متا و مارک زاکربرگ

برند متا سال گذشته ۲۷ میلیون دلار برای محافظت از زاکربرگ و خانواده او هزینه کرده است

برند متا سال گذشته ۲۷ میلیون دلار برای محافظت از زاکربرگ و خانواده او هزینه کرده است

گزارشی جدید حاکی از آن است که متا سال گذشته برای تأمین امنیت مارک زاکربرگ و خانواده او، ۲۷ میلیون دلار هزینه کرده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|آیا تنفر افراد از فیسبوک برای زاکربرگ خطرناک است؟ اینکه یکی از ثروتمندترین و شناخته‌شده‌ترین افراد جهان باشید، ممکن است شما و خانواده‌تان را به هدفی مهم تبدیل کند. این وضعیتی است که برای مارک زاکربرگ به وجود آمده است؛ به‌طوری‌که متا، شرکت مادر فیسبوک، سال گذشته ۲۶٫۸ میلیون دلار برای محافظت از مدیرعامل خود و بستگانش هزینه کرده است. گفته می‌شود افزایش خصومت به شبکه اجتماعی فیسبوک، یکی از دلایل مهم در معرض خطر بودن زاکربرگ بوده است.
به گزارش Techspot، پرونده نظارتی متا در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نشان می‌دهد این شرکت سال گذشته بیش از ۱۵٫۲ میلیون دلار برای ایمن نگه‌داشتن زاکربرگ در خانه‌ها و سفرهای شخصی‌اش هزینه کرده است. علاوه بر این، ۱۰ میلیون دلار به‌عنوان کمک‌هزینه برای تأمین امنیت خانواده وی و ۱٫۶ میلیون دلار برای استفاده از هواپیمای شخصی در سفرهای شخصی به او داده شده است.
هزینه محافظت از خانواده زاکربرگ هرسال در حال افزایش است. در سال ۲۰۱۹، این مبلغ معادل ۲۳ میلیون دلار بود و در سال ۲۰۲۰، به ۲۵ میلیون دلار افزایش یافت و در سال ۲۰۲۱، به ۲۶٫۸ میلیون دلار رسید. یکی از زمینه‌هایی که هزینه‌های متا در آن روند کاهشی دارد، سفرهای هوایی خصوصی است. در سال ۲۰۲۱، این شرکت مبلغ ۱٫۶ میلیون دلار برای سفرهای هوایی زاکربرگ هزینه کرد که کمتر از ۱٫۸ میلیون دلار هزینه شده در سال ۲۰۲۰ و ۲٫۹ میلیون دلار هزینه شده در سال ۲۰۱۹ بوده است.
بلومبرگ گزارش داده است مقدار پولی که برای هزینه‌های امنیتی زاکربرگ و شریل سنبرگ صرف می‌شود، بسیار بیشتر از مدیران سایر شرکت‌های فناوری است. در مقام مقایسه، هزینه‌های مربوط به محافظت از ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، ۴٫۳ میلیون دلار بوده است و پس از وی، ایوان اشپیگل از اسنپ با ۲٫۳ میلیون دلار و لری الیسون از اوراکل با ۲٫۲ میلیون دلار قرار دارند.
متا در پرونده SEC اشاره کرده است که احساسات منفی به این شرکت به‌طور مستقیم با زاکربرگ ارتباط دارد و اغلب به وی منتقل می‌شود. این شرکت امسال هزینه سفرهای زاکربرگ با هواپیمای شرکتی چارتر را پرداخت خواهد کرد.
همچنین متا تصمیم گرفت توسعه رمز ارز بحث‌برانگیز Diem را متوقف کند، بااین‌حال به نظر می‌رسد این شرکت همچنان در حال کار روی سرویس‌های مالی است تا به شکل جدی در این حوزه ورود کند. ورج به نقل از فایننشال تایمز می‌نویسد شرکت مادر فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ به‌صورت فعال روی چند پروژه کار می‌کند و یکی از آن‌ها ارزی مجازی است که ظاهراً کارمندان متا آن را «زاک باکس» (Zuck Bucks) خطاب می‌کنند.
این ارز مجازی جدید که مشخصاً نامش را از نام بنیان‌گذار، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل متا یعنی مارک زاکربرگ گرفته است، احتمالاً قرار نیست در دسته رمز ارزها قرار بگیرد.
فایننشال تایمز می‌گوید متا به دنبال معرفی توکن‌های درون برنامه‌ای است که به‌صورت مرکزی توسط این شرکت کنترل می‌شوند؛ مشابه توکن‌هایی که در بازی‌های ویدئویی مورد استفاده قرار می‌گیرند که از بین آن‌ها می‌توانیم به ارز Robux در بازی محبوب Roblox اشاره کنیم.

World of Words

منبع: techspot


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *