smart-contact-lenses

برند سامسونگ احتمالاً به‌زودی وارد بازار لنزهای تماسی هوشمند خواهد شد

برند سامسونگ احتمالاً به‌زودی وارد بازار لنزهای تماسی هوشمند خواهد شد

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که احتمالاً به‌زودی شاهد معرفی اولین لنزهای تماسی هوشمند سامسونگ خواهیم بود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|بازار پوشیدنی‌های امروزی بیشتر شامل ساعت‌های هوشمند و هدفون‌های بی‌سیم می‌شود، اما امکان دارد زمانی فرا رسد که لنزهای تماسی هوشمند نیز در این فهرست قرار گیرند. ناظران بازار انتظار دارند این بخش نوظهور به‌شدت مورد استقبال کاربران قرار گیرد و سامسونگ در این میان، یکی از اولین شرکت‌هایی است که رهبری آن را برعهده خواهد داشت.
لنزهای تماسی هوشمند، درواقع فناوری آینده محسوب می‌شوند، اما تحلیلگران بازار بر این باور هستند که این آینده می‌تواند با ظرفیت کامل در راه باشد. حتی با وجود اینکه هیچ لنز تماسی هوشمندی به‌طور تجاری دردسترس نیست، چند شرکت درحال آزمایش این فناوری نوظهور هستند که سامسونگ یکی از آن‌ها است.
به گزارش SamMobile، تحلیلگران GlobalMarketVision انتظار دارند بازار لنزهای تماسی هوشمند رونق بگیرد. احتمال دارد مدتی طول بکشد تا این نوع لنزها به‌طور گسترده دردسترس افراد قرار گیرند، اما ناظران بازار معتقد هستند به‌محض اینکه این لنزها روانه بازار شوند محبوبیت آن‌ها بسیار افزایش خواهد یافت.
البته این اولین باری نیست که شاهد انتشار خبری در مورد مشارکت بالقوه سامسونگ در تولید لنزهای تماسی هوشمند هستیم. این شرکت در سال ۲۰۱۶ برای ثبت اختراع لنزهای تماسی هوشمند درخواستی ثبت کرد و دو سال قبل از آن نیز درخواستی برای ثبت برند تجاری Gear Blink را در کره جنوبی ارائه داد که احتمالاً مربوط به یک عینک هوشمند است.
صرف‌نظر از این که بازار لنزهای تماسی هوشمند چگونه تکامل خواهد یافت، سامسونگ از بیش از نیم دهه قبل روی فناوری‌های هوشمند مختلف مرتبط با اپتیک کار و تحقیق کرده است. شاید این شرکت با آینده‌نگری سعی دارد زمینه را برای بازار لنزهای هوشمند فراهم کند؛ بازاری که در نهایت می‌تواند رونق چشم‌گیری داشته باشد.
هنوز نمی‌توان با اطمینان در مورد تاریخ تولید اولین لنزهای تماسی هوشمند در سطح تجاری صحبت کرد، اما احتمال دارد این تکنولوژی سبک بازی‌های موبایلی را به میزان درخورتوجهی تغییر دهد و سامسونگ نیز در مرکز این بازار قرار داشته باشد.
در آینده‌ای نزدیک تقریباً همه می‌توانند از لنزهای تماسی مانند لنزهایی که مامورهای مخفی در فیلم‌ها استفاده می‌کنند، بکار ببرند! به نظر می‌رسد سامسونگ در حال سهولت بخشیدن به این کار است. این کمپانی پتنتی را ثبت کرده که قصد دارد دوربین و سنسورهای مختلفی را در لنزهای تماسی کاشته تا استفاده از این نوع تکنولوژی‌ها به مراتب آسان‌تر شود.
بر اساس این پتنت، لنز تماسی هوشمند سامسونگ دارای صفحه نمایش، دوربین، آنتن و سنسورهای مختلف است که دوربین و سنسورهای آن با چشمک زدن کنترل می‌شوند. همچنین آنتن‌هایی در آن نهفته شده که اتصال لنز با دستگاه‌های هوشمند مانند گوشی‌ها را میسر می‌سازد.
سامسونگ پس از ثبت این پتنت، در حال توسعه لنزهای تماسی هوشمند است تا تجربه‌ای بهتر از واقعیت افزوده عینک گوگل را فراهم کند. لنزهای تماسی هوشمند به کاربران این اجازه را می‌دهد تا به طور مستقیم واقعیت افزوده را در چشم‌های خود تجربه کنند.
همان طور که اطلاع دارید در گوگل گلس این امکان وجود داشت تا با چشمک زدن تصاویر ثبت شود و همچنین قابلیت دیگری نیز وجود داشت که با کمک نمایشگر لمسی گوشی کاربر می‌توانست با صفحه نمایشگر عینک تعامل داشته باشد. اما نحوه عملکرد لنزهای تماسی سامسونگ کمی متفاوت بود و با چشمک زدن می‌توان کارهای مختلفی را انجام داد؛ البته سامسونگ تنها کمپانی علاقمند به توسعه لنزهای تماسی هوشمند نیست.

World of Words

منبع: sammobile


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *