اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-برند آپارات- برند فیلیمو-گوگل پلی

حذف برندهای آپارات و فیلیمو از پلی استور به دلیل تحریم برند گوگل بود

برند گوگل، اپلیکیشن‌های فیلیمو و آپارات را از بستر گوگل پلی حذف کرد. روابط عمومی شرکت صبا ایده خبر می‌دهد که این موضوع از طریق مراجع حقوقی در حال پیگیری است. به گفته صبا ایده، اپ‌های آپارات و فیلیمو ۱۰ روز پیش ایمیلی مبنی‌ بر عدم امکان استفاده از گوگل پلی به دلیل بند ۱۶.۵ (قوانین مربوط به تحریم) قوانین توسعه دهندگان مواجه شدند که در آن اعلام شد گوگل مجبور است برندهای آپارات و فیلیمو را به دلیل شرایط تحریم از گوگل پلی حذف نماید.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها|ماجرای حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپل و گوگل از سال ۹۶ آغاز شد. از همان زمان کاربران سیستم عامل اپل تا امروز با چالش جدی برای نصب اپ‌های ایرانی مواجه هستند اما گوگل برای دوره‌ای در همان سال اقدام به حذف اپ‌های ایرانی کرد ولی پس از دوره‌ای نسبتا کوتاه، شرایط به حالت عادی برگشت. با این حال، به نظر می‌رسد سخت‌گیری‌های گوگل برای کسب‌وکارها و کاربران ایرانی از سر گرفته شده و مشخص نیست دامنه حذف اپلیکیشن‌های ایرانی تا کجا ادامه خواهد داشت.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-برند آپارات- برند فیلیمو-گوگل پلی

این موضوع در حالی است که سال گذشت برند فیلیمو با ارائه تلویکا شعبه اروپایی خود را تاسیس کرد و تلویکا به دلیل ارائه بین‌المللی به قوانین کپی‌رایت و دیگر قوانین گوگل‌پلی پایبندتر بود. تلویکا، اپلیکیشن بین‌المللی فیلیمو هم که پیش از این با ارائه درگاه پرداخت‌های بین‌المللی کار خود را آغاز کرده بود، همچنان در گوگل‌پلی در دسترس است.

البته چندی پیش هم اعلام شد که گوگل پلی قصد دارد به زودی تغییراتی در رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های اندرویدی در فروشگاه خود ایجاد کند. با این تغییر، تعداد ستاره‌ها براساس کشور، نوع دستگاه و سیستم عامل آن مشخص می‌شود تا اطلاعات بهتر و دقیق‌تری در اختیار کاربران قرار بگیرد. حالا باید دید آیا این موضوع هم نقشی در حذف برند فیلیمو و برند آپارات داشته یا خیر.

World of Words

منبع: دیجیاتو


دیدگاه ها بسته شده اند.