارتین را عرضه خواهد کرد و قرار است از پایان سال جاری میلادی تولید آن را آغاز کند.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.