اخبار برندها- اقیانوس آبی خبر- روبیکا-کافه بازار

برند روبیکا از گوگل پلی، کافه بازار و اناردونی حذف شد

به نظر می‌رسد برند روبیکا پس از جنجال‌ها بر سر ایجاد حساب‌های جعلی، از گوگل پلی حذف شده است. در روزهای گذشته حذف این اپلیکیشن از کافه بازار و اناردونی نیز تایید شد.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها|پس از گزارش‌دهی اپلیکیشن روبیکا توسط کاربران ایرانی، به نظر می‌رسد این برنامه از فروشگاه اپلیکیشن گوگل حذف شده است.

جنجال کپی شدن حساب‌های کاربری اینستاگرام در روبینو از آنجا آغاز شد که چند بازیکن تیم پرسپولیس و اینفلوئنسرها با انتشار تصاویری از روبیکا اعلام کردند حسابی در این پلتفرم داخلی ندارند.

پس از آن مشخص شد که تعداد این حساب‌های کاربری جعلی که بدون اطلاع اشخاص ساخته شده، بیشتر از تصور اولیه است و حتی به افراد کمتر شناخته‌شده هم تسری پیدا کرده. برند روبیکا دو روز پس از این انتشار این اخبار اعلام کرد درحال پیگیری اقداماتی برای فراهم‌کردن امکان گزارش‌دهی این اکانت‌ها است اما هنوز نمی‌داند این حساب‌ها چگونه و توسط چه کسانی ساخته شده‌اند.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-روبیکا

 

با اینکه صفحه آپ برند روبیکا در کافه‌بازار، بزرگ‌ترین آپ استور ایرانی هم، با پیغامی مبنی بر حذف این برنامه به درخواست توسعه‌دهنده‌اش نمایش داده می‌شود؛ این اتفاق تازگی ندارد و ظاهرا از فروردین سال ۹۹ از کافه‌بازار حذف شده است. حساب توییتری فروشگاه اپلیکیشن اناردونی هم طی روزهای گذشته اعلام کرد به دلیل ایجاد حساب‌های کاربری فیک در برند روبیکا، این برنامه را به حالت تعلیق درمی‌آورد.

کاربران برای شکایت به روبیکا وکالت بدهند!

اپلیکیشن روبیکا بدون اجازه افراد دست به ساخت حساب کاربری برای افراد زده است و حالا هم حاضر نیست که آن‌ها را حذف کند. دبیر انجمن صنفی کسب‌و‌کارهای اینترنتی برای حل این موضوع راهکاری را ارائه داد.

برند روبیکا ادعا دارد، که در ایجاد این صفحه‌ها هیچ دستی نداشت است. کاربران می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا و اعلام شماره تلفن و هویت جاعلی که برای خودشان یا کسب و کارهایشان صفحه یا اکانت ساخته است اقامه دعوی کنند. به این ترتیب می‌توان اطمینان حاصل کرد که برند روبیکا راسا این فرآیند را ایجاد نکرده و یا به اشکال مختلف از آن حمایت نکرده است و این‌گونه حسن نیت این اپلیکیشن ثابت می‌شود.

World of Words

منبع: تجارت نیوز


دیدگاه ها بسته شده اند.