توشیبا-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

توشیبا کسب و کار خود را به سه شرکت مستقل تقسیم می‌کند

توشیبا اعلام کرده که کسب و کار خود را به سه شرکت مستقل شامل بخش خدمات زیرساخت، دستگاه‌ها و توشیبا تقسیم می‌کند. ژاپنی‌ها امیدوارند با این کار بتوانند به رشد پایدار درآمد دست یابند و اعتماد سهام‌داران را جلب کنند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|توشیبا می‌گوید شرکت خدمات زیرساخت از کسب و کار سیستم‌های انرژی، سیستم‌های زیرساخت، راهکارهای تولید و راهکارهای دیجیتالی تشکیل خواهد شد. بخش محصولات و خدمات این شرکت شامل راهکارهای IT برای سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، تولید انرژی، انتقال و توزیع، مدیریت انرژی، خط آهن و صنعت و ایجاد راهکارهای مربوط به صرفه‌جویی در انرژی خواهد بود.

راهکارهای ذخیره‌سازی

شرکت دستگاه‌ها از دستگاه‌های الکترونیکی و کسب و کار راهکارهای ذخیره‌سازی توشیبا تشکیل می‌شود. محصولات این شرکت شامل نیمه‌رساناهای حوزه انرژی، نیمه‌رساناهای اپتیکال، مدارهای مجتمع آنالوگ، هارد دیسک‌های پرظرفیت برای دیتاسنترها و تجهیزات تولید نیمه‌رسانا خواهد بود.

سهام KHC

شرکت توشیبا هم با در اختیار داشتن سهام Kioxia Holdings Corporation (KHC) و Toshiba Tec Corporation  به کار خود ادامه می‌دهد. البته سهام KHC قرار است به پول نقد تبدیل شود. توشیبا انتظار دارد که خالص فروش شرکت خدمات زیرساخت برای سال مالی ۲۰۲۱ حدود ۱۷.۵ میلیارد دلار باشد. این رقم باید نرخ رشد سالانه ترکیبی ۳.۳ درصدی را تجربه کند. شرکت دستگاه‌ها ۷.۶ میلیارد دلار فروش خواهد داشت و احتمالاً به رشد سالانه ۳.۳ درصدی دست پیدا می‌کند.

تصمیم توشیبا برای تقسیم کسب و کارهای این شرکت از سوی همه اعضای هیئت‌مدیره تأیید شده است. «ساتوشی سوناکاوا»، مدیرعامل توشیبا می‌گوید: «به منظور بهبود جایگاهمان در صحنه رقابت، هر کسب و کار حالا برای استفاده از فرصت‌ها و حل چالش‌های خود به انعطاف‌پذیری بیشتری نیاز دارد. تیم مدیریتی و هیئت‌مدیره ما قویاً معتقد است که این بازآرایی راهبردی گامی درست در مسیر رسیدن به رشد پایدار سود در هر کسب و کار و بهترین روش به منظور تولید ارزش برای سهام‌دارانمان است».

ساختمان توشیبا-اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها

اولین هارد درایوهای ۱۸ ترابایتی دنیا

همچنین توشیبا به‌تازگی از اولین هارد درایوهای ۱۸ ترابایتی دنیا با فناوری «ضبط مغناطیسی با کمک امواج ماکروویو و کنترل شار» (FC-MAMR) رونمایی کرده که برای کامپیوترهای دسکتاپ و ذخیره‌سازهای متصل به شبکه (NAS) ارزان ساخته شده‌اند. دو درایو X300 و N300  نه تنها ظرفیت بسیار بالایی دارند بلکه قابلیت اطمینان را هم افزایش می‌دهند.

هارد درایو ۱۸ ترابایتی X300 برای کامپیوترهای دسکتاپ رده بالا ساخته شده و N300 برای حافظه‌های NAS با حداکثر ۸ درایو به بازار می‌آید و از پلتفرم MG09 توشیبا استفاده می‌کند. این هاردها نسل سوم پلتفرم هلیومی کلاس ۷۲۰۰RPM  هستند که ۹ پلاتر آلومینیومی و در کنار هد نوشتن یک قطعه انتشار ریزموج دارند که قبل از ثبت اطلاعات فشار مغناطیسی رسانه را تغییر می‌دهند.

انحصار توشیبا

این پلاترها توسط Showa Denko K.K ساخته شده‌اند و هر کدام ۲ ترابایت ظرفیت دارند. تراکم هریک از این پلاترها با کمک فناوری FC-MAMR توشیبا به ۱.۵ ترابایت بر اینچ مربع رسیده است. توشیبا هنوز ارقام مربوط به قدرت عمل این دو محصول را منتشر نکرده، اما از آن‌جایی که سرعت چرخش و تراکم آن‌ها مشابه سری MG09 است، باید انتظار داشته باشیم که حداکثر سرعت پایدار انتقال داده در آن‌ها ۲۸۱ مگابایت بر ثانیه باشد.

World of Words

منبع: global


 

دیدگاه ها بسته شده اند.