برند انویدیا و کالرفول موزه اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (2)

برندهای انویدیا و کالرفول اولین موزه کارت گرافیک دنیا را احداث کردند

کارت‌های گرافیک قدمت طولانی دارند، بنابراین GPUها می‌توانند سوژه مناسبی برای موزه باشند. حالا شرکت کالرفول با همکاری انویدیا چنین ایده‌ای را عملی کرده و اولین موزه کارت گرافیک جهان را در چین احداث کرده‌اند.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها |  برند انویدیا با کسب درآمد ۵،۶۶ میلیارد دلاری در فصل اول مالی سال جاری، رشد چشمگیر ۸۴ درصدی درآمد سالیانه را تجربه کرده است. پردازنده‌های مخصوص استخراج این شرکت نیز به تنهایی فروشی بالغ بر ۱۵۵ میلیون دلار را در کارنامه خود ثبت کرده‌اند.

پردازنده‌های گرافیکی (GPU) تولید شده توسط برند انویدیا برای بازی‌های ویدویی، هوش مصنوعی، محاسبات دیتاسنترها و استخراج رمزارزها استفاده می‌شود. در حالی که بسیاری از مشاغل تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، انویدیا توانست رشد فروش خوبی را تجربه کند و در این حوزه‌ها درآمد قابل توجهی کسب کرده است. بخش گرافیک انویدیا ۸۱ درصد رشد داشته و برای این شرکت مستقر در کالیفرنیا ۳.۴۵ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

به گفته انویدیا، محصولات مربوط به بازی این شرکت رشد سالانه ۱۰۶ درصدی داشته و به ۲.۷۶ میلیارد دلار فروش رسیده است. «کولت کرس» مدیر ارشد مالی انویدیا عنوان می‌کند که گیمرها و دانشجویان در افزایش تقاضا پردازنده‌های گرافیکی این شرکت نقش زیادی داشته‌اند و انتظار می‌رود این روند تا پایان سال همچنان ادامه داشته باشد.

برند انویدیا و کالرفول موزه اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (3)

برند انویدیا و کالرفول موزه اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (3)

درباره ی موزه

این موزه که در شنژن چین واقع شده، واحدهای پردازش گرافیکی را از دهه ۸۰ میلادی تا به امروز به نمایش می‌گذارد. در این موزه برخی از مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین محصولات در تاریخ GPU‌ قرار گرفته‌اند که شامل اولین کارت گرافیک جی‌فورس انویدیا هم می‌شود. این GPU که جی‌فورس ۲۵۶ نام دارد، به عنوان اولین GPU جهان از سوی انویدیا معرفی شده است.

نمایش برای همه

این موزه تنها محدود به کارت‌های گرافیک قدیمی و کنونی برند انویدیا نمی‌شود و می‌توان محصولات برندهای دیگر مانند ATI را هم دید. برای مثال در این موزه یک جفت گرافیک Rage 128 Pro درون یک برد به چشم می‌خورد که اولین محصول با GPU دوگانه این کمپانی محسوب می‌شود.

در این موزه محصولات برند‌های دیگری مانند IBM و اینتل هم قرار گرفته‌اند. با وجود شمار بالای کارت‌های گرافیک در این موزه، بازدیدکنندگان تنها به اطلاعاتی درباره تاریخچه GPU دست پیدا نمی‌کنند.

برند انویدیا و کالرفول موزه اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (4)

برند انویدیا و کالرفول موزه اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (4)

یکی از بخش‌های این موزه به تاریخچه و دستاوردهای چین در حوزه E-Sports اختصاص داده شده است. یکی از دلایل وجود این بخش در اولین موزه کارت گرافیک دنیا، زیرمجموعه iGame شرکت کالرفول است. این برند که در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده، توسعه E-Sports در چین را نشان می‌دهد.

جاذبه

علاقه‌مندان به GPUهای مدرن در این موزه ساعات خوشی را پشت سر خواهند گذاشت چرا که می‌توانند استفاده از بهترین کارت‌های گرافیک را تجربه کنند. در این موزه یک شبیه‌ساز اتومبیل‌رانی قرار دارد که شامل چندین نمایشگر۸ K و تجهیزات دیگر مانند صندلی، فرمان، پدال‌ها و فورس فیدبک می‌شود.

در این موزه همچنین یک اتاقک واقعیت مجازی هم قرار دارد تا کاربران از جدیدترین بازی‌های واقعیت مجازی لذت ببرند. به گفته کالرفول، بازدیدکنندگان در آینده نزدیک می‌توانند برای حضور در این موزه، ثبت نام کنند.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.