اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها-خودروسازی ایتالیا-

ایتالیا، مادر برندهای خودروسازی و خودرو های الکتریکی

در ایتالیا اکوسیستمی شامل برند‌های خودروسازی از جمله فراری، مازراتی، لامبورگینی، پاگانی و دالارا به همراه شرکت‌های خدمات شارژ، تغییر به سمت تولید خودروهای الکتریکی را به روشی منحصربه‌فرد انجام می‌دهد.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|خودروی الکتریکی نه پدیده‌ای مختص علم فروش و بازاریابی و نه‌تنها نتیجه‌ی قوانین سخت‌گیرانه ضد آلایندگی است. خودروی الکتریکی به‌تنهایی محصولی است که به دلیل تقاضای بازار در آنجا وجود دارد. با این جملات بود که تئودورو لیو، مدیر بخش خودرو و حمل‌ونقل اروپا اکسنچر (Accenture) میزگرد «پایداری و برق» را در جشنواره Motor Valley سال ۲۰۲۱ با مدیریت الساندرو لاگو، مدیر وب‌سایت موتوروان و InsideEVs افتتاح کرد.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-خودروسازی ایتالیا

خودروی الکتریکی

اگر خودروی الکتریکی قبل از هر چیز و در واقع یک خودرو است، کجا بهتر از مهد بهترین و محبوب‌‌ترین خودروهای جهان یعنی دره موتور (Motor Valley) ایتالیا می‌توان آن را توسعه داد؟ در جایی که مهارت‌های عالی و بالاتر از همه توانایی ایجاد سیستمی وجود دارد که جهان به آن حسادت می‌‌ورزد، به‌خوبی می‌توان این پدیده‌ی جدید را توسعه بخشید. همان‌طور که با سرمایه‌گذاری عظیم فاو چین نشان داده شده است، پتانسیل بی‌‌نظیری برای تبدیل شدن به مرکز دنیای خودروهای الکتریکی پیشرفته وجود دارد.

تکامل طبیعی

داویده دانسین، مدیر بخش GT برند مازراتی عقیده دارد که خودروی الکتریکی انقلاب جدیدی نیست؛ بلکه تکامل مفهوم خودرو است. طراحی مدل‌های الکتریکی کار جدیدی غیر از کارهای گذشته نیست. مهارت‌‌های جدیدی برای توسعه و مشکلات جدیدی برای حل وجود دارد؛ اما تصورات و مفاهیمی که تولیدکننده‌ای مانند مازراتی طی دهه‌ها تحقیق آموخته است، اساسی هستند.

دانسین می‌افزاید:

دنیای خودرو همیشه در حال پیشرفت بوده است و ما همیشه در آن حضور داشته‌ایم. امروزه روند تحول در موضوع آلایندگی صفر است؛ اما در نقطه‌ی شکست نیستیم؛ ما چیزهای جدیدی به میراث گذشته‌ی خود اضافه می‌کنیم.

برند مازراتی سال آینده با GranTurismo Folgore وارد دنیای خودروهای برقی خواهد شد. این خودرو یکی از برازنده‌ترین مدل‌های برند مازراتی است و تصمیم برای شروع با این خودرو، پیامی دقیق به همراه دارد. حتی اگر این خودرو انرژی خود را از باتری تأمین کند، باز هم خودرویی خواهد بود که با احترام کامل به DNA خودروساز مودنا ساخته شده است. داویده دانسین توضیح می‌دهد:

این خودرو همچنین با پیشرانه احتراقی ارائه می‌شود؛ اما سازگاری زیادی بین دو منبع نیرو و احترام فراوانی به گذشته‌ی ما خواهد داشت.

آینده خودروی الکتریکی

ورود مازراتی گرن‌توریزمو Folgore بخشی از روند بزرگ‌تر در آینده است. تا سال ۲۰۲۵ تعداد زیادی از خودروهای اسپرت بدون آلایندگی وارد بازار خواهند شد. تا سال ۲۰۲۵ یک‌سوم ابرخودروها برقی خواهند بود و یک‌سوم دیگر برقی‌سازی خواهند شد.

بازارهدف

مشتریانی که بازارهای خاص را هدف قرار می‌‌دهند، به مرور زمان تغییر می‌کنند و دلیل چنین تغییری همین است. آن‌ها می‌خواهند به رانندگی با مدل‌های دارای کارایی بالا ادامه دهند؛ اما آن‌ها را به‌عنوان کلید دستیابی به دنیای جدید که باعث ایجاد کنجکاوی می‌‌شود، قلمداد می‌کنند. دره موتور نیز می‌تواند نقش اساسی در این روند ایفا کند و علاوه بر برند مازراتی، سایر برندهای بزرگ مانند فراری، لامبورگینی، پاگانی و دالارا نیز از این روند پشتیبانی خواهند کرد. این‌ها نام‌های مهمی هستند که می‌توانند تغییرات اساسی را در کل صنعت خودرو ایجاد کنند.

نحوه شارژ چگونه تغییر می‌‌کند

ورود بسیاری از خودروهای برقی کارآمد به بازار، الزامات جدیدی برای شارژ خودرو با خود به همراه خواهد آورد. از آنجا که خودروهای اسپرت به‌طور کلی باتری‌های بزرگ‌تری دارند، استفاده از نرخ شارژ سریع بسیار مهم‌تر خواهد بود. فدریکو کالنو، مدیر حمل‌ونقل برقی Enel X ایتالیا و آنتونیو جیویا، مدیر فروش بخش حمل‌ونقل برقی شرکت A2A، چگونگی توسعه زیرساخت‌های ایتالیا را برای ما شرح داده‌اند.

کالنو می‌گوید:

در ۲ سال گذشته، ما می‌خواستیم با ۱۳ هزار دستگاه شارژر در ۵۰۰ ایستگاه، پوشش همگنی در قلمرو ملی ایجاد كنیم. از ابتدای سال مرحله‌ی دوم را شروع كرده‌ایم كه هدف آن ایجاد شبكه‌ی شارژ سریع تا ۳۵۰ کیلووات است. ما در سال ۲۰۲۵ با ۳۰۰۰ ایستگاه از این نوع وارد عمل خواهیم شد و با از بین بردن ترس از اتمام بنزین، به دنبال دستیابی به سفرهای طولانی هستیم. به همین دلیل ما برای تمام پیمانکاران و شرکت‌های تخصصی كه شبکه آزادراهی ایتالیا را مدیریت می‌کنند، سندی فرستاده‌ایم که در آن تمایل خود را برای نصب ایستگاه‌های شارژ مجدد در ۴۴۰ ایستگاه خدمات در ایتالیا اعلام کرده‌ایم.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.