فسخ توییتر

ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را پس گرفت

ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را پس گرفت

چندین ماه پیش ثروتمندترین فرد جهان، ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر با مبلغ 44 میلیارد دلار را مطرح کرد، اما از آن زمان تا به امروز این قرارداد احتمالی با مانع‌تراشی‌هایی مواجه شد و حالا ایلان ماسک رسما از خرید این شبکه اجتماعی منصرف شده و پیشنهاد خرید خود را پس گرفته است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|بر اساس درخواستی که جمعه عصر از طرف تیم حقوقی ایلان ماسک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه شده، این تیم مدعی شده بخاطر اینکه توییتر توافق با ماسک را نقض کرده و همچنین در جریان مذاکرات اطلاعات اشتباه و گمراه‌کننده ارائه کرده، قرارداد خرید این شبکه اجتماعی را فسخ می‌کند.

فسخ قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک

تیم حقوقی ایلان ماسک در درخواست فسخ قرارداد دوباره به حساب‌های جعلی یا اسپم اشاره کرده:
«برای نزدیک به دو ماه، آقای ماسک به دنبال دیتا و اطلاعات لازم برای «ارزیابی مستقل از میزان رایج بودن حساب‌های فیک یا اسپم» در پلتفرم توییتر بود. اما توییتر در ارائه این اطلاعات کوتاهی کرد یا اینکه چنین اطلاعاتی را در اختیار آقای ماسک قرار نداد.»
با وجود اینکه ایلان ماسک می‌خواهد قرارداد خرید توییتر را فسخ کند، ظاهرا این شبکه اجتماعی هنوز به تکمیل این معامله امید دارد. رئیس هیئت مدیره توییتر، «برت تیلور» اعلام کرده که این شبکه اجتماعی اقدامات قانونی را در پیش می‌گیرد تا این قرارداد عملی شود. تیلور همچنین گفته که مطمئن است که این پلتفرم در دادگاه پیروز می‌شود.
چندین هفته پس از موافقت هیئت مدیره توییتر با پیشنهاد 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان موانع مختلفی برای این قرارداد ایجاد کرد. بهانه اصلی ماسک برای جلوگیری از این معامله، تعداد کاربران جعلی این شبکه اجتماعی بود.
در حالی که توییتر می‌گوید نزدیک به 5 درصد کاربران این پلتفرم جعلی هستند، ماسک تعداد آن‌ها را بسیار بالاتر می‌داند و به همین دلیل به دنبال اطلاعات کامل بود تا بتواند با یک تیم مستقل وضعیت حساب‌های فیک را ارزیابی کند. البته ماسک در گذشته توییتر را به فسخ قرارداد تهدید کرده بود و حتی دیروز گزارشی درباره احتمال پس گرفتن پیشنهاد مدیرعامل تسلا هم منتشر شده بود.
در حالی ایلان ماسک پیشنهاد خرید خود را پس گرفته که جریمه فسخ قرارداد 1 میلیارد دلار تعیین شده. علاوه بر این، ثروتمندترین فرد جهان حالا با اقدامات حقوقی توییتر هم مواجه می‌شود.

World of Words

منبع:sec.gov

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *