اسپیس ایکس-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

اسپیس ایکس برای بررسی راه‌های مقابله با اثرات پیری، سلول‌های ماهیچه انسان به فضا می‌فرستد

اسپیس ایکس برای بررسی راه‌های مقابله با اثرات پیری، سلول‌های ماهیچه انسان به فضا می‌فرستد

اسپیس ایکس قصد دارد به عنوان بخشی از پژوهش محققان بریتانیایی برای مشخص کردن دلیل ضعیف شدن عضلات با افزایش سن، روز سه شنبه با کمک موشک فالکون ۹ سلول‌های ماهیچه انسان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال کند.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|دانشمندان قصد دارند روی سلول‌های ماهیچه‌ای رشد یافته در آزمایشگاه که از طریق موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس به فضا ارسال خواهند شد، در ایستگاه فضایی بین‌المللی آزمایش‌هایی انجام دهند. هدف دانشمندان از انجام این آزمایش‌ها که MicroAge نامیده می‌شود، درک بیشتر اثرات پیری در انسان‌ها و پیدا کردن راه‌هایی برای مقابله با آن است.

ارسال سلول‌های ماهیچه انسان به فضا توسط اسپیس ایکس

از مدت‌ها قبل مشخص شده بود که ماهیچه‌های فضانوردان در فضا به دلیل عدم وجود جاذبه ضعیف‌تر می‌شود. با افزایش سن نیز عضلات انسان‌ها فشردگی و قدرت خود را از دست می‌دهند که این امر می‌تواند بر توانایی فرد در انجام کارهای روزمره تاثیرگذار باشد و طیف گسترده‌ای از مشکلات را به وجود بیاورد.

بافت‌های ماهیچه‌ای

محققان در نظر دارند تا تغییراتی که در فضا و روی زمین به مرور زمان برای بافت‌های ماهیچه‌ای رخ می‌دهد را با یکدیگر مقایسه کنند تا به درک درستی از ضعیف‌تر شدن آن‌ها به دلیل افزایش سن برسند و با نتایج به دست آمده به مقابله با اثرات پیری بپردازند.
آژانس فضایی بریتانیا در گزارش خود در وب‌سایت دولت بریتانیا اعلام کرد این سلول‌ها که به اندازه یک دانه برنج هستند، در نگه‌دارنده‌های کوچک چاپ سه بعدی قرار خواهند گرفت. زمانی که سلول‌ها به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسند، برای ایجاد انقباضات در بافت عضلانی تحریک الکتریکی خواهند شد.
در این گزارش همچنین ذکر شده که دانشمندان دانشگاه لیورپول به مرکز فضایی کندی سفر کرده‌اند تا سلول‌های ماهیچه را پیش از پرتاب رشد و پرورش دهند. علاوه بر این، نمونه‌های سلولی پس از انجام آزمایش‌های خود، قرار است در ماه ژانویه برای تحقیقات بیشتر به زمین بازگردند.

مقابله با پیری-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

گزارش آژانس فضایی بریتانیا

آژانس فضایی بریتانیا در ادامه گزارش خود همچنین اعلام کرد که ۱.۵ میلیون دلار بودجه برای انجام این تحقیقات به دانشگاه لیورپول اختصاص داده شده است.
همچنین ماهواره مخابراتی جدید ترکیه امروز صبح با راکت فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به فضا رفت. ماهواره ترک‌ست 5B که قدرتمندترین ماهواره ترکیه محسوب می‌شود، از پایگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال پرتاب شد و قرار است در ۱۶۴ روز آینده به مدار ۴۲ درجه شرقی برسد و پس از آن آزمایش ۴۵ روزه‌ای خواهد داشت.
اسپیس ایکس در کمتر از ۲۴ ساعت دومین پرتاب خود را با فالکون ۹ انجام داد. در پرتاب قبلی، این شرکت ۵۲ ماهوره استارلینک را از پایگاه فضایی وندنبرگ به مدار زمین رساند.
این ماهواره را شرکت ایرباس طراحی کرده و در ۲۹ نوامبر از فرانسه به ایالات متحده منتقل شد. ماهواره ترک‌ست 5B قدرتمندترین ماهواره‌ای است که ترکیه تا امروز ساخته و می‌تواند ظرفیت باند Ka را تا ۱۵ برابر افزایش دهد.
این ماهواره که با مشارکت صنایع داخلی ترکیه ساخته شده، می‌تواند در کل بیش از ۵۵ گیگابایت داده را منتقل کند. ترک‌ست 5B مجهز به سیستم پیشرانه الکتریکی نسل بعد است و پیش‌بینی می‌شود که تا ۳۵ سال عمر کند.
این ماهواره در کنار ترکیه، تمام کشورهای خاورمیانه، خلیج فارس، دریای سرخ، مدیترانه، آفریقای شمالی و شرقی، نیجریه، آفریقای جنوبی و کشورهای همسایه ترکیه را تحت پوشش قرار می‌دهد. رئیس‌جمهور ترکیه لحظه پرتاب این ماهواره را افتخار دیگری برای ترکیه دانست.
علاوه بر این، اردوغان از ایلان ماسک و شرکت اسپیس ایکس تشکر کرد که رشوه‌ها و فشار لابی‌های مخالف ترکیه را قبول نکردند و این پیشنهاد همکاری را رد نکردند.

World of Words

منبع: gov.uk


دیدگاه ها بسته شده اند.