متاورس-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

قطعه زمین دیجیتالی در متاورس با قیمت ۲.۴۳ میلیون دلار فروخته شد

یک قطعه زمین دیجیتالی در محیط آنلاین و مجازی دی سنترالند (Decentraland) به ارزش ۲.۴۳ میلیون دلار ارز دیجیتال فروخته شد که قرار است در آینده از این زمین به عنوان یک مرکز خرید مجازی استفاده شود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|نکته جالب دیگری که می‌توان درباره این زمین دیجیتال فروخته شده به آن اشاره کرد، این است که قیمت این زمین کمی بیشتر از قیمت متوسط خانه در منهتن است. همچنین در مقایسه با برخی مناطق دیگر از ایالات‌متحده و خانه‌های سانفرانسیسکو، این زمین دیجیتال که در دسنترالند فروخته شده، ارزش بسیار بیشتری دارد.

دسنترالند

به گفته سخنگوی پلتفرم بازی آنلاین واقعیت مجازی دسنترالند و بیانیه منتشر شده توسط Tokens.com، گروه متاورس (Metaverse Group) یکی از زیرمجموعه‌های Tokens.com خرید این زمین دیجیتال را به ارزش ۶۱۸ هزار رمز ارز مانا یا حدود ۲.۴۳ میلیون دلار انجام داده است. مانا ارز دیجیتال رسمی پلتفرم Decentraland محسوب می‌شود که کاربران با استفاده از آن می‌توانند دارایی‌های این فضای دیجیتال را خرید و فروش کنند.

سرمایه‌گذاری بزرگ

Tokens.com با انجام این سرمایه‌گذاری بزرگ، مالک ۱۱۶ زمین مجازی با مساحت حدودی ۵۶۵ متر (کمی بزرگ‌تر از یک زمین بسکتبال) شد. Tokens.com در بیانیه خود عنوان کرد که این زمین «در بطن منطقه مد دسنترالند» واقع شده و قرار است به منظور گسترش صنعت در حال رشد مد دیجیتال از آن استفاده شود.

به عبارت دیگر، این قطعه زمین مجازی به یک مرکز خرید دیجیتال تبدیل خواهد شد که به دلیل رشد تجارت الکترونیک حاصل شده از شیوع ویروس کرونا، در آینده موارد استفاده بسیار زیادی خواهند شد. در همین حال برندهای بزرگی مانند گوچی و لویی ویتون در ماه‌های اخیر کالاهای خود را به شیوه NFT عرضه کرده‌اند که در این مراکز خرید دیجیتال می‌توان آن‌ها را به فروش رساند.

تغییر به متا

از زمانی که فیسبوک نام شرکت خود را به متا تغییر داد، علاقه اکثر شرکت‌ها به متاروس نیز به شدت افزایش پیدا کرد. انتظار می‌رود در آینده شرکت‌های بیشتری به خرید زمین‌های مجازی روی آورند و این املاک دیجیتال با قیمت‌های بسیار زیادی فروخته شوند. از طرفی دیگر توکن‌های رمزگذاری شده مرتبط به متاورس اخیراً افزایش پیدا کرده‌اند و مانا در هفته گذشته تقریباً ۶۰ درصد رشد داشته است.

دی سنترال لند-اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها

نمونه اولیه دستکش هپتیکی

همچنین متا (فیسبوک سابق) نمونه اولیه دستکش هپتیکی را رونمایی کرده که برای لمس اشیاء در دنیای واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی ساخته شده است. متا می‌گوید هفت سال مشغول توسعه این محصول بوده و امیدوار است که با کمک آن بتواند مرز بین دنیای واقعی و مجازی را کمتر کند.

واکنش با اشیاء مجازی

این پروتوتایپ اساساً دستکشی است که می‌تواند دامنه‌ای از حس‌ها را در واکنش با اشیاء مجازی در دنیای واقعی برای کاربر شبیه‌سازی کند. این محصول ساخته واحد Reality Labs است که مدیر آن «شان کلر» می‌گوید: «ما از دستانمان برای ارتباط برقرار کردن با دیگران، یادگیری دنیا و انجام کارهای مختلف استفاده می‌کنیم. اگر بتوانیم تجربه کامل استفاده از دست را به دنیای واقعیت مجازی و افزوده بیاوریم، قادر به بهره‌گیری از یک عمر تجربه یادگیری حرکات مختلف خواهیم بود. با این کار، مردم می‌توانند اشیاء مجازی را درست مثل اشیاء واقعی لمس، احساس و دستکاری کنند، بی‌آن که لازم باشد روش جدیدی برای تعامل با این جهان بیاموزند».

World of Words

منبع: businessinsider


دیدگاه ها بسته شده اند.