برند سینوپک اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر

برند سینوپک تولید گاز را 60 درصد افزایش می دهد

غول نفت و گاز برند سینوپک چین اعلام کرده است که تا سال 2025 درصدد افزایش میزان تولید گاز طبیعی به 48 میلیارد متر مکعب است که نسبت به سال 2020 تقریبا 60 درصد افزایش نشان می‌دهد. برند سینوپک چین دلیل افزایش تولید گاز طبیعی را کاهش تولید گازهای گلخانه ای این شرکت اعلام کرده است.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها | به نقل از رویترز، یکی از محققان برجسته برند سینوپک روز سه‌شنبه اعلام کرد که چین قصد دارد به‌منظور کاهش آلایندگی‌ها و کاستن از مقدار انتشار کربن، تولید گاز طبیعی خود را تا سال ۲۰۲۵ میلادی با ۶۰ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۰ به ۴۸ میلیارد مترمکعب در سال برساند.

این شرکت بزرگ نفت و گاز متعهد شده است تا سال ۲۰۵۰ با اتکا به تولید گاز بیشتر در مقابل نفت در سبد کالاهای تولیدی خود و سرمایه‌گذاری در هیدروژن به‌عنوان یک سوخت برای بخش حمل‌ونقل، هدف به صفر رساندن مقدار انتشار کرین (به وضعیت کربن خنثی برسد) را محقق کند.

 بر همین اساس قرار است این شرکت در پوتفولیوی خود گاز بیشتری نسبت به نفت تولید کند و در هیدروژن هم به عنوان سوخت حمل و نقل سرمایه گذاری کند.

برند سینوپک چین - اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر

«زو زیکیان»، متخصص گاز در مؤسسه تحقیقات اکتشاف و توسعه نفت برند سینوپک، در یک سمینار مربوط به صنعت نفت گفت: این شرکت بر بهره‌برداری از منابع گاز در حوضه سیچوان در جنوب غرب و اردوس در شمال چین تمرکز می‌کند. وی افزود این شرکت برنامه ریزی کرده است که از میدان گازی سیچوآن در چین تا سال 2025 حدود 13 میلیارد فوت مکعب گاز تولید کند. این میزان تولید از میدان سیچوآن برابر با 30 درصد کل گاز تولیدی برند سینوپک است.

این متخصص گاز در مؤسسه تحقیقات اکتشاف و توسعه نفت برند سینوپک اظهار کرد: برند سینوپک همچنین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین واردکنندگان گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی) در چین، با توسعه پایانه‌های موجود در «تیانجین»، «چینگ‌دائو» و «بیهای» و ساخت پایانه‌های تازه در «لانگکو» در استان «شاندونگ» و لیوهه در ژجیانگ، ظرفیت دریافت خود را افزایش خواهد داد.

برند سینوپک - اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر

 زیکیان بدون اشاره به هدف کلی افزایش ظرفیت برند سینوپک گفت: چین تا سال ۲۰۲۵ میلادی بیش از ۳۰ پایانه ال‌ان‌جی راه‌اندازی می‌کند تا حدود ۲۰۰ میلیون تن ال‌ان‌جی را دریافت کنند.

 به گزارش بازار سهام نفت و گاز چونگ کینگ، این مقدار بیش از دو برابر ظرفیت ۹۶ میلیون تن کنونی واردات ال‌ان‌جی چین خواهد بود.

World of Words

برچسب‌ها:‌ بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.