ساترا

تسهیلات جدید ساترا برای رسانه‌های صوتی و تصویری اعلام شد

تسهیلات جدید ساترا برای رسانه‌های صوتی و تصویری اعلام شد

ساترا با اعلام اینکه رسانه‌های صوتی و تصویری دارای مجوز از ساترا تسهیلات تولید دریافت می‌کنند، دلیل این تسهیلات را ارتقا تولید محتوا عنوان کرد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به گزارش روابط عمومی ساترا؛ سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، به‌منظور ارتقا و یاری رساندن در زمینه تولید محتوا، تسهیلاتی را برای رسانه‌های صوتی و تصویری دارای مجوز از این سازمان در نظر گرفته است.
رسانه‌های صوتی و تصویری برای دریافت این تسهیلات باید طرح‌های تولیدی خود را تا 25 فروردین در سامانه رویش به آدرس rooyesh.irib.ir ثبت کنند.
بر اساس توضیحات ساترا، طرح‌های مورد تأیید، تا سقف ۸۰ درصد هزینه تولید را دریافت می‌کنند. همچنین رسانه‌های صوت و تصویر دارای مجوز با در نظر گرفتن اولویت‌های محتوایی و نظام رتبه‌بندی ساترا در اولویت تأمین اعتبار خواهند بود.

حرکت ساترا در مسیر تولید استاندارد

ساترا اعلام کرده برای دریافت تسهیلات باید طرح در سایت رویش ثبت شود. رویش هم در همین سایت خود را شتاب دهنده رسانه‌ها تعریف کرده است. بر اساس توضیحات بیان شده «رویش» قصد دارد با حمایت از طرح‌های هنرمندان و فعالان حوزه رسانه، در مسیر تحول فرایند تولید حرفه‌ای محصولات رسانه‌ای گام بردارد.
فعالان حوزه رسانه با ثبت طرح‌های خود در این سامانه، می‌توانند حق مالکیت معنوی آن‌ها را برای خود رسمیت ببخشند. طرح‌های ثبت شده در صورت برخورداری از کیفیت و استانداردهای حرفه‌ای تا رسیدن به مرحله تولید، مورد حمایت قرار می‌گیرند.
البته با وجود چارچوب‌ها و قوانینی که ساترا درباره برنامه‌های تولید شده در شبکه‌های خانگی تا امروز در نظر گرفته شرکت‌کنندگان در این طرح باید نسبت به قواعد تعریف شده آگاهی لازم را پیدا کنند.
در همین راستا، رویش در بخشی از سایت خود جزئیات لازم برای پذیرش طرح و راهنمای مراحل ثبت طرح‌ها را بیان کرده است. علاقه‌مندان به حضور در این طرح و استفاده از تسهیلات مطرح شده با مطالعه این بخش، با ویژگی‌های مورد نظر نیز آشنا خواهند شد.

World of Words

منبع: رویش


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *