برند کوالکام - اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر

برند کوالکام به دنبال خرید شرکت سازنده قطعات خودرو Veoneer به مبلغ ۴.۶ میلیارد دلار است

برند کوالکام به‌تازگی اعلام کرده که به شرکت سوئدی سازنده قطعات خودرو برند Veoneer پیشنهاد خرید ۴.۶ میلیارد دلاری داده است. رقم پیشنهادی برند کوالکام ۱۸.۴ درصد بالاتر از رقم ۳.۸ میلیارد دلاری شرکت کانادایی برند Magna است؛ پیشنهادی که قبلا از سوی هیئت مدیره برند Veoneer تایید شده بود.

🌊 اقیانوس آبی خبر اخبار برندها | هئیت مدیره برند Veoneer اعلام کرده که پیشنهاد برند کوالکام را با احتساب تعهدات حقوقی خود نسبت به توافقی که با برند Magna داشته، بررسی می‌کند. برند Magna هنوز نسبت به این خبر واکنشی از خود نشان نداده است.

میزان تقاضا برای سیستم‌های پیشرفته کمک راننده که با نام ADAS شناخته می‌شوند، در بازار افزایش یافته است. این سیستم‌ها قابلیت‌های مختلفی از هشدار برخورد تا همیاری در پارک خودرو را در اختیار کاربر می‌گذارند. برخی از این سیستم‌ها اطلاعات خود را از دوربین‌ها و رادارها دریافت کرده و بعد با تفسیر شرایط دست به کار می‌شوند.

برند کوالکام در کنار تامین قطعات برای بازار گوشی‌ها، قطعات خودروسازان را هم تامین می‌کند و پارسال توسعه سیستم ADAS اختصاصی خود موسوم به اسنپدراگون راید را آغاز کرد. این شرکت چند وقت پیش با برند Veoneer وارد همکاری شد تا نرم‌افزار و پلتفرم تراشه سیستم کمک راننده‌ای به نام Arriver را توسعه دهد.

برند کوالکام -3- اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر

 «کریستیانو امون»، مدیرعامل برند کوالکام می‌گوید: «با تحولاتی که در صنعت خودرو به وجود می‌آید، اهمیت داشتن شریکی در زمینه توسعه پلتفرم‌های افقی با قابلیت‌های نوآورانه و توان رقابت اهمیتی بیشتری پیدا کرده است.» اگرچه هنوز تا فراگیری اتومبیل‌های خودران (اتومبیل های بدون راننده) سال‌ها فاصله داریم، اما سیستم‌های کمک راننده چند سالی است که به بسیاری از خودروهای جدید راه پیدا کرده‌اند.

«دنیل نیومن»، تحلیلگر شرکت Futurum Research می‌گوید: «اگر برند کوالکام موفق به جلب نظر سهام‌داران برند Veoneer شود، کسب و کار خودروی این شرکت به سرعت از شرایط فعلی مبتنی بر تمرکز بر سیستم‌های سرگرمی-اطلاعاتی، تله‌ماتیک و تامین تجهیزات جلوتر می‌رود تا بتواند راهکارهای ADAS و قابلیت‌های بیشتری را ارائه کند.»

برند مگنا هم مثل برند کوالکام می‌خواهد با خرید برند Veoneer قابلیت رقابت با شرکت‌هایی مثل برند  Aptiv و برند Bosch را پیدا کند و سهم بیشتری از این بازار به دست آورد.

World of Words

 منبع: دیجیاتو

دیدگاه ها بسته شده اند.