microsoft

مایکروسافت با جلب رضایت رگولاتورها معامله 20 میلیارد دلاری نیوانس را نهایی کرد

مایکروسافت با جلب رضایت رگولاتورها معامله 20 میلیارد دلاری نیوانس را نهایی کرد

مایکروسافت Microsoft بزرگ‌ترین ارائه کننده نرم افزارهای رایانه در دنیاست و محصولات شناخته شده و پرکاربردی چون سیستم عامل ویندوز و آفیس را در حوزه نرم افزار و محصولاتی مانند خانواده سرفیس را در حوزه سخت افزار تولید می‌کند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|مایکروسافت حدود یک سال پیش از قراردادی به ارزش 20 میلیارد دلار برای تصاحب شرکت نیوانس (Nuance) خبر داد. ولی با توجه به افزایش سخت‌گیری‌ها علیه غول‌های دره سیلیکون این معامله هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. اهالی ردموند حالا امروز اعلام کرده‌اند که با جلب رضایت رگولاتورها توانسته‌اند معامله خود را نهایی کنند.
«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت در یک بیانیه ویدیویی اعلام کرد که نیوانس به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در استفاده از هوش مصنوعی در حوزه سلامت به زیرمجموعه آن‌ها پیوسته است. نادلا گفت: «ما با همکاری یکدیگر وارد آینده‌ای مبتنی بر خروجی‌های حاصل از هوش مصنوعی خواهیم شد که در آن متخصصان سلامت می‌توانند زمان بیشتری را با بیماران بگذرانند و کمتر درگیر ثبت اطلاعات باشند.»
مدیرعامل مایکروسافت گفت این همکاری موجب انتقال جریان‌های کاری کلیدی به فضای ابری می‌شود. این دو شرکت قرار است از توان هوش مصنوعی برای کمک به سازمان‌های مختلف استفاده کنند و تجربه مشتریان آن‌ها را ارتقا دهند.

همکاری مایکروسافت و نیوانس از حوزه سلامت فراتر می‌رود

بیانیه نادلا نشان می‌دهد که مایکروسافت می‌خواهد از فناوری‌های نیوانس در حوزه‌هایی فراتر از حوزه سلامت استفاده کند. این شرکت با استفاده از منابع ابری قدرتمند خود راهکارهایی ایجاد خواهد کرد که احتمالا در بخش امور مالی، خرده‌فروشی‌ها و مخابرات هم استفاده می‌شود.
این معامله چند ماه پیش ابتدا از وزارت دادگستری آمریکا تاییدیه گرفت. مایکروسافت بعد به سراغ اتحادیه اروپا رفت تا نظر رگولاتورها را جلب کند. در پایان، آخرین مانع سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) بود که با صدور مجوز شرایط نهایی شدن این معامله را فراهم کرد. CMA در بیانیه‌ای در این باره گفت:
«سازمان رقابت و بازار (CMA) دریافته که خرید شرکت نیوانس توسط مایکروسافت به شکلی تاثیرگذار بر مشکل کاهش قدرت رقابت در بازار دامن نمی‌زند.»
با این حساب، نیوانس حالا در یکی از بزرگ‌ترین خریدهای زمان مدیریت نادلا به زیرمجموعه این غول دره سیلیکون می‌آید تا ادامه مسیر خود را با کمک منابع عظیم آن‌ها طی کند.
همچنین نسخه جدیدی از مایکروسافت استور به‌صورت تحت وب در آدرسی تازه در دسترس قرار گرفته و به نظر می‌رسد که ظاهری با شباهت بیشتر به زبان طراحی ویندوز 11 دارد. در این نسخه آیکن‌ها مینیمال‌تر و گوشه‌ها گردتر شده‌اند.
به گزارش حساب کاربری FireCubeStudios در توییتر که اولین بار این صفحه را کشف کرد، نسخه جدید فروشگاه اپلیکیشن‌های مایکروسافت با نسخه قبلی که هنوز هم در دسترس قرار دارد، فرق می‌کند. نسخه قبلی در دامنه Microsoft.com در دسترس است، اما فروشگاه جدید روی آدرس apps.microsoft.com راه‌اندازی شده است.
فروشگاه جدید مایکروسافت با عنوان Windows Apps Preview در دسترس کاربران قرار دارد. این پلتفرم به افراد اجازه می‌دهد به اپلیکیشن‌های مختلف دسترسی داشته باشند و در فروشگاه جستجو کنند. نسخه جدید مایکروسافت استور وب به اندازه نرم‌افزار این فروشگاه پر زرق و برق نیست و حالت تاریک هم ندارد، اما نباید فراموش کنیم که این وب‌سایت هنوز در حالت پیش‌نمایش است.

World of Words

منبع: youtube


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *