مد ایتالیا

شورای مُد ایتالیا: تحریم روسیه بیش از ۱ میلیارد یورو به صادرات لوکس ضرر می‌زند

شورای مُد ایتالیا: تحریم روسیه بیش از ۱ میلیارد یورو به صادرات لوکس ضرر می‌زند

تهاجم روسیه به اوکراین و پیامد‌های ناشی از آن، جدا از خسارات اقتصادی درازمدت برای مسکو، فعالان بخش صنعت و تجارت در دنیای غرب را نیز نگران کرده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|مراودات گسترده تجاری و اقتصادی روسیه با غرب سبب شده تا تحریم‌های سنگین در نظرگرفته شده علیه این کشور، خسارات و زیان‌هایی را به اقتصاد کشورهای غربی طرف مراوده با مسکو تحمیل کند.
از جمله اینکه به گفتۀ رئیس شورای مُد ایتالیا «بیش از یک میلیارد یورو صادرات کالاهای لوکس به روسیه ممکن است به دلیل این تحریم‌ها در معرض خطر قرار گیرد».
این در حالی است که به لطف توافق صورت گرفته میان مسکو و میلان بر سر به رسمیت شناختن واکسن «اسپوتنیک‌ وی»، خریداران روسی این فرصت را یافته بودند تا برای نخستین بار پس از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ به یکی از پایتخت‌های مُد جهان سفر کنند.
این نگرانی برای فعالان صنعت مد و کالاهای لوکس در ایتالیا جدی است؛ با این وجود آن‌ها معتقدند که تبعات انسانی ناشی از وقوع جنگ میان روسیه و اوکراین برایشان از اهمیت بیشتری برخوردار است.
کارلو کاپاسا، رئیس شورای مد ایتالیا در ادامه سخنان خود در خصوص تأثیر تحریم‌های وضع شده علیه روسیه می‌گوید: «می‌دانید که این مسئله البته ریسک بالایی دارد، اما چیزی که ما را بیشتر نگران می‌کند خطر جنگ و جنبه انسانی آن است. در خصوص زیان‌های این بحران و تاثیر اعمال تحریم‌ها بر صنعت مد و کالاهای لوکس باید بگویم که ما بیش از ۱ میلیارد یورو در سال ضرر خواهیم کرد؛ مبلغ زیادی است اما باید این را با گردش مالی ۱۰۰ میلیاردی در ایتالیا مقایسه کرد.»
وی تاکید می‌کند: «بنابراین یک ریسک بزرگ در انتظار صنعت کالاهای لوکس است، اما این مسئله در کانون نگرانی‌های ما نیست؛ نگرانی اصلی ما اکنون مرگ این همه انسان، متلاشی شدن زندگی، رفاه و سلامت مردم است.»
رئیس شورای مُد ایتالیا سپس یادآور می‌شود که «ما تازه در حال خروج از یک بیماری همه‌گیر دو ساله هستیم و به جنگ نیازی نداریم. بنابراین آرزو می‌کنیم راه حل دیگری برای این بحران پیدا شود.»
رئیس شورای مُد ایتالیا در پایان می‌گوید: «از دیدگاه من اروپا نماد و عرضه کننده فرهنگ صلح و ارزش‌های متعالی مانند پایداری و پذیرش تنوع و دگرگونی است؛ درست همان چیزی که مد بیانگر آن است. بنابراین آنچه من معتقدم این است که اروپا باید صدای خود را در زمینه فرهنگ، صداقت و آرزوی جهانی بهتر، بلند‌تر به گوش دیگران برساند. باید از قدرت اروپا برای یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای این بحران استفاده کرد.»
صنعت مُد ایتالیا در حالی از تحریم‌های غرب علیه روسیه متضرر خواهد شد که شناسایی نخستین موردِ ابتلا به ویروس کرونا در میلان درست دو سال پیش در ماه فوریه، زنگ خطر را برای این صنعت به صدا درآورده بود.

World of Words

منبع: euronews


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *