سامسونگ

سامسونگ برای سومین سال پیاپی عنوان شرکتی با بهترین مدیریت را در کره جنوبی از آن خود کرد

سامسونگ برای سومین سال پیاپی عنوان شرکتی با بهترین مدیریت را در کره جنوبی از آن خود کرد

طبق جدیدترین گزارش CEO Score، سامسونگ از میان ۵۰۰ رقیب دیگر در کره جنوبی عنوان «شرکتی با بهترین مدیریت» را برای سومین سال پیاپی از آن خود کرده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در کره جنوبی است و به جرأت می‌توان گفت که نقش مهمی را در اقتصاد این کشور ایفا می‌کند. برای اینکه بتوان شرکتی را به چنین موقعیتی رساند، حتماً باید آن را به خوبی مدیریت کرد. این مسئله برای سامسونگ صدق می‌کند؛ زیرا باوجود چالش‌های موجود موفق شده برای سه سال متوالی به‌عنوان بهترین شرکت کره جنوبی باقی نماند.
سام موبایل با استناد به گزارش اخیر CEO Score می‌نویسد، در سال ۲۰۲۱ سامسونگ در بین ۵۰۰ تجارت برتر کره جنوبی، عنوان شرکتی با بهترین مدیریت را از آن خود کرده است. این یعنی شرکت مذکور موفق شده سه سال متوالی رتبه اول را برای خود حفظ کند و این دستاورد بزرگی محسوب می‌شود. CEO Score از سال ۲۰۱۷ پتانسیل مدیریتی شرکت‌های کره جنوبی را اندازه‌گیری می‌کند. برخی از شرکت‌های وابسته به این مجموعه مانند Samsung Biologics نیز به دلیل مدیریت مؤثرشان مورد تحسین قرار گرفته‌اند.
این شرکت در چهار بخش از جمله رشد بالا، سرمایه‌گذاری، رقابت جهانی و ایجاد شغل امتیازهای بالایی کسب کرده است. پس از آن هیوندای در جایگاه دوم قرار دارد که به دلیل رشد بالا، حکمرانی شفاف و ایجاد مشاغل مختلف توانسته رتبه بسیار خوبی به دست آورد. شرکت اینترنتی Naver در جایگاه سوم این فهرست قرار گرفت و امتیاز بالایی در بخش‌های حکمرانی شفاف و برابری جنسیتی دریافت کرد.
همچنین واحد تولید تراشه سامسونگ همیشه یکی از منابع درآمدزایی مهم این شرکت بوده است. غول فناوری کره‌ای بخش درخورتوجهی از درآمد خود را از تولید تراشه برای سایر شرکت‌ها به دست می‌آورد. این شرکت به‌شدت در تلاش است تا مشتریان بیشتری از TSMC، یکی از تولیدکنندگان پیشرو تراشه را به خود جلب کند.
کوالکام اغلب برای تولید تراشه‌های خود به سامسونگ وابسته بوده است. این شرکت سعی می‌کند سفارش‌های خود را بین سامسونگ و TSMC تقسیم کند. این شرکت بخش بزرگی از سفارش تولید اسنپدراگون ۸ نسل یک را دریافت کرد؛ به همین دلیل، شاید کوالکام برای اولین بار به یکی از پنج مشتری بزرگ سامسونگ تبدیل شده است.
سامسونگ همچنان یکی از برترین شرکت‌ها در صنعت تولید تراشه است
به گزارش SamMobile و به نقل از رسانه‌های کره‌ای، پرونده مالی سه‌ماهه اخیر سامسونگ شامل سندی است که کوالکام را به‌عنوان یکی از پنج مشتری برتر خود در این بازه زمانی ذکر کرده است. سایر مشتریان بزرگ سامسونگ عبارت‌اند از: اپل، BestBuy،Deutsche Telekom و سامسونگ الکترونیکس. شایان ذکر است واحد تراشه سازی سامسونگ تراشه‌های اگزینوس را نیز تولید کرده است؛ تراشه‌هایی که از آن‌ها در بسیاری از مدل‌های گوشی‌های سری گلکسی استفاده شده است.
این اولین بار است که کوالکام به فهرست پنج مشتری برتر سامسونگ راه پیدا کرده است و حالا باید دید آیا نام این شرکت همچنان در این فهرست باقی خواهد ماند یا خیر. اعتقاد بر این است که ساخت پردازنده پرچم‌دار بعدی کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس، به TSMC واگذار خواهد شد. طبق گزارش‌ها، کوالکام به دلیل مشکلات مربوط به بازدهی فرایند چهار نانومتری سامسونگ، چنین تصمیمی گرفته است.

World of Words

منبع: sammobile


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *