رویداد مدو سامیت 2022

در مدوسامیت 2022 چه گذشت

در مدوسامیت 2022 چه گذشت

در این مطلب کمد سارک به صورت خلاصه، مجموعه نکات مطرح شده در جریان ایونت مدوسامیت 2022 و موارد مطرح شده توسط سخنران‌ها به گزارش تعدادی از نویسندگان حاضر در ایونت نوشته شده است. با مطالعه این مطلب شما نیز همراه نویسندگان ما از این رویداد تخصصی مد در حیطه تکنولوژی و ارتباط آن با فشن همراه شوید.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|

مدوسامیت همراهی مد و تکنولوژی

رویداد مدوسامیت با حضور فعالان صنعت مُد ایران در هتل پارسیان اوین برگزار شد؛ موضوع این ایونت مُد و تکنولوژی بود که این موضوع در تمام بخش‌های این رویداد از استایل حاضران گرفته تا طراحی صحنه مشهود بود.
حال و هوای مراسم با استفاده از نمایشگرهای بزرگی که تصاویر جذابی را نمایش می‌دادند رنگ و بویی از دلیل برگزاری مراسم یعنی مُد و تکنولوژی داشت.
نورپردازی با نورهای رنگی و هماهنگی این نورها با موسیقی باعث ایجاد جو صمیمی و دوستانه بین حاضران شده بود.
مهمانان ایونت با استایل‌های متفاوت خودشان را توصیف کرده بودند. اجتماعات کوچک چند نفره به همراه گفت‌وگوهای دوستانه از جنس مسائل کاری در تمام سالن دیده می‌شد.
سخنرانان مراسم با کمک نمایشگر بزرگی که در اختیار داشتند ازجنبه‌های مختلف از تغییر بزرگی که مُد در سال 2022 با آن مواجه است گفتند.
برند سارک و مجله اینترنتی کمد سارک به عنوان یکی از حامیان از این رویداد تخصصی حمایت کرده و در آن حضور یافتند.

محدودیت‌ها و مشکلات پیش روی برگزاری ایونت در ایران

شاید بزرگ‌ترین خلاء صنعت فشن در ایران را بتوان برگزاری ایونت‌های هدفمند و خلاق دانست. حالا که دو سال تمامی دنیای فشن به صورت مجازی در حال فعالیت بود، وقت آن شده که اهالی فشن ایران با حضور در رویدادها فرصت از دست رفته را جبران کنند و انتقال ایده، خلاقیت و نوآوری را از دنیای مجازی به فضای فیزیکی بیاورند. اما مشکل آنجاست که محدودیت‌ها و مشکلات پیش از کرونا همچنان روی برگزاری ایونت‌های فشن سایه افکنده‌اند و مشکلات درون و برون صنعتی کار را برای برگزارکنندگان سخت کرده‌اند. با این حال تا رویداد فیزیکی نباشد، تبادل اطلاعات اثرگذاری نیز اتفاق نمی‌افتد و با وجود تمام مشکلات باید قورباغه را قورت داد و تحولی در رویدادهای فشن داخلی ایجاد کرد. شاید بهتر باشد اهالی فشن برای درس گرفتن سراغ همسایه همیشگی “دنیای هنر” بروند و چند نکته‌ای را در این زمینه از آن‌ها بیاموزند!

متاورس دنیای نامیرا شدن درون انسان‌ها

دنیای آینده، دنیای متاورس است. وقتی با این دنیا آشنایی نداشته باشیم هیچ استفاده‌ای نمی‌توانیم از این دنیای ناشناخته بکنیم. صدرا شریعتمداری در سخنرانی ورود به دنیای متاورس را این‌گونه شرح داد؛ از زمانی که انسان‌های اولیه با اصوات با هم ارتباط برقرار کردند تا امروز که دنیا به سمت متاورس می‌رود دغدغه یکی شدن بوده است. این‌که انسان‌ها ارتباط بهتری باهم بگیرند. همان موضوعی که یونگ به آن اعتقاد داشت و آن‌هم دنیای درونیات انسان بود.
وقتی درباره متاورس صحبت می‌کنیم در واقع همه آن از کتاب اسنو کراش snow crash متولد شده است، همه قصه از اینجا شروع شد. متایونیورس، متاورس، یونیورس، ورس، همه این‌ها داستانی بودند که در حال پیوستن به واقعیت هستند. نگاه انسان نگاهی امیدوارانه به دنیاست و در همین امید، آرمان‌شهرها بنا می‌شوند که متاورس از همین جنس است. متاورس از ضمیرناخودآگاه، درونیات و خواسته‌های انسان به وجود آمده است. دنیای متاورس‌ها دنیای نامیرا شدن درون انسان‌هاست.

مدو سامیت 2022

چگونه برندها را به متاورس منتقل کنیم؟

استارتاپ را می‌توان از صفر در متاورس شروع کرد اما برندی که وجود دارد اگر توانسته باشد در این دنیا تجربه‌ای خلق کند، می‌تواند تجربه یکپارچه را به آن دنیا نیز منتقل کند و برای خلق این تجربه به تفکر طراحی نیاز دارد.
مجید احمدی از تأثیر تفکر طراحی به عنوان متولی برای طراحی یاد کرد و افزود؛ شرط موفقیت در آن این است که بتوانیم کاربر را درک کرده و با آن همدلی کنیم و به این شیوه، تجربه، دنیا و محصولی خلق کنیم که مناسب نیازهایش باشد. با آگاهی به این نیازها می‌توان برندها را به دنیای متاورس نیز منتقل کرد.

تراکنش مالی در دنیای متاورس

ارز کاغذی در دنیای تکنولوژی امروز در حال کمرنگ شدن است و در برخی کشورها ارز دیجیتال را به عنوان واحد پول ملی خود پذیرفته‌اند تا از دنیای دیجیتال عقب نمانند. آقای شیرازیها اذعان داشت تولید فیزیکی زیاد پول تنها سبب تورم و بی ارزش شدن برخی از واحدهای پول می‌شود.
امروز ارزهای دیجیتال روزبنای ما را گرفته و اعتماد روز افزون شرکت‌ها جلب شده تا با ارزهای دیجیتال خدمات خودشان را ارائه دهند مثل تسلا.
به علت سرعت بالای انتقال، رصد نشدن رکورد پول و عدم اهمیت ملیت برای کار با ارز دیجیتال از مزایای ارز دیجیتال است. به راحتی قابلیت استفاده در دنیای متاورس را دارد چون با اجرای متاورس هیچ یک از واحدهای پولی کنونی (دلار، یورو و…) کاربرد ندارند.
در دنیای NFT هیچ چیز نمی‌تواند معادل چیز دیگر باشد. همه چیز منحصر به فرد خواهد شد و برای کالاهای آنتیک در دنیای هنر، موسیقی و فشن کاربرد دارد.

World of Words

منبع: mag.sarak


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *