اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها-بایننس

توقف صرافی بایننس در چند کشور

مرجع ناظر امور مالی بریتانیا به‌تازگی اعلام کرده که صرافی برند بایننس در این کشور اجازه فعالیت ندارد. این صرافی چندی پیش به دنبال تذکر نهادهای نظارتی ژاپن و انتاریو کانادا اعلام کرده بود که فعالیت‌های خود را در این دو کشور نیز ادامه نخواهد داد.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|برند بایننس یک صرافی رمزارز آنلاین است که امکان مبادله رمزارزهای متعددی را فراهم می‌آورد. در سال ۲۰۱۸ این صرافی از نظر حجم معاملات در جایگاه بزرگترین مرکز مبادله رمزارز قرار گرفته بود. چانگ پنگ ژائو مدیر بنیانگذار (Changpeng Zhao) بایننس است. او پیش از تأسیس بایننس، شرکت فیوژن سیستم (Fusion Systems) را تأسیس کرده بود که در زمینه ارایه راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه مالی فعالیت داشت. یی هه (Yi He) نیز دومین بنیانگذار بایننس است. شش ماه پس از راه‌اندازی بایننس، مجله فوربز برای اولین بار در تاریخ، فهرستی از ثروتمندترین افراد در دنیای ارزهای دیجیتال منتشر کرد. در این فهرست، چانگپنگ ژائو (بنیانگذار صرافی  برند بایننس) با حدود ۱/۱ الی ۲ میلیارد دلار ثروت، در بالای این فهرست قرار گرفت. این صرافی به لحاظ میزان تراکنش روزانه در رتبه اول جهان قرار دارد.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-بایننس

بیانیه انگلیسی

مرجع راهبرد امور مالی انگلیس در بیانیه‌ای گفت بایننس نمی‌تواند بدون دریافت مجوز کتبی در این کشور فعالیت داشته باشد. این مرجع مدعی است که برند بایننس در بریتانیا فعالیت داشته و خدمات و محصولات خود را از طریق وب‌سایتش به کاربران ارائه کرده است.

ژاپن هم اخیرا به این برند هشدار داده بود که ادامه فعالیت آن‌ها بدون دریافت مجوزهای لازم غیرقانونی خواهد بود. سازمان خدمات مالی این کشور با ارسال تذکری به بایننس اعلام کرد که این صرافی برای فعالیت تجاری در ژاپن مجوز ندارد.

بایننس قبلا هم در سال ۲۰۱۸ تذکر مشابهی را از ژاپن دریافت کرده و مدیرعامل آن گفته بود که این شرکت در حال گفتگو برای حل مشکل پیش آمده است. حالا سخنگوی بایننس در واکنش به این خبر می‌گوید:

«این برند در حال حاضر در ژاپن فعالیت صرافی ندارد و در پی جذب کاربران ژاپنی نیست. حتما درک می‌کنید که ما به موجب سیاست‌های موجود درباره مسائل مربوط به نهادهای قانونی اظهارنظر نمی‌کنیم.»

این صرافی همچنین ساعاتی پیش اعلام کرد که به موجب تبدیل شدن انتاریو کانادا به یک منطقه قضایی محدود، دیگر قادر به ادامه سرویس‌دهی به کاربران این منطقه نیست. استان انتاریو در هفته‌های اخیر به سختی با شرکت‌های فعال در حوزه رمزارزها برخورد کرده است.

این استان در تاریخ ۱۹ آوریل ادامه فعالیت صرافی‌های رمزارزی را منوط به دریافت مجوز کرد. کمیسیون اوراق بهادار انتاریو هفته گذشته گفت جلسه استماعی برگزار می‌کند تا درباره نقض قوانین کانادا توسط صرافی Bybit بحث کند. حالا از کاربران خواسته شده که تا انتهای دسامبر ۲۰۲۱ پوزیشن‌های سرمایه‌گذاری خود را ببندند و سرمایه‌های خود را از اکانت‌شان خارج کنند.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.