نقش-زنان-در-دنیای-دیجیتال،-قصه-ناگفته-زنانی-که-اینترنت-را-به-وجود-آوردند-2

رهبری زنان در عصر دیجیتال؛ آیا شکاف جنسیتی در اروپا از بین می‌رود؟

رهبری زنان در عصر دیجیتال؛ آیا شکاف جنسیتی در اروپا از بین می‌رود؟

کاهش شکاف جنسیتی در دنیای کار چالش بزرگی برای اروپاست. در حال حاضر تعداد مردان فعال در صحنه فناوری اروپا بسیار بیشتر از زنان است. سال گذشته کمتر از یک پنجم متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات از زنان بودند. فراتر از آن، تنها یک دهم روسای هیات مدیره یا مدیرعامل‌های لیست بلندبالای شرکت‌های فعال در زمینه تجارت و امور مالی، زن هستند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به گفته برتا هررو استالایو، مدیر برابری، تنوع و جذب هوآوی اروپا، این شرکت در تلاش است با برگزاری دوره تابستانی «رهبری زنان در عصر دیجیتال» در شهر پراگ، زنان را به ابزار و مهارت‌هایی که از آن‌ها نه تنها برای شکل دادن بلکه برای رهبری تحول دنیای دیجیتال استفاده کنند، تجهیز کند.
کونسولاتا لوزانا از ایتالیا و اولوبوکالا ادبوواله (بوکی) از ایرلند، دو زن جوان از دو گوشه اروپا هستند که به همراه ۲۷ دانشجوی دختر دیگر از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا، بالکان غربی و اوکراین برای شرکت در این دوره تابستانی در پراگ گرد هم آمدند.
نکته کلیدی تداوم است. ما باید روی برابری جنسیتی در میزان دستمزد، مسیر و موقعیت‌های شغلی منصفانه و تعادل بین کار و زندگی، کار کنیم
کارولین رامید
موسس و مدیرعامل 50inTech
بوکی می‌گوید: «فکر می‌کنم مساله برابری به آن سادگی‌ها که ما فکر می‌کنیم نیست. برای مثال هنگامی که از برابری جنسیتی صحبت می‌کنیم، منظور ما نه تنها زنان بلکه زنان رنگین پوست، معلول و حتی فراتر از این دسته بندی‌هاست.»
تیم کونسولا و بوکی یک پلتفرم آموزش و شبکه سازی برای کمک به کسب و کارهای با اندازه کوچک و متوسط برای حرکت در دنیای دیجیتال و پایدار طراحی کرده‌اند.
کونسولاتا معتقد است: « بحران تغییرات اقلیمی باید در اولیت توجه قرار بگیرد، البته بحث توسعه پایدار بعد اجتماعی دارد و به نظر من هیچ یک نباید فراموش شود.»
پس از یک هفته پر از فعالیت‌های آموزشی و عملی، دوره «رهبری زنان در عصر دیجیتال»به پایان رسید و یک مهمانی خداحافظی بززگ در قصر ترویای پراگ برپا شد. در این مهمانی، کونسولاتا و بوکی برنده جایزه شدند.

World of Worlds

منبع:huawei

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *