اختلال

دلیل آتش‌سوزی حوضچه‌ ارتباطی در دست بررسی است

دلیل آتش‌سوزی حوضچه‌ ارتباطی در دست بررسی است

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اطلاعیه‌ای اختلال ارتباطات بخش ثابت شرکت مخابرات و همچنین اختلال ارتباطی شرکت ایرانسل را در روز دوشنبه ۱۰ مرداد ماه تأیید کرد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|
براساس این اطلاعیه، قطعی اینترنت در برخی از نقاط کشور در پی آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های فیبرنوری مخابرات استان تهران در اثر اتصال کابل‌های برق عبوری از کنار این حوضچه اتفاق افتاده است.
در این اطلاعیه آمده که شرکت مخابرات ایران ضمن بررسی علت دقیق آتش‌سوزی جهت کاهش آثار اختلال در ارتباطات، تا حد امکان مسیرهای ارتباطی جایگزین برقرار کرده تا صبح امروز و با تعویض تمامی کابل‌های آسیب‌دیده به تدریج مابقی این اختلالات برطرف شوند. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین از مشترکان بابت مشکلات پیش‌آمده عذرخواهی کرده و گفته‌ است: «از زمان ایجاد این مشکل، ضمن بازدید میدانی و گردآوری اطلاعات مربوطه، اقدامات ضروری جهت آسیب‌شناسی موضوع و اعمال مقررات مربوطه در دستور کار قرار گرفته و اقدامات لازم برای پیشگیری از بروز مشکلات مشابه را از اپراتورهای ارتباطی پیگیری خواهیم کرد.»
از حدود ظهر روز دوشنبه ۱۰ مرداد اینترنت ثابت و سیار نقاطی از کشور دچار اختلال شد. این اختلال فقط به اینترنت محدود نبود و تماس‌های تلفن همراه هم در خطوط ایرانسل تا ساعاتی امکان‌پذیر نبود. شرکت مخابرات بعد از ظهر دیروز اعلام کرد آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های ارتباطی منطقه ۸ مخابرات تهران باعث اختلال ارتباط مخابراتی ثابت و سیار شده است.
روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت‌وگو اعلام کرد قطعی از سوی این شرکت نیست و اپراتورها باید پاسخگو باشند. همچنین کاربران زیادی از قطعی اینترنت در سرویس ایرانسل خبر داده‌اند اما روابط‌عمومی این شرکت می‌گوید مشکلی وجود ندارد. کاربران می‌گویند تماس‌های تلفن همراه در خط‌های ایرانسل‌ هم دچار اختلال شده است.
به‌روزرسانی ساعت ۱۵:۵۰ دوشنبه ۱۰ مرداد
پس از حدود یک ساعت از قطعی اینترنت برخی کاربران، مخابرات اعلام کرد آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های ارتباطی منطقه ۸ مخابرات تهران دلیل اختلال در اینترنت بوده است. در پی این آتش‌سوزی ارتباط مخابراتی ثابت و سیار در مناطقی از تهران، مختل شده است. در حال حاضر کارشناسان مخابراتی مشغول فعالیت برای حل این اختلالات هستند.
به‌روزرسانی ساعت ۱۷:۵۹ دوشنبه ۱۰ مرداد
باوجود اینکه اتصال برخی از کاربران ایرانسل به شبکه‌ی این اپراتور برطرف شده اما وب‌سایت ایرانسل و برخی از سرویس‌های مرتبط با آن همچنان از دسترس خارج است.
به‌روزرسانی ساعت ۱۸:۰۶ دوشنبه ۱۰ مرداد
براساس ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی از محل حادثه به اشتراک گذاشته شده، آتش‌سوزی در کانال زیر زمینی انتقال کابل‌های مخابراتی رخ داده است. برخی از کارشناسان نحوه‌ی خاموش کردن حریق را غیراصولی دانسته و اعتقاد دارند ممکن است رفع این اختلال تا چند روز طول بکشد.
به‌روزرسانی ساعت ۹:۵۰ سه‌شنبه ۱۱ مرداد
شب گذشته ایرانسل اطلاعیه‌ای درباره‌ی قطعی اینترنت منتشر کرد. در این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی در حوضچه‌ی ارتباطی مرکز قدس شرکت مخابرات تأیید شده: «با توجه به وقوع آتش‌سوزی در حوضچه‌ی ارتباطی مرکز قدس شرکت مخابرات ایران، از ساعت ١٣:۴٠ دوشنبه ١٠ مرداد ١۴٠١، مشکلاتی برای مکالمه و اینترنت مشترکان اپراتورهای ثابت و همراه در تهران بروز کرد.» ایرانسل اعلام کرده تمامی مشکلات برای مکالمه و اینترنت مشترکانش تا ساعت ۱۶ روز دوشنبه به‌طور کامل برطرف شده و می‌تواند میزبان مشترکان اپراتورهای دیگر هم باشد: «ایرانسل این آمادگی را دارد تا در صورت درخواستِ اپراتورهایی که نتوانسته باشند شبکه‌ی خود را به شرایط پایدار برسانند، ازطریق رومینگ ملی، در نقاط مورد تقاضا، میزبان مشترکان آن‌ها نیز باشد.»

World of Words

منبع: اقیانوس آبی خبر

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *